X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, dziadkom, pracownikom przedszkola, oraz wszystkim innym osobom, które okazały wielkie serce i przekazały pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Wam, naszemu przedszkolu udało się zebrać 851,65 zł. Sie ma, do przyszłego finału!

Czytaj więcej...

Zima to trudny czas dla zwierząt. W przedszkolu wielokrotnie rozmawiamy z dziećmi na temat dokarmiania zwierząt.Przez dwa ostatnie tygodnie stycznia podjęliśmy akcję zbiórki karmy dla leśnych zwierząt. Następnie dostarczyliśmy zebrane warzywa i owoce na leśniczówkę w Gnieźnie.Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę za pomoc!

 

Dwa tygodnie trwała akcja wspierająca zwierzęta pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie oraz Fundacji Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie. Dzięki Państwu zebraliśmy sporą ilość karmy, ciepłe koce, miski oraz żwirek. Dziękujemy za udział w naszych dobroczynnych akcjach :)

W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Czytaj więcej...

W całej Europie 8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W naszym przedszkolu zorganizowany został on we wtorek 9 listopada.

Głównym celem tego dnia było promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do spożywania zdrowych produktów.

Tego dnia w przedszkolnym jadłospisie królowały same zdrowe posiłki, a dzieci pokonywały niechęć do nieznanych, czy nielubianych produktów próbując je.

Czytaj więcej...

Koronawirus już na stałe pojawił się w naszej świadomości. Jest tematem naszych codziennych rozmów, którym przysłuchują się dzieci i które mogą wzbudzać w nich niepokój. Dobrym pomysłem na ukojenie dziecięcych lęków i wartościowe spędzenie wspólnego czasu może być czytanie książek, które dadzą najmłodszym odpowiedzi na trudne pytania.

Czytaj więcej...

Nasze nutki na obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały przygotowane :) Zachęcamy do wykonania podobnych w zaciszu domu i wstawienia zdjęć na portale społecznościowe z oznaczeniem #GnieznoDoHymnu

Bądźmy razem w tym pełnym wyzwań czasie pandemii. Gdziekolwiek jutro będziemy, o godzinie 12:00 uroczyście odśpiewajmy nasz hymn, uczmy nasze dzieci postaw patriotycznych - razem :)

Czytaj więcej...

#GnieznoDoHymnu

11 listopada to jeden z tych dni, w którym sposób szczególny pamiętamy o naszych symbolach narodowych.

W ramach zbliżających się obchodów Narodowego Święta Niepodległości, zapraszamy Państwa do włączenia się do akcji, która nosi nazwę #GnieznoDoHymnu.

Wspólnie jesteśmy zaproszeni do odśpiewania o godz. 12:00 Hymnu Narodowego przy otwartych oknach i wywieszania flag przy naszych domach.

Przygotowując się do obchodów, wykonamy z dziećmi w naszym Przedszkolu nutki -ósemki, która ma być symbolem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości, Państwa natomiast zachęcamy by zrobić sobie z nią rodzinne zdjęcie i umieścić w mediach społecznościowych, koniecznie z oznaczeniem #GnieznoDoHymnu.

Więcej przeczytacie Państwo na stronie www.gniezno.eu

 

Dzisiaj574
Wczoraj685
Ostatni tydzień4523
Ostatni miesiąc4523
Suma odwiedzin802325

niedziela, 07, marzec 2021