PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana wycieczka do poznańskiego Ogrodu Zoologicznego, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Podczas długiego spaceru przy pięknej pogodzie Biedronki poznały wiele egzotycznych zwierząt. Dzieci bardzo zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola.

Czytaj więcej...

Podczas zajęć dzieci mają okazję wykonywać doświadczenia dostosowane do ich wieku i możliwości. Tak było na zajęciach, podczas których poznały różne właściwości wody i jej reakcje z różnymi substancjami.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki miały okazję rywalizować w różnych konkurencjach sportowych oraz poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Wszystko to podczas Dnia Sportu zorganizowanym w Źródełku z okazji Dnia Dziecka :D

Czytaj więcej...

Biedronki poznają różne ciekawe techniki i wykonują interesujące prace plastyczno-techniczne. Jedną z nich było malowanie kamieni, inną technika "mokre w mokrym", czy lepienie z różnych mas plastycznych. Inną ciekawą akcją było wykonanie " papierosiaków straszaków", która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia i czystego powietrza w otoczeniu najmłodszych.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny dzieci z grupy Biedronki przystąpiły do programu mycia ząbków jednorazowymi szczoteczkami. Dzięki temu uczą się, jak dbać o piękny i zdrowy uśmiech :D

Czytaj więcej...

W grupie Biedronki odbyły się warsztaty plastyczne, prowadzone przez pracownię edukacyjną przy Muzeum Państwa Polskiego w Gnieźnie. Dzieci dowiedziały się jakimi zabawkami, bawiły się dzieci dawno temu. Sekretem dobrej zabawy nie są wcale zabawki, ale wyobraźnia dzieci. Podczas warsztatów dzieci rozwijały swoje zdolności plastyczne lepiąc z gliny. Zabawa była przesympatyczna i bardzo ciekawa.

Czytaj więcej...

Biedronki czekając na wiosnę, przy pomocy pań zasiały nasionka oraz zasadziły cebulki, by obserwować, jak kiełkują i rosną roślinki. Teraz dbają o nie i podziwiają, jak zmieniają się z dnia na dzień :)

Czytaj więcej...

Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez wykładowców i studentów sąsiadujacej z naszym przedszkolem PWSZ w Gnieźnie. Dzieci uczyły się udzielać pierwszej pomocy, dowiedziały się, jakie narządy znajdują się w ciele człowieka, uczyły się, jak opiekować się noworodkiem, a nawet słyszały bicie swoich serduszek. Dziękujemy władzom, pracownikom i studentom uczelni, za zorganizowanie ciekawych zajęć.

Czytaj więcej...

Zajęcia kulinarne wiosną ,to sama przyjemność! Świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidor i ogórki to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Pamiętajmy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów.

Czytaj więcej...

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w grupie  BIEDRONEK   składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Czytaj więcej...

20 marca udaliśmy się do piekarni Glanc w Witkowie. Podczas wycieczki zobaczyliśmy jak wygląda praca piekarza, poznaliśmy etapy powstawania pieczywa, oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Samodzielnie wyrabialiśmy ciasto na bułeczki, które później wypiekały się w ogromnym piecu. W piekarni wszystko było ciekawe, niektórzy chcieli zostać od razu piekarzami. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi ciasteczkami i soczkami. Wycieczka była bardzo udana.

Czytaj więcej...

W mroźny styczniowy dzień gościliśmy kochane babcie i dziadków w dniu ich święta. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki oraz tańce. Wręczyły gościom prezenty. Przy kawce i ciasteczku dziadkowie spędzili miło czas ze swoimi wnuczętami.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Biedronki jak zawsze- aktywnie spędzały czas. Robiły dużo prac plastycznych, grały na instrumentach muzycznych, a gdy dopisywała pogoda, spacerowały, obserwując zimową przyrodę :)Nie zapominały również o skrzydlatych przyjaciołach, dbając, aby karmniki były zawsze pełne :)

Czytaj więcej...

Przed świętami rodzice Biedronek wzięli udział w zajęciach otwartych "W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia". Dzieci rozmawiały o tradycjach bożonarodzeniowych, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, a także prazem z rodzicami tworzyły świąteczne ozdoby. Przy dźwięku kolęd spędziliśmy miłe przedpołudnie.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Biedronki przez dłuższy czas przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Wykonywały dużo prac plastycznych, a ostatniego dnia przed świętami spożywały podczas posiłków tradycyjne wigilijne potrawy oraz cieszyły się prezentami od Gwiazdora.

Czytaj więcej...

Przed Świętami Bożego Narodzenia Biedronki odwiedziły Świąteczną Krainę w Lednogórze. Przy pomocy Elfów wykonywały różne ciekawe zadania: zdobiły bombki i stroiki, zwiedzały pokój tradycji, domek Elfa,(a po drodze spotkały prawdziwe zwierzęta) a także były zamknięte w bańce mydlanej! Najważniejsze było jednak spotkanie z Mikołajem :) Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola :)

Czytaj więcej...

Dziś wszystkie dzieci w przedszkolu odwiedził Mikołaj i przyniósł prezenty. Biedronki obejrzały również mikołajkowe przedstawienie w wykonaniu Żabek. W miłej świątecznej atmosferze dzieci spędziły ten szczególny dzień :)

Czytaj więcej...

Dzieci z grup Biedronki i Żabki wzięły udział w koncercie, jaki zorganizowali nauczyciele i uczniowie klasy II Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Dzieci obejrzały świąteczne przedstawienie, a następnie wysłuchały koncertu. Poznały nazwy i brzmienie wielu instrumentów muzycznych. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz utalentowanym uczniom Szkoły Muzycznej za zaproszenie.

Czytaj więcej...

29 listopada Biedronki obchodziły Andrzejki. Tego dnia nie zabrakło tradycyjnych wróżb, kolorowych strojów oraz zabaw przy muzyce :)

Czytaj więcej...

Dzisiaj12
Wczoraj264
Ostatni tydzień276
Ostatni miesiąc5528
Suma odwiedzin313140

wtorek, 19, czerwiec 2018