Dnia 7 marca w Przedszkolu Nr 2 w Gnieźnie odbył się turniej ekologiczny przedszkolaków „ EKOLIADA 2018”.

Impreza odbyła się już po raz czwarty, udział w niej wzięły 3 osobowe reprezentacje z dziewięciu gnieźnieńskich przedszkoli:

• Przedszkole Nr 2 „Źródełko”,
  • Przedszkole Nr 3 „ Kubuś Puchatek
  • Przedszkole Nr 5 „Mali Przyrodnicy”,
  • Przedszkole Nr 6 „Polne Kwiaty”,
  • Przedszkole Nr 8 „Mali Polanie”
  • Przedszkole Nr 10 „ Janek Wędrowniczek”
  • Przedszkole Nr 12 „Plastusiowo”
  • Przedszkole Nr 14 „Mali Piastowie”,
  • Przedszkole Nr 17 „ Piastowska Gromada”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz.

Głównymi założeniami turnieju było:

Kształtowanie wśród dzieci czynnej postawy wobec ochrony przyrody.

Wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecania środowiska.

Podczas turnieju dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem w rywalizacji zadaniowej oraz szeroką wiedzą teoretyczną w zakresie edukacji ekologicznej.

Wszystkie dzieci w pełni zrealizowały postawione przed nimi zadania oraz uzyskały maksymalną liczbę punktów. Nagrody dla uczestników zostały dofinansowane przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza i wręczone dzieciom przez wyjątkowego gościa -  Pana Mariana Pokładeckiego - Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Impreza przebiegła w bardzo miłej wiosenno-ekologicznej atmosferze.

środa, 20, czerwiec 2018