PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Dzień Ziemi to święto naszej planety. Obchodzimy je dzisiaj, czyli 22 kwietnia. To szczególny dzień, w którym powinniśmy przypomnieć sobie jak dbać o naszą planetę, żeby była czysta i zdrowa! Mamy dla Was kilka zadań do wykonania, specjalnie na tą okazję. Zachęcamy do zabawy i proekologicznych działań :)

Czytaj więcej...

14 lutego w naszym Przedszkolu odbyło się podsumowanie akcji ekologicznej „Eko Walentynki 2020!”. Dzieci przedszkolne z grupy Motylki przygotowały przedstawienie ekologiczne o tematyce selektywnej zbiórki odpadów. W ramach „Ekologicznych Walentynek” chcemy podzielić się swoją miłością do Ziemi. Powinniśmy dbać o nią każdego dnia, np. poprzez działanie, jakim jest selektywna zbiórka odpadów, w tym także zużytych baterii.

Czytaj więcej...

Miasto Gniezno przystąpiło do ogólnopolskiej akcji EkoWalentynki 2020 - czyli kochamy recykling!, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia!

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, dziadkom, pracownikom przedszkola, oraz wszystkim innym osobom, które okazały wielkie serce i przekazały pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Wam, naszemu przedszkolu udało się zebrać 766 zł. Sie ma, do przyszłego finału!

Czytaj więcej...

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też nasze przedszkolaki dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce.

Czytaj więcej...

11 listopada Jeżyki i Wiewiórki wraz z ich rodzicami oraz wychowawczyniami, spotkały się pod Katedrą i wspólnie z mieszkańcami Gniezna o godzinie 12.00 zaśpiewały Hymn. Chcąc przygotować się do tego wydarzenia Miasto Gniezno zaprosiło wszystkich do wzięcia udziału w akcji „Przywdziej Muchę". Jako cześć garderoby jest ona często zakładana na specjalne okazje, którą niewątpliwie było Święto Niepodległości. W akcji nie chodziło o to, żeby się do kogoś upodabniać, ale o to by w sposób wesoły i kolorowy przeżyć ten dzień.

Czytaj więcej...

Dzisiaj381
Wczoraj629
Ostatni tydzień1010
Ostatni miesiąc1010
Suma odwiedzin619498

wtorek, 02, czerwiec 2020