PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Podczas wiosennego tematu, Biedronki posadziły swoje własne cebulki. Każdy dzielnie pracował, nasypując ziemię, sadząc cebulki w odpowiedni sposób, a później podlewając. Teraz codziennie ich doglądamy, by sprawdzić, jak rosną.

Czytaj więcej...

Ależ to była zabawa! Maluszki miały okazję pobawić się tęczowym, pachnącym makaronem. Zajęcia miały na celu dać dzieciom okazję do pobudzenia zmysłów: wzroku, zapachu i dotyku, a nawet smaku ;-) Zajęcia sprawiły Biedronkom wiele radości i z pewnością je powtórzymy.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w grupie Biedronek upłynął na wspólnym świętowaniu, składaniu życzeń i wręczaniu upominków. Postanowiliśmy jednak również uwiecznić na fotografiach dziewczynki z okazji ich święta. Wykorzystaliśmy do zdjęć piękny wianek. Oto efekty :)

Czytaj więcej...

Ach, co to był za dzień! W grupie Biedronek, zamiast dzieci pojawiły się najróżniejsze postaci :) Tego dnia bawiliśmy się wspaniale! Muzykę i głośne śmiechy słychać było z daleka. 

Czytaj więcej...

Grupa Biedronek zaprosiła do przedszkola swoje babcie i dziadków, by złożyć im życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Maluchy zatańczyły, zaśpiewały, a także zachęciły swoich gości do wspólnego śpiewu. Dziadkowie otrzymali również własnoręcznie przygotowane przez dzieci upominki. Uściskom i buziakom nie było końca :)

Czytaj więcej...

To nasze pierwsze wspólne święta! Wyjątkowy i szczególny czas. Odwiedził nas Mikołaj, którego nie mogliśmy się wprost doczekać. Zaprosiliśmy go nawet do naszej sali, gdzie usiadł w fotelu i słuchał z uwagą naszych opowieści. 

Wspólnymi siłami przystroiliśmy także choinkę, by umilała nam oczekiwanie na świąteczne chwile. Zorganizowaliśmy również świąteczną sesję zdjęciową przy choince, by mieć pamiątkę z tegorocznego Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

W ostatnich dniach rozmawialiśmy o zawodzie malarza artysty i doszliśmy do wniosku, że każdy z nas może być artystą. Poczyniliśmy w związku z tym próby tworzenia na dużym formacie. Świetnie nam się malowało i powstały cudowne dzieła sztuki :)

Czytaj więcej...

9 listopada wzięliśmy udział w 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odwiedziliśmy starsze grupy, by obejrzeć ich występy nawiązujące do tematu. Przystrojeni w okolicznościowe kotyliony i własnoręcznie wykonane flagi, wzięliśmy również udział w biciu rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego.

Czytaj więcej...

Nadszedł dzień, gdy Biedronki stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. W przedszkolu odwiedzili nas rodzice, którzy ze wzruszeniem przyglądali się naszym śpiewom i tańcom. Nie kryli wzruszenia, a i my uroniliśmy kilka łez. Po występie, pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaki. Później czekał na nas wspaniały tort, a także dyplomy i niespodzianki od pań. Piękny to dla nas dzień i zapamiętamy go na długo. 

Czytaj więcej...

Kolejny gość odwiedził naszą grupę. Tym razem była to pani listonosz, która opowiedziała nam co nieco o swoim zawodzie. Mieliśmy okazję zajrzeć do jej torby pełnej skarbów, a także przymierzyć czapki listonosza. Pani Angelika przyniosła również stempel, który mogliśmy używać do woli ku wielkiej naszej radości :) Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a na koniec za pośrednictwem pani listonosz wysłaliśmy listy do naszych domów :)

Czytaj więcej...

Tego dnia naszą grupę odwiedziła Pani Kasia, pracownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Gnieźnie. Wspólnie uczciliśmy tak ważny dzień..czytaniem! Pani Kasia przeczytała nam opowiadanie pt."Wszystko" ze zbioru "Pan Kuleczka" Wojciecha Widłaka. Czytanie zakończyło się puszczaniem papierowych samolotów :)

Czytaj więcej...

Ależ to było wydarzenie! Tego dnia panie nie mogły nas rozpoznać, bo każdy z nas przebrał się za inną bajkową postać :) A gdy już rozszyfrowaliśmy kto jest kim, przystąpiliśmy do wspólnej zabawy. Tańcom nie było końca! Próbowaliśmy też zrobić sobie grupowe zdjęcie, co było nie lada wyzwaniem ;-) Później wybraliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie panie urządziły dla nas pokaz baniek mydlanych. Sami również próbowaliśmy swoich sił i powstało mnóstwo kolorowych baniek. Miło będziemy wspominać ten dzień.

Czytaj więcej...

Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu i każdego dnia odkrywamy coś nowego. Początki bywają trudne, ale przedszkole bardzo nam się podoba i miło spędzamy tutaj czas. Uwielbiamy tańczyć i śpiewać, bo ruch to nasz żywioł :)

Czytaj więcej...

Dzisiaj114
Wczoraj507
Ostatni tydzień2267
Ostatni miesiąc7572
Suma odwiedzin418464

sobota, 20, kwiecień 2019