PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W ostatnich dniach rozmawialiśmy o zawodzie malarza artysty i doszliśmy do wniosku, że każdy z nas może być artystą. Poczyniliśmy w związku z tym próby tworzenia na dużym formacie. Świetnie nam się malowało i powstały cudowne dzieła sztuki :)

Czytaj więcej...

9 listopada wzięliśmy udział w 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwiedziliśmy starsze grupy, by obejrzeć ich występy nawiązujące do tematu. Przystrojeni w okolicznościowe kotyliony i własnoręcznie wykonane flagi, wzięliśmy również udział w biciu rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego.

Czytaj więcej...

Nadszedł dzień, gdy Biedronki stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. W przedszkolu odwiedzili nas rodzice, którzy ze wzruszeniem przyglądali się naszym śpiewom i tańcom. Nie kryli wzruszenia, a i my uroniliśmy kilka łez. Po występie, pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaki. Później czekał na nas wspaniały tort, a także dyplomy i niespodzianki od pań. Piękny to dla nas dzień i zapamiętamy go na długo. 

Czytaj więcej...

Kolejny gość odwiedził naszą grupę. Tym razem była to pani listonosz, która opowiedziała nam co nieco o swoim zawodzie. Mieliśmy okazję zajrzeć do jej torby pełnej skarbów, a także przymierzyć czapki listonosza. Pani Angelika przyniosła również stempel, który mogliśmy używać do woli ku wielkiej naszej radości :) Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a na koniec za pośrednictwem pani listonosz wysłaliśmy listy do naszych domów :)

Czytaj więcej...

Tego dnia naszą grupę odwiedziła Pani Kasia, pracownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gnieźnie. Wspólnie uczciliśmy tak ważny dzień..czytaniem! Pani Kasia przeczytała nam opowiadanie pt."Wszystko" ze zbioru "Pan Kuleczka" Wojciecha Widłaka. Czytanie zakończyło się puszczaniem papierowych samolotów :)

Czytaj więcej...

Ależ to było wydarzenie! Tego dnia panie nie mogły nas rozpoznać, bo każdy z nas przebrał się za inną bajkową postać :) A gdy już rozszyfrowaliśmy kto jest kim, przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Tańcom nie było końca! Próbowaliśmy też zrobić sobie grupowe zdjęcie, co było nie lada wyzwaniem ;-) Później wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie panie urządziły dla nas pokaz baniek mydlanych. Sami również próbowaliśmy swoich sił i powstało mnóstwo kolorowych baniek. Miło będziemy wspominać ten dzień.

Czytaj więcej...

Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu i każdego dnia odkrywamy coś nowego. Początki bywają trudne, ale przedszkole bardzo nam się podoba i miło spędzamy tutaj czas. Uwielbiamy tańczyć i śpiewać, bo ruch to nasz żywioł :)

Czytaj więcej...

Dzisiaj196
Wczoraj377
Ostatni tydzień1665
Ostatni miesiąc5219
Suma odwiedzin373323

piątek, 14, grudzień 2018