X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Czy chcemy, czy nie chcemy żyjemy w świecie pełnym kodów. W naszym przedszkolu już od najmłodszych grup przedszkolnych Biedronek, bawimy się w kodowanie. Zabawy z kodowaniem są pełne radości, otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania. Kształtują wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Czytaj więcej...

Dobre maniery to nic innego jak wyrażanie życzliwości, szacunku wobec innych i panowania nad emocjami. Biedroneczki podczas zajęć nauczyły się zasad zachowania przy stole i sposobu nakrywania. Teraz mogą nakrywać rodzicom w domu do stołu:)

Czytaj więcej...

Rozbudzanie zainteresowanie teatrem doświadczyły ”Biedronki”, podczas zajęć dydaktycznych.

Ile było radości i emocji, podczas przedstawienia…. Uśmiechy nie znikały z twarzy maluchów.

Czytaj więcej...

Karnawał w pełni!  W tym okresie nie może zabraknąć zabaw i bali, a także przebierania się i zakładania masek. Na zajęciach każdy z nas ozdobił według własnego pomysłu karnawałową  maskę.

Czytaj więcej...

Omawiając tematykę „Poznajemy zawód kosmetyczki” Biedronki dowiedziały się na czym polega jej praca, jakie zabiegi wykonuje oraz jakiego sprzętu używa. Opowiedzieliśmy o higienie i potrzebie dbania o wygląd. Zaprezentowaliśmy również przybory niezbędne w jej pracy. Ponadto dzieci miały okazję wcielić się w dany zawód i pięknie malować paznokcie. 

Czytaj więcej...

Przedszkolaki na zajęciach sprawdzały właściwości śniegu. Były to naukowe doświadczenia. Wnioski, które padły z ich ust to :
ŚNIEG
- jest zimny,
- nie pachnie,
- jest śliski,
- można go lepić,
- nie wolno go jeść,
- pod wpływem ciepła zamienia się w wodę.
Zabawy badawcze bardzo podobały się naszym małym odkrywcom.

Czytaj więcej...

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w całym roku, dlatego co roku w naszym przedszkolu ten dzień obchodzimy bardzo uroczyście. Od rana w każdej grupie jak i w całym przedszkolu panowała bardzo radosna, a zarazem ożywiona atmosfera.

Wszystkie dzieci pięknie ubrane z radością wyczekiwały chwili kiedy nastąpi wspólne kolędowanie, składanie najserdeczniejszych życzeń, dzielenie się opłatkiem, wspólne jedzenie posiłków przy stole pięknie nakrytym obrusem oraz przyzdobionym świątecznymi ozdobami, 
a potem wyczekiwany od dawn
a Gwiazdorek.

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu w Biedronkach bohaterem zajęć był bałwanek. Za oknem nie ma jeszcze śniegu, żeby móc pójść i ulepić prawdziwego bałwana,ale po naszych zajęciach będziemy na pewno wzorowo przygotowani do wykonania tego zadania jak tylko śnieg spadnie z nieba! Cierpliwie czekamy :) 

Czytaj więcej...

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania. Biedroneczki postanowiły udekorować pierniczki, pobudziły inwencje twórczą , a przede wszystkim odczuły radość świąteczną i super zabawę :)

Czytaj więcej...

Pędzą sanie z reniferem. Mikołaj jest czarodziejem. Wzór prezentów zawsze ma. No i śmieje się ha! ha! Biedronki szukały Mikołaja po całym przedszkolu i znalazły prezenty pod choinką. Mikołaj zrobił niespodziankę i wszedł przez okno, zostawiając ślady od śniegu. W Biedroneczkach było gwarno, czerwono i wesoło….

Czytaj więcej...

Grupa najmłodsza Biedronki uwielbia zabawy przy muzyce i chętnie korzysta z różnych rekwizytów podczas zajęć. Muzyka wspomaga rozwój i rozwija pamięć, relaksuje i uczy. Biedroneczki rozwijają się muzycznie co możemy zaobserwować …..

Czytaj więcej...

W  piątek (27.11) nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na tę okoliczność przygotowano odpowiednie dekoracje sali, śmieszne i pouczające zabawy, konkursy oraz wróżby a także smaczny poczęstunek.Wszystkie przedszkolaki były bardzo ciekawe tego, co je spotka w przyszłości.
Dzieci poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie.  Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem, podczas którego dzieciom została przypomniana legenda o wróżbach.

Czytaj więcej...

25 Listopada dzieci z grupy Biedronek obchodziły światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, duże, czarne, brązowe. Każdy Miś był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, a także wspólnie śpiewały piosenki. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, fotobudke, przejście po śladach misia, a nawet karmienie misia miodem.
Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Dzisiaj335
Wczoraj685
Ostatni tydzień4284
Ostatni miesiąc4284
Suma odwiedzin802086

niedziela, 07, marzec 2021