PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

20 grudnia dzieci z grupy Jeżyki wprowadziły całą społeczność przedszkolną  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, między innymi ksiądz proboszcz Andrzej Grzelak.

Czytaj więcej...

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku po raz drugi nasze Przedszkole włączyło się do akcji MEN „Szkoła dla hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki wraz z całym personelem przedszkola wspólnie zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy - „Mazurka Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej...

Nasze przedszkole odwiedziła grupa "Mozaika", która zaprezentowała edukacyjne spotkanie z kulturą i sztuką pt. "Bieli i czerni taneczne układanki czyli historie pisane tańcem". Przedszkolaki zostały wciągnięte w niesamowitą historię opowiadaną tańcem i muzyką oraz przekonały się, jak wiele wyrazić można za pomocą ruchu.

Czytaj więcej...

16 października w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Spotkanie przygotowały dzieci z naszej grupy. Przedszkolaki w jesiennej scenerii podziękowały nauczycielkom oraz pracownikom obsługi za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Poprzez wiersze, piosenki oraz taniec dzieci wyraziły swoją wdzięczność za codzienną opiekę nad nimi oraz trud, cierpliwość i miłość. Dodatkiem do życzeń były papierowe kwiatki i moc gorących uścisków.

Czytaj więcej...

Dzisiaj375
Wczoraj629
Ostatni tydzień1004
Ostatni miesiąc1004
Suma odwiedzin619492

wtorek, 02, czerwiec 2020