PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

XVIII OTCD organizowany jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Jak podkreśla Irena Koźmińska, Prezes Fundacji: Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny. W dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być bowiem człowiekiem oczytanym i wykształconym. Hasło Tygodnia nawiązuje też do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Czytaj więcej...

Dnia 14 lutego 2019 r w Przedszkolu Nr 9 „Leśne Ludki” odbył się finał akcji ekologicznej „EKO-Walentynki - Kocham segregację - Kocham recykling!”. W projekcie organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska oraz Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie wzięły udział przedszkola i szkoły podstawowe z terenu miasta Gniezna. Podczas akcji wspólnie zebrano 1,5 t zużytych baterii. Liderem w zbiórce baterii okazało się Przedszkole nr 2 „Źródełko”, które zebrało 240 kg zużytych baterii, a w kategorii szkół podstawowych najwięcej zebrała Szkoła Podstawowa nr 12 aż 330 kg.

Czytaj więcej...

Nasze przedszkole włączyło się do akcji "Wszystkie Kolory Świata" organizowanej przez UNICEF. Wspólnymi siłami rodziców, dziadków, dzieci i nauczycieli powstała piękna kolekcja niepowtarzalnych szmacianych lalek. W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?  Akcja "Wszystkie Kolory Świata" ma na celu zebranie funduszy na szczepienia dzieci z krajów rozwijających się przed poważnymi skutkami chorób, takich jak tężec, polio, gruźlica czy odra.

Czytaj więcej...

Dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Dziadkom, pracownikom przedszkola, oraz wszystkim innym osobom, które okazały wielkie serce i poprzez licytacje i nie tylko przekazały pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Wam naszemu przedszkolu udało się zebrać 687 zł 30 gr. Sie ma, do przyszłego finału!

Czytaj więcej...

Dzisiaj426
Wczoraj466
Ostatni tydzień892
Ostatni miesiąc12240
Suma odwiedzin451384

wtorek, 25, czerwiec 2019