PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Dziś wszystkie dzieci w przedszkolu odwiedził Mikołaj i przyniósł prezenty. Biedronki obejrzały również mikołajkowe przedstawienie w wykonaniu Żabek. W miłej świątecznej atmosferze dzieci spędziły ten szczególny dzień :)

Czytaj więcej...

Dzieci z grup Biedronki i Żabki wzięły udział w koncercie, jaki zorganizowali nauczyciele i uczniowie klasy II Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Dzieci obejrzały świąteczne przedstawienie, a następnie wysłuchały koncertu. Poznały nazwy i brzmienie wielu instrumentów muzycznych. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz utalentowanym uczniom Szkoły Muzycznej za zaproszenie.

Czytaj więcej...

Biedronki obchodziły Dzień Dyni. W naszej sali dominował kolor pomarańczowy. Wszystkie zajęcia i zabawy były z dynią w roli głównej. Oto fotorelacja z "pomarańczowego dnia".

Czytaj więcej...

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej „ Biedronki” wybrały się do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się ,że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc  i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne maści, krople ,syropy, tabletki ,które pomagają w walce z chorobą .Uważnie słuchały i uczestniczyły w robieniu kremu co bardzo im się podobało. Nie straszne już nam są choroby bo wiemy jak je zwalczać.

Czytaj więcej...

Biedronki uczestniczyły w Święcie Pieczonego Ziemniaka przygotowanym przez Pszczółki. Najpierw obejrzeliśmy występ dzieci, następnie rozwiązaliśmy zagadki oraz uczestniczyliśmy w ciekawych konkurencjach, oczywiście z ziemniakiem w roli głównej. Na koniec otrzymaliśmy słodkie upominki oraz kolorowanki.

Czytaj więcej...

Rodzice dzieci z grupy Biedronki włączają się w realizację tegorocznego priorytetu, czyli czytania dzieciom wierszy polskich poetów. Na zdjęciach mama Zuzi, która zainteresowała Biedronki wierszykami Jana Brzechwy. Zachęcamy innych rodziców do czytania dzieciom w naszym przedszkolu :)

Czytaj więcej...

Oto kilka zdjęć z ostatnich tygodni u Biedronek. W przedszkolu kreatywnie i fantastycznie spędzamy czas :) Oto kilka zdjęć z ostatnich tygodni u Biedronek. W przedszkolu kreatywnie i fantastycznie spędzamy czas :)

Czytaj więcej...

Biedronki wykonały z przyniesionych do przedszkola jabłek i marchewki surówkę. Podczas zajęć dzieci poznały właściwości odżywcze warzyw i owoców. Przedszkolaki degustowały surówkę z marchwi i jabłka –  ich smaki .Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i obiecały ,że będą codziennie spożywać warzywa i owoce pod różnymi postaciami jako źródło witamin.

Czytaj więcej...

Oto zdjęcia z ostatnich tygodni w grupie Biedronki. Jak widać w naszej sali króluje jesień, a dzieci cały czas coś tworzą, pracują, uczą się nowych rzeczy, ale przede wszystkim świetnie się bawią!

Czytaj więcej...

Biedronki, tak jak pozostałe przedszkolaki pojechały na wycieczkę na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Spacerowały po ogrodzie dendrologicznym, gdzie oglądały wiele gatunków drzew i krzewów. Następnie wysłuchały wykładu o gadach oraz oglądały różne zwierzęta. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola :)

Czytaj więcej...

Biedronki super sobie poradziły z jeżem i jego kolcami. W swoją pracę bardzo się zaangażowały i kolce sprawnie wbijały , oczy i nosek pięknie doklejały.  Jeżyk nowy przyjaciel powędrował z biedronkami do domu , aby nie zawadzał w przedszkolu nikomu :)

Czytaj więcej...

Wrzesień jest miesiącem „Sprzatanie  Świata”.Biedronki zaopatrzone w rekawicę i worki zaangażowały się w tę akcję pomagały w sprzątaniu terenu przedszkola.Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.

Czytaj więcej...

Tak jak wszystkie przedszkolaki w Polsce, tak nasze Biedronki, obchodziły swoje święto. Dzieci wzięły udział w uroczystości przygotowanej przez Żabki, a następnie miło spędziły czas ze swoimi paniami. Były bajkowe stroje, malowanie buziek, tańce i zabawy. Nie zabrakło również słodyczy :) Na koniec każda Biedronka otrzymała kolorowy balonik i medal dzielnego przedszkolaka :)

Czytaj więcej...

Biedronki przynoszą do kącika przyrody dary jesieni z lasów i pól. Wśród szyszek i mchu znalazły się żywe stworzonka: biedronki i ślimaczki, które po obejrzeniu przez dzieci, znalazły swój nowy domek w ogrodzie przedszkolnym :)

Czytaj więcej...

Weronika wraz z siostrą przesyłają pozdrowienia z wrocławskiego zoo. W poznańskim zoo też były i jak pisze ich Mama, dziewczynki codziennie mogłyby odwiedzać zwierzęta, dotykać i przytulać :)

Czytaj więcej...

Dzisiaj259
Wczoraj303
Ostatni tydzień1136
Ostatni miesiąc3833
Suma odwiedzin259594

czwartek, 14, grudzień 2017