PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Miasto Gniezno przystąpiło do ogólnopolskiej akcji EkoWalentynki 2020 - czyli kochamy recykling!, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia!

 

Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę. Dominik Dobrowolski – pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce zaprosił do akcji gminy z całej Polski. Partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

Do miejskiej akcji zbierania zużytych baterii przyłączyły się szkoły i przedszkola z terenu miasta Gniezna, Urząd Miejski w Gnieźnie, Polski Klub Ekologiczny  Koło w Gnieźnie oraz firmy Panasonic Energy Poland S.A. i URBIS Sp. z o.o. w Gnieźnie.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz  zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi.  Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon;  które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! 

Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne –do 5000 zł!

Dzisiaj135
Wczoraj283
Ostatni tydzień135
Ostatni miesiąc11218
Suma odwiedzin578244

poniedziałek, 30, marzec 2020