PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Przed świętami rodzice Biedronek wzięli udział w zajęciach otwartych "W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia". Dzieci rozmawiały o tradycjach bożonarodzeniowych, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, a także prazem z rodzicami tworzyły świąteczne ozdoby. Przy dźwięku kolęd spędziliśmy miłe przedpołudnie.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Biedronki przez dłuższy czas przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonywały dużo prac plastycznych, a ostatniego dnia przed świętami spożywały podczas posiłków tradycyjne wigilijne potrawy oraz cieszyły się prezentami od Gwiazdora.

Czytaj więcej...

Przed Świętami Bożego Narodzenia Biedronki odwiedziły Świąteczną Krainę w Lednogórze. Przy pomocy Elfów wykonywały różne ciekawe zadania: zdobiły bombki i stroiki, zwiedzały pokój tradycji, domek Elfa,(a po drodze spotkały prawdziwe zwierzęta) a także były zamknięte w bańce mydlanej! Najważniejsze było jednak spotkanie z Mikołajem :) Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola :)

Czytaj więcej...

Dziś wszystkie dzieci w przedszkolu odwiedził Mikołaj i przyniósł prezenty. Biedronki obejrzały również mikołajkowe przedstawienie w wykonaniu Żabek. W miłej świątecznej atmosferze dzieci spędziły ten szczególny dzień :)

Czytaj więcej...

Dzieci z grup Biedronki i Żabki wzięły udział w koncercie, jaki zorganizowali nauczyciele i uczniowie klasy II Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Dzieci obejrzały świąteczne przedstawienie, a następnie wysłuchały koncertu. Poznały nazwy i brzmienie wielu instrumentów muzycznych. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz utalentowanym uczniom Szkoły Muzycznej za zaproszenie.

Czytaj więcej...

29 listopada Biedronki obchodziły Andrzejki. Tego dnia nie zabrakło tradycyjnych wróżb, kolorowych strojów oraz zabaw przy muzyce :)

Czytaj więcej...

Biedronki obchodziły Dzień Dyni. W naszej sali dominował kolor pomarańczowy. Wszystkie zajęcia i zabawy były z dynią w roli głównej. Oto fotorelacja z "pomarańczowego dnia".

Czytaj więcej...

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej „ Biedronki” wybrały się do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się ,że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc  i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople ,syropy, tabletki ,które pomagają w walce z chorobą .Uważnie słuchały i uczestniczyły w robieniu kremu co bardzo im się podobało. Nie straszne już nam są choroby bo wiemy jak je zwalczać.

Czytaj więcej...

Biedronki uczestniczyły w Święcie Pieczonego Ziemniaka przygotowanym przez Pszczółki. Najpierw obejrzeliśmy występ dzieci, następnie rozwiązaliśmy zagadki oraz uczestniczyliśmy w ciekawych konkurencjach, oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Na koniec otrzymaliśmy słodkie upominki oraz kolorowanki.

Czytaj więcej...

Rodzice dzieci z grupy Biedronki włączają się w realizację tegorocznego priorytetu, czyli czytania dzieciom wierszy polskich poetów. Na zdjęciach mama Zuzi, która zainteresowała Biedronki wierszykami Jana Brzechwy. Zachęcamy innych rodziców do czytania dzieciom w naszym przedszkolu :)

Czytaj więcej...

Oto kilka zdjęć z ostatnich tygodni u Biedronek. W przedszkolu kreatywnie i fantastycznie spędzamy czas :) Oto kilka zdjęć z ostatnich tygodni u Biedronek. W przedszkolu kreatywnie i fantastycznie spędzamy czas :)

Czytaj więcej...

Biedronki wykonały z przyniesionych do przedszkola jabłek i marchewki surówkę. Podczas zajęć dzieci poznały właściwości odżywcze warzyw i owoców. Przedszkolaki degustowały surówkę z marchwi i jabłka –  ich smaki .Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i obiecały ,że będą codziennie spożywać warzywa i owoce pod różnymi postaciami jako źródło witamin.

Czytaj więcej...

Oto zdjęcia z ostatnich tygodni w grupie Biedronki. Jak widać w naszej sali króluje jesień, a dzieci cały czas coś tworzą, pracują, uczą się nowych rzeczy, ale przede wszystkim świetnie się bawią!

Czytaj więcej...

Biedronki, tak jak pozostałe przedszkolaki pojechały na wycieczkę na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Spacerowały po ogrodzie dendrologicznym, gdzie oglądały wiele gatunków drzew i krzewów. Następnie wysłuchały wykładu o gadach oraz oglądały różne zwierzęta. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola :)

Czytaj więcej...

Biedronki super sobie poradziły z jeżem i jego kolcami. W swoją pracę bardzo się zaangażowały i kolce sprawnie wbijały , oczy i nosek pięknie doklejały.  Jeżyk nowy przyjaciel powędrował z biedronkami do domu , aby nie zawadzał w przedszkolu nikomu :)

Czytaj więcej...

Wrzesień jest miesiącem „Sprzatanie  Świata”.Biedronki zaopatrzone w rekawicę i worki zaangażowały się w tę akcję pomagały w sprzątaniu terenu przedszkola.Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.

Czytaj więcej...

Tak jak wszystkie przedszkolaki w Polsce, tak nasze Biedronki, obchodziły swoje święto. Dzieci wzięły udział w uroczystości przygotowanej przez Żabki, a następnie miło spędziły czas ze swoimi paniami. Były bajkowe stroje, malowanie buziek, tańce i zabawy. Nie zabrakło również słodyczy :) Na koniec każda Biedronka otrzymała kolorowy balonik i medal dzielnego przedszkolaka :)

Czytaj więcej...

Dzisiaj102
Wczoraj256
Ostatni tydzień684
Ostatni miesiąc5246
Suma odwiedzin276723

środa, 21, luty 2018