PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W dniach od 5 do 16 marca mogliśmy podziwiać w naszym przedszkolu wspaniałe EKOLUDKI, które zostały wykonane z surowców wtórnych przez dzieci, rodziców, a także poszczególne grupy przedszkolne. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości!

Czytaj więcej...

23 marca zawitała u nas grupa teatralna Kapsuła Czasu.Kapsuła Czasu, choć z Torunia przeniosła dzieci w najdalsze zakątki czasu i przestrzeni i przybliżyła ważne i ciekawe historie oraz miejsca, które (mamy nadzieję) utkwią w ich pamięci na dłużej.

Czytaj więcej...

9 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy pt. "W kolorach tęczy" prowadzony przez grupę Mozaika z Poznania. Była wyśmienita zabawa, dużo skoków i podskoków, dziwnych, śmiesznych min i wygibasów. Dużo świetnej muzyki, a na koniec ulubione przez nas wszystkich kolorowe balony.Zabawa była super... !!!

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy wigilię Świąt Bożego Narodzenia  Grupa „Wiewiórek” przygotowała piękne przedstawienie bożonarodzeniowe, które oglądała pani Dyrektor, personel przedszkola, dzieci z wszystkich grup, a także wyjątkowy  gość: ksiądz proboszcz Andrzej Grzelak z parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana . W tym dniu dzieci z wszystkich grup były odświętnie ubrane, a po „Jasełkach” czekały na nie prezenty pod choiną oraz świąteczny obiad wigilijny.

Czytaj więcej...

21 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski dotyczący profilaktyki. Wzięłą w nim udział po 2 uczestników z każdej grupy.Dzieci zaprezentowały poezję polskich poetów na temat zdrowia i bezpieczeństwa.Jury w składzie: pani dyr.Halina Siwka oraz pani Joanna Gronikowska z biblioteki "Na piętrze" I LO, przyznały następujące wyróżnienia dla Julki i Franka z Biedronek oraz Natalki i Igora z Jeżyków .Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Czytaj więcej...

Ciepła baśń o Babci i Krasnalu, którzy odwiedzani są przez inne, najczęściej psotne postacie. Myszka, Kotek, Zbójnik, Pies i Zajączek, to barwni bohaterowie, którzy przyciągnęły uwagę naszych małych przedszkolaków. Dużym atutem przedstawienia były kolorowe kostiumy, wykonane z dbałością o każdy detal. Bajka przeplatana była łatwo wpadającymi w ucho piosenkami. Spektakl pozwolił rozkochać się maluchom w prawdziwym teatrze.

Czytaj więcej...

Przekonaliśmy się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i dowiedzieliśmy się, w jaki sposób im pomóc.Wraz z tytułową bohaterką poznaliśmy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce. Z bocianem na moment przenieśliśmy się do Afryki, gdzie flaming i papuga zatańczyły egzotyczny taniec, dowiedzieliśmy się, dlaczego dzięcioł tak uparcie puka w drzewo oraz usłyszeliśmy chór kur, który oczarował wszystkich naszych przedszkolaków muzykalnością.

Czytaj więcej...

Pod koniec października zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu konkurs na "Najpiękniejszą dynie świata". Przynieśliście piękne dynie, straszne i zabawne... wszystkie idealne. Trudno było wybrać trzy najpiękniejsze...ale po wielkich trudach, jakoś się udało. I miejsce otrzymała dynia Wiktorii Milke z grupy Biedronki, II miejsce zdobyli Gabrysia i Bartek Kokot z grupy Żabki, III miejsce dla dyni Uli Perlik z grupy Pszczółki. Dziękujemy wszystkim, za trud i pracę włożoną w ozdobienie tych cennych warzyw.

Czytaj więcej...

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Wszystkie dzieci zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby poznać historię pojawienia się ziemniaka, rozwiązywać zagadki, wziąć udział we wspólnych zabawach ruchowych i sportowych. Po zajęciach terenowych dzieci na obiad zjadły pysznego ziemniaka z gzikiem. "Ziemniaczany dzień" minął szybko i przyjemnie, a pogoda była doskonała. Wszyscy na to zasłużyliśmy!!!

Czytaj więcej...

13 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Biedronki miały zaszczyt brać udział w głównej części tego dnia, ponieważ pod okiem pań przygotowały program artystyczny dla pracowników oraz kolegów i koleżanek z przedszkola. Pięknie tańczyły, śpiewały i przedstawiły koncert życzeń dla pracowników przedszkola :) Wszystkim zebranym występ bardzo się podobał.

Czytaj więcej...

Dzisiaj12
Wczoraj264
Ostatni tydzień276
Ostatni miesiąc5528
Suma odwiedzin313140

wtorek, 19, czerwiec 2018