X55do103

Koronawirus już na stałe pojawił się w naszej świadomości. Jest tematem naszych codziennych rozmów, którym przysłuchują się dzieci i które mogą wzbudzać w nich niepokój. Dobrym pomysłem na ukojenie dziecięcych lęków i wartościowe spędzenie wspólnego czasu może być czytanie książek, które dadzą najmłodszym odpowiedzi na trudne pytania.

Po tak długim czasie funkcjonowania pandemii w naszym życiu codziennym, zaczęły pojawiać się książki dla najmłodszych, które nieco przybliżają i wyjaśniają trudne sprawy związane z tym tematem. Jedną z takich publikacji jest „Zuzia w czasie pandemii” Liane Schneider. W książce rewelacyjnie został naświetlony problem niewidzialnego wroga. To ważne, bo już dziś wiemy, że nie jest to komplikacja, która zniknie za kilka dni, ale być może pozostanie z nami na wiele długich miesięcy.

Aby dotrzeć do dużej liczby dzieci – Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna postanowiła podarować egzemplarze książki gnieźnieńskim przedszkolom, z którymi na co dzień współpracuje. My także wysłuchaliśmy opowiadania i przypomnieliśmy sobie o zasadach panujących w przedszkolu w czasie pandemii.

czwartek, 26, listopad 2020