PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, siały owies, rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole.

Czytaj więcej...

23 marca zawitała u nas grupa teatralna Kapsuła Czasu. Żabki aktywnie uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Kapsułę Czasu, dzięki której miały możliwość na chwile przenieść się do przeszłości.

Czytaj więcej...

Wiosna zawitała już do naszej sali!  Stworzyliśmy kącik małego ogrodnika, w którym własnoręcznie zasadziliśmy: rzeżuchę, koperek, szczypiorek, pietruszkę, owies  i fasolę. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekt naszej wspólnej pracy:)

Czytaj więcej...

21 marca Żabki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę  i powitać wiosnę.Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu propagujemy prawidłowe odżywianie się. Dlatego też Żabki podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy. Mali dżentelmeni złożyli życzenia i wręczyli upominki.  Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień.  

Czytaj więcej...

Występ rewelacyjnych dziewczynek z grupy Żabki na konkursie z języka angielskiego w Przedszkolu nr 12 Plastusiowo. Dziewczynki zaśpiewały utwór " If you happy and you know it " i poszło im świetnie, gdyż zajęły I miejsce

Rozpiera nas duma i bardzo się cieszymy, że mamy takie zdolne dzieci w naszym przedszkolu oraz życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. Brawo Maja i Liwia !!! 

Czytaj więcej...

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce.

Czytaj więcej...

W związku z realizacją tegorocznego założenia, czyli wdrażania dziecięcej poezji naszą grupę odwiedziła mama Liwii p. Sandra Góral. Dziękujemy i zachęcamy innych rodziców do czytania dzieciom w naszym przedszkolu.

Czytaj więcej...

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, 

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Czytaj więcej...

Dzieci miały okazję poznać niecodzienny i bardzo kolorowy zestaw instrumentów Bum Bum Rurek, który w szybki i interesujący sposób wprowadziły uczestników zajęć w fascynujący świat muzyki. Kolorowe, lekkie tuby, które od kilku lat podbijają świat, uderzane o siebie lub inną powierzchnię pozwoliły cieszyć się prawdziwym muzykowaniem. W końcu na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

Czytaj więcej...

Drewniane łyżki są bardzo przydatne w kuchni podczas codziennego przygotowywania potraw. Dzieci z grupy II wymyśliły dla łyżki inne zastosowanie. Wykonały z nich piękne kolorowe kukiełki, które wykorzystały do zabawy w teatr.  Potem odgrywały swobodne scenki i bawiły się własnoręcznie wykonanymi kukiełkami. Sprawiło to dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej...

Wnuczkom małym słów niewiele trzeba,  

oni Dziadkom swoim przychylić chcą nieba.  

A chociaż wszystkiego powiedzieć nie umiem 

 to moje uściski Babcia zrozumie. 

 

Czytaj więcej...

Zima przynosi dzieciom dużo śniegu, a śnieg powstaje z wody i składa się z pojedynczych gwiazdek. Żabki badały  śnieg wykorzystując zgromadzone pomoce. Chciały sprawdzać „jaki jest śnieg”? Poszukiwały odpowiedzi na pytania:
- jaki jest śnieg?
- jakiego kształtu są płatki śniegu?

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. W grupie Żabki, 22 grudnia dzieci wraz z panią Magdą i Marysią  zasiadły do wigilijnego stołu. Od samego rana na sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do wigilijnego posiłku.  Przedszkolaki z wielkim przejęciem dzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym serdeczne życzenia. Następnie zmówiły wszystkie modlitwę i zasiadły do świątecznie udekorowanego wigilijnego stołu. Na stołach, nie brakowało słodkości i świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.  Dania wigilijne przygotowały Panie z kuchni, którym serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

19 grudnia zaprosiliśmy Naszych Kochanych Rodziców do przedszkola na świąteczne zajęcia otwarte. Na początku Żabki zaprezentowały Swoim Rodzicom montaż słowno – muzyczny,  w którym pięknie wystąpiły, zaśpiewały świąteczne piosenki oraz recytowały wiersze; następnie wraz z rodzicami wspólnymi siłami wykonały pracę plastyczną – Mikołaje.  

Czytaj więcej...

15 grudnia odwiedziliśmy Świąteczną Krainę Mikołaja w Lednogórze. W pierwszej kolejności wybraliśmy się, aby poznać zwierzęta Mikołaja: alpaki, krowy, owce, króliki, kozy, bociana, pawie oraz bażanty. Następnym miejscem, do którego się udaliśmy była chatka Elfa Mędrca, najmądrzejszego elfa na świecie. Tam przy ognisku, popijając magiczny napój słuchaliśmy zabawnych opowieści Elfa. Później tworzyliśmy z pomocą elfa przewodnika swoje bombki i stroiki, odwiedziliśmy tunel tradycji, bawiliśmy się bańkami mydlanymi, oglądaliśmy świąteczną bajkę, a na koniec spotkaliśmy się z prawdziwym Mikołajem, któremu opowiedzieliśmy o swoich marzeniach.

Czytaj więcej...

Dzisiaj54
Wczoraj347
Ostatni tydzień401
Ostatni miesiąc7946
Suma odwiedzin295981

wtorek, 24, kwiecień 2018