PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W dniach 24 - 26 kwietnia Żabki zamieniły swoją salę na wielki warsztat, w którym produkowały  nowe zabawki. W swojej pracy wykorzystały surowce wtórne i materiały ekologiczne. Celem tego przedsięwzięcia było pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

Przygotowania do świąt wielkanocnych zaczęliśmy od dekoracji okiennej. Za kilka dni przyniesiemy do przedszkola koszyczki i będziemy cichutko czekać…

 Dnia 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla nas dużo niespodzianek. Były konkursy, wybory małej miss i słodkości. To był bardzo miły dzień...

Czytaj więcej...

6 grudnia to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Mikołajki - święto obchodzone ku czci Świętego Mikołaja biskupa Miry, nieodłącznie kojarzy się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim prezentami. W sposób szczególny na wizytę Mikołaja czekają zwłaszcza najmłodsi. Grupa Żabek przygotowała listy i słodki poczęstunek dla Mikołaja i jego reniferów. Wszystko pozostawiliśmy na parapecie i w oczekiwaniu na wizytę Mikołaja udaliśmy się na występ artystyczny przygotowany przez grupę Jeżyków.

Czytaj więcej...

Żabki na zajęciach z języka angielskiego - uczymy się poprzez ruch, zabawę i działanie. Dzieci uczą się kolorów poprzez ułożenie kolorowego motyla z drewnianych klocków.  Smile please ;-} !

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu 9 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu Żabki poznały symbole narodowe naszego kraju a także uczyły się, jak zachować się przy odgrywaniu melodii hymnu państwowego. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Czytaj więcej...

Pewnego październikowego dnia do przedszkola przybyli nasi najbliżsi. W tym dniu po wielkich przygotowaniach mięliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalno – taneczne. Na nasze przedstawienie zaprosiliśmy Panią Dyrektor, która pasowała nas na przedszkolaków. Wszyscy się bardzo wzruszyliśmy...to był niezapomniany dzień...

Czytaj więcej...

Każdy czwartek to u Żabek zabawa z matematyką. Tematem ostatnich zajęć były nasze domy…

Dzięki takim działaniom dzieci mają okazję zobaczyć, w jaki sposób można bawić się z matematyką, przy tym uczyć się i zdobywać nowe umiejętności.

Czytaj więcej...

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić święto królowej wszystkich warzyw – dyni.

W poniedziałek 5 listopada świętowaliśmy Dzień Dyni. To był dzień pełen niespodzianek, konkursów i wspaniałej zabawy przy muzyce. Dowiedzieliśmy się jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie dyni.

Ten dzień przyniósł nam wiele niezapomnianych chwil…

Czytaj więcej...

Dzień Chłopca to ważny dzień w naszym kalendarzu. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Chłopcy mięli okazję zaprezentować swoje talenty taneczne podczas wspólnej zabawy, brali udział w licznych konkurencjach. Wszyscy otrzymali upominki.

Czytaj więcej...

Dnia 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tego poranka Żabki przywitały nasze przedszkole w bajkowych strojach. Cały dzień towarzyszyła nam dobra zabawa.

Czytaj więcej...

We wrześniu wszyscy przyszliśmy pierwszy raz do przedszkola. Rozstania z mamą bywają trudne, ale wszyscy jesteśmy dzielnymi i wesołymi przedszkolakami. Nasza grupa to : Żabki. Jak przystało na żabki bardzo lubimy się bawić i ... skakać.

Czytaj więcej...

Dzisiaj144
Wczoraj552
Ostatni tydzień3317
Ostatni miesiąc9646
Suma odwiedzin433139

niedziela, 19, maj 2019