PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

  Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Nasze dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania "dyniowego wnętrza" i robienia dyniowych stworów.

W dniu 30 października  w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy wybrały się na pobliski cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Co roku  nasze  przedszkole stara się zadbać o zapomniane groby na tym cmentarzu. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, o których nikt już nie pamięta.

Czytaj więcej...

ZIEMNIAK - jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym  w naszych kuchniach na różne sposoby, stał się pretekstem do wspólnej zabawy.

 "Święto Pieczonego Ziemniaka" jest okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy. Główny cel imprezy, to stworzenie okazji do zintegrowania się z kolegami i koleżankami z przedszkola oraz wywołanie radości ze wspólnych zabaw.

Święto urozmaicają nam zawsze różnego rodzaju zabawy ruchowe, konkurencje sportowe..

Czytaj więcej...

Dziś obchodziliśmy święto naszych ukochanych chłopców! Tego dnia towarzyszyła nam świetna zabawa: konkurencje sportowe, tańce oraz nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. W naszej grupie dziewczynki obdarowały swoich kolegów drobnymi upominkami. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych przedszkolaków... oraz wszystkich chłopców!

Czytaj więcej...

Smaczne i zdrowe warzywa kolorowe – Żabki dzisiaj przyniosły ugotowane warzywa i od samego rana podwinęły rękawy i ochoczo zabrały się do pracy. Sprawnie poradziły sobie z krajaniem w małą kostkę wszystkiego co potrzebne było do wykonania potrawy.

Czytaj więcej...

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z wszystkimi dziećmi  spotkaliśmy się w holu przedszkola, gdzie wcześniej wysłuchaliśmy życzeń z ust pani Dyrektor, zaprezentowaliśmy nasze dwie piosenki : „Jestem sobie przedszkolaczek” i „Gdy smutno Ci” oraz zaśpiewaliśmy wspólnie hymn naszego Przedszkola pt: „Źródełko”. Tego dnia przebraliśmy się za swoją ulubioną postać z bajki. Były wspólne zabawy, gry oraz pyszne słodkości.

Czytaj więcej...

Poznawaliśmy różne owoce,  takie, które rosną w naszych sadach i ogrodach jak i te które przybyły do nas z bardzo daleka. Przy pomocy owoców uczyliśmy się kolorów, określaliśmy wielkości, tworzyliśmy zbiory. Poznawaliśmy je wszystkimi zmysłami.  Wiemy, że owoce mają mnóstwo witamin, pięknie pachną i są pyszne. Na koniec sami przygotowaliśmy owocowe szaszłyki, które  z apetytem zjedliśmy.

Czytaj więcej...

15 września również ŻABKI przyłączył się do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata.   Po zaopatrzeniu się w rękawice ochronne, worki ruszyliśmy sprzątać najbliższe otoczenie przedszkola. 

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu głównym założeniem w tym roku jest wdrażanie do zainteresowania dziecięcą poezją. W związku z powyższym chętni rodzice mogą włączyć się w głośne czytania wierszy dzieciom. I tak oto w naszej grupie pojawiła się pierwsza chętna osoba p. Monika siostra Roksanki i Zygusia. Bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

Do grupy ŻABEK uczęszczają dzieci 4,5 letnie. Jesteśmy bardzo pomysłowymi i wesołymi przedszkolakami. Lubimy wspólne zabawy w kącikach zainteresowań. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, dbać o czystość i porządek, ładnie zjadać posiłki.

Czytaj więcej...

Dzisiaj256
Wczoraj303
Ostatni tydzień1133
Ostatni miesiąc3830
Suma odwiedzin259591

czwartek, 14, grudzień 2017