PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Nasze najmłodsze przedszkolaki pracowicie spędzają czas w przedszkolu. W wolnej chwili Biedronki bardzo chętnie sięgają po nożyczki. Wycinanie wpływa pozytywnie na rozwój małej motoryki, dlatego warto rozpocząć przygodę z nożyczkami właśnie w tym okresie. Chociaż nie było to łatwe zadanie i nożyczki nie zawsze chciały współpracować z małymi rączkami dzieci, z czasem zaczęły wycinać piękne kształty, z których same mogły stworzyć wspaniałe kompozycje. Biedronki uwielbiają również grać na instrumentach. Tworząc wspólnie orkiestrę, uczą się jednocześnie koncentracji, cierpliwości i poczucia rytmu.

Czytaj więcej...

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Z tej okazji chłopcy z grupy Biedronki przygotowali już w piątek dla swoich koleżanek niespodziankę: odśpiewali dziewczynkom "Sto lat", złożyli życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.

Czytaj więcej...

W lutym obchodziliśmy Dzień Dinozaura i choć te wielkie gady dawno  już wyginęły to wciąż nie przestają fascynować dzieci.  Biedronki bardzo zaangażowały się w zajęcia, przyniosły albumy, książki i  figurki dinozaurów. Uczyliśmy się nazw dinozaurów, dowiadywaliśmy się różnych ciekawostek o ich życiu, poznaliśmy pracę archeologa oraz stworzyliśmy wspólnie prehistoryczny kącik.

Czytaj więcej...

 3 marca nasze przedszkole odwiedzili pracownicy firmy Bridgestone Poznań. Celem spotkanie było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.  Przedszkolaki dowiedziały  się m.in. jak prawidłowo zapinać pasy, korzystać z fotelika samochodowego oraz utrwaliły numery telefonów alarmowych. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził robot Jan. To animator przebrany w żółty strój  manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych. Wszystkie dzieci otrzymały również od organizatorów upominki: odblaskowe gadżety, magnesy, kredki.

Czytaj więcej...

24 stycznia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek a w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, rycerzy, policjantów, Spider-Mana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Czytaj więcej...

Podczas świętowania Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu, odwiedziła nas Pani z Biblioteki Pedagogicznej, by poprzez teatrzyk Kamishibai opowiedzieć nam co nieco o misiach. Teatrzyk zamknięty w tajemniczej skrzyni jest bardzo ciekawą formą opowiadania dzieciom historii. Dziękujemy bardzo za to spotkanie!

Czytaj więcej...

6 grudnia to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. Już od samego rana przedszkolaki z grupy Biedronki wyglądały przez okna wypatrując czerwonej czapki, siwej brody i worka pełnego prezentów. Po śniadaniu dzieci udały się na piękne przedstawienie zorganizowane przez kolegów i koleżanki z grupy Żabki. Elfy wysprzątały salę, wyczarowały śnieg, zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyk. Biedronki z zachwytem obserwowały cały występ. Na końcu przyszedł kochany przez wszystkich - Mikołaj. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.

Czytaj więcej...

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Czytaj więcej...

"Jaka szkoda, że te obłoczki płynące
Nie są z waniliowego kremu...
A te różowe -
Że to nie lody malinowe...
A te złociste, pierzaste -
Że to nie stosy ciastek...
I szkoda, że całe niebo
Nie jest z tortu czekoladowego...

Czytaj więcej...

"Kalendarz dziś ważną datę wskazuje
Bo Pani Dyrektor na przedszkolaków nas pasuje,
Choć pod ciężarem ołówka się uginamy,
Wszystkim wyzwaniom na pewno sprostamy!"

Czytaj więcej...

"Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!..."

Czytaj więcej...

Jesteśmy najmłodsi w naszym przedszkolu i wszystko jest dla nas jeszcze nowe. Mamy w grupie 14 dziewczynek i 11 chłopców. Bardzo szybko się zaprzyjaźniliśmy. W przedszkolu codziennie czekają na nas wspaniałe atrakcje. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Biedronek żeby wiedzieć jak należy się zachowywać i być grzecznym przedszkolakiem. Chodzimy na spacery oraz  wspaniale bawimy się na placu zabaw. Uwielbiamy malować, tańczyć i bawić się w naszych kącikach tematycznych.

Czytaj więcej...

Dzisiaj71
Wczoraj228
Ostatni tydzień550
Ostatni miesiąc71
Suma odwiedzin578659

środa, 01, kwiecień 2020