X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

W tym roku wzięliśmy udział w „Akcji Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

 

Nasze Wolontariuszki Martyna i Natalia zajęły się zbieraniem artykułów dla p. Łukasza i p. Heleny

Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli zbiórka przyniosła efekty - zebraliśmy produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno–sanitarne.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Szlachetna Paczka”.

Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

 

Dzisiaj43
Wczoraj580
Ostatni tydzień3694
Ostatni miesiąc13390
Suma odwiedzin779341

niedziela, 24, styczeń 2021