PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Zebranych gości przywitała dyrektor Halina Siwka, a w części artystycznej zaprezentowały się wszystkie grupy z przedszkola: od maluszków po starszaki. Rozstrzygnięto również rodzinny konkurs plastyczny oraz wręczono nagrody.

Czytaj więcej...

W środę, 17 kwietnia wszystkie grupy z przedszkola zgromadziły się w sali Motylków, by obejrzeć wielkanocne przedstawienie przez nie przygotowane. Pięciolatki wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Przypomniały wszystkim symbole oraz tradycje wielkanocne. Zaprosiły również do wspólnego śpiewania. Na zakończenie uroczystości, Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia. A po powrocie do swoich sal, dzieci znalazły niespodzianki od zajączka :)

Czytaj więcej...

W piątek, 22 marca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Wody. Jest to dla nas wyjątkowe święto, bowiem jako Źródełko, obchodzimy w tym dniu Imieniny Przedszkola:) Dzieci z grupy Jeżyki przygotowały część artystyczną z ważnym przesłaniem, byśmy doceniali wodę jako dar i o nią dbali. Przypomnieliśmy sobie również oznaki wiosny oraz pożegnaliśmy zimę, wyganiając marzannę. Pani Dyrektor złożyła wszystkim piękne okolicznościowe życzenia.

Czytaj więcej...

W czwartek 3 stycznia nasi przedszkolacy mieli okazję zobaczyć oraz spróbować swoich sił na afrykanskich bębnach, których przyjechało do nas bardzo wiele. Dzieci poznały ciekawą historie pochodzenia bębnów afrykanskich, ale przede wszystkim miały okazje każdy z osobna na nich zagrać i poczuć ich różnorodne dźwięki. Muzyk zagrał dla dzieci kilka znanych im utworów oraz zachęcał do wspólnego odtworzenia rytmów - naszym dzieciom szło naprawdę dobrze :D! Na twarzach gościły uśmiechy i zadowolenie. Kto wie -może mamy wśród nas szczególnie zdolnych , przyszłych perkusistów ... :D

Czytaj więcej...

Dnia 3.grudnia o godz.10.00 odbyło się uroczyste otwarcie "Biblioteki pod schodami", w którym uczestniczyli wszyscy przedszkolacy. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców, Pani Dyrektor i pomysłodawcom projektu udało nam się stworzyć nowy kącik dla dzieci, aby zachęcać do spotkania z książką. W tym dniu grupa Pszczółki zaprezentowała krótkie przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek.

Czytaj więcej...

Dnia 9.11.2018 nasze Przedszkole dołączyło się do akcji " Rekord dla Niepodległej " aby w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. O godz.11.11 nasi Przedszkolacy, Panie oraz Pracownicy dumnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego przed budynkiem Przedszkola Źródełko. Obchody tego wyjątkowego jubileuszu przybliżyły naszym dzieciom temat patriotyzmu narodowego.

Czytaj więcej...

W 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, świętowały również przedszkolaki ze Źródełka. W uroczystości przygotowanej przez Wiewiórki i Jeżyki, przy pomocy Motylków i Pszczółek, wzięły udział wszystkie dzieci wraz z paniami. Widzowie wysłuchali patriotycznych wierszy i piosenek, poznali najważniejsze fakty z historii naszej Ojczyzny. O godzinie 11:11, wraz z dziećmi z całej Polski, przedszkolaki zaśpiewały cztery zwrotki hymnu państwowego.

Czytaj więcej...

Nasze przedszkole włączyło się do akcji „Stulecie z wąsem Marszałka”, zorganizowanej w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada, chętni Rodzice wraz z dziećmi, zebrali się przed Bazyliką Prymasowską w Gnieźnie, by wziąć udział w patriotycznym przemarszu z wąsami Marszałka Piłsudskiego. Dziękujemy za patriotyczną postawę!

Czytaj więcej...

Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia.

Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr.

Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach.

Czytaj więcej...

Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” w naszym przedszkolu był specjalny gość z Poznania „PYREK” i pani policjantka, która udzieliła Nam prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem  było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Wspólne zabawy i konkurencje były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Każda grupa otrzymała gadżety i dyplomy .Wszyscy świetnie się bawili…..

Czytaj więcej...

Dzisiaj425
Wczoraj466
Ostatni tydzień891
Ostatni miesiąc12239
Suma odwiedzin451383

wtorek, 25, czerwiec 2019