PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Program AIESEC dostarcza swym praktykantom na całym świecie praktyczne doświadczenie, które umożliwia im poznawanie świata, odkrywanie tego co ma dla nich naprawdę znaczenie. Po raz drugi zdecydowaliśmy wspólnie z Rodzicami o wzięciu udziału w kolejnej edycji programu AIESEC, ponieważ uważamy, że jest to niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie w życiu przedszkolaka.

Jesteśmy zwolennikami edukacji wielokulturowej, która pokazuje, że istnieje wiele systemów rzeczywistości, możliwe są różne układy wartości.Obcowanie z wielokulturowością wzbogaca i pozwala dziecku lepiej zrozumieć współczesny świat. Budowanie prawdziwego obrazu świata musi zakładać pokazanie różnorodności kulturowej, ta zaś jest wyśmienitą okazją do uczenia się i uwypuklania własnej kultury. Tym razem przez dwa tygodnie poznawaliśmy kulturę Singapuru i Jordanii. Praktykanci- Xi Hu i Yazan Ammous okazali się niezwykle ciepło i życzliwie nastawionymi młodymi ludźmi. Z uśmiechem witali wszystkie napotkane osoby, we wszystkich możliwych dla nich opcjach: hello, hi, dzień dobry, cześć, marhabe bikum. Nasi goście przede wszystkim zarażali wszystkich wkoło swoim optymizmem, chęcią zabawy i otwartością. Towarzyszyli nam w trakcie olimpiady sportowej, dopingując naszym zawodnikom ze zdwojoną energią; byli z nami w różnych codziennych sytuacjach- uczyli się z nami piosenek, tańczyli, biegali z nami po boisku, włączali się do wykonania prac plastycznych- byli z nami w każdej możliwej chwili, zawsze chętni do współpracy i uśmiechnięci. Przy tak dużym entuzjazmie z obu stron, nie ma mowy o jakichkolwiek barierach językowych. Z pewnością w ciągu minionych dwóch tygodni nie znalazło się w „Źródełku” dziecko, które nie usłyszało sformułowania „give me five” J Pod koniec swojego pobytu Xi Hu i Yazan wpisali się do przedszkolnej kroniki pisząc pozytywnie nie tylko o naszym przedszkolu i dzieciach ale również o ludziach, których spotkali, o naszym pięknym mieście, które mieli okazję zwiedzać, ale i o Polsce… Cieszy nas fakt, że młodzi ludzie pochodzący z tak pięknych, egzotycznych dla nas państw zauroczyli się pierwszą stolicą Polski.

Dzisiaj32
Wczoraj425
Ostatni tydzień1186
Ostatni miesiąc4575
Suma odwiedzin362309

czwartek, 15, listopad 2018