X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Dynie małe, dynie duże,
dynie w dole, dynie w górze.
Dynie z lewej, dynie z prawej,
dynie kręcą się w zabawie.
 
W październiku Biedroneczki świętowały Dzień Dyni. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi dynia oraz w jaki sposób możemy ją wykorzystać. Tego dnia odbyły się również dyniowe zabawy i konkursy :)

Czytaj więcej...

W minionym tygodniu Biedroneczki wybrały się na spacer w zaskakującym towarzystwie. Zamieszkujący nasze przedszkole kolorowy pluszowy wąż pomagał nam ćwiczyć chodzenie  w parach. Okazał się bardzo pomocny i wcale nie groźny :) Wszystkie dzieci bardzo go polubiły. Najprawdopodobniej będzie bardzo często towarzyszył nam podczas wyjść na spacery :)

Czytaj więcej...

Nasi domowi ulubieńcy- dbamy o zwierzęta domowe. W tym tygodniu poznaliśmy zasady dbania o zwierzęta domowe tj. karmienie ich, wizyty u weterynarza, zapewnienie odpowiedniego miejsca na odpoczynek i sen a także wychodzenie na spacer. Już wiemy jak nazywać dorosłe i młode zwierzęta.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Biedroneczek przyniosły na zajęcia różne warzywa i owoce. Po omówieniu ich i zważeniu ciężkości z wykorzystaniem wagi, wykonały ciekawą pracę plastyczną: pokrojone warzywa zostały wykorzystane jako pieczątki. Dzieci pomalowanymi warzywami tworzyły ciekawe, kolorowe kompozycje.

Czytaj więcej...

Jesteśmy grupą trzylatków, która liczy 25 dzieci w tym 10 dziewczynek i 15 chłopców. Przedszkole jest dla nas trochę nowością, ale z radością i uśmiechem na twarzy witamy je co rano. Aktywnie poznajemy świat z naszymi paniami . Lubimy słuchać czytanych bajek, rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, budować z klocków czy śpiewać piosenki. Poza tym bardzo lubimy się bawić figlować i psocić. Każdego dnia stajemy się bardziej samodzielni i otwarci. Uczymy się, jak pomagać sobie nawzajem i jak żyć zgodnie w grupie. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Wychodząc na spacery, poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody.

Czytaj więcej...

Dzisiaj490
Wczoraj679
Ostatni tydzień490
Ostatni miesiąc16107
Suma odwiedzin741985

poniedziałek, 23, listopad 2020