PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Dzieci miały okazję poznać niecodzienny i bardzo kolorowy zestaw instrumentów Bum Bum Rurek, który w szybki i interesujący sposób wprowadziły uczestników zajęć w fascynujący świat muzyki. Kolorowe, lekkie tuby, które od kilku lat podbijają świat, uderzane o siebie lub inną powierzchnię pozwoliły cieszyć się prawdziwym muzykowaniem. W końcu na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

Czytaj więcej...

Drewniane łyżki są bardzo przydatne w kuchni podczas codziennego przygotowywania potraw. Dzieci z grupy II wymyśliły dla łyżki inne zastosowanie. Wykonały z nich piękne kolorowe kukiełki, które wykorzystały do zabawy w teatr.  Potem odgrywały swobodne scenki i bawiły się własnoręcznie wykonanymi kukiełkami. Sprawiło to dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej...

Wnuczkom małym słów niewiele trzeba,  

oni Dziadkom swoim przychylić chcą nieba.  

A chociaż wszystkiego powiedzieć nie umiem 

 to moje uściski Babcia zrozumie. 

 

Czytaj więcej...

Zima przynosi dzieciom dużo śniegu, a śnieg powstaje z wody i składa się z pojedynczych gwiazdek. Żabki badały  śnieg wykorzystując zgromadzone pomoce. Chciały sprawdzać „jaki jest śnieg”? Poszukiwały odpowiedzi na pytania:
- jaki jest śnieg?
- jakiego kształtu są płatki śniegu?

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. W grupie Żabki, 22 grudnia dzieci wraz z panią Magdą i Marysią  zasiadły do wigilijnego stołu. Od samego rana na sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do wigilijnego posiłku.  Przedszkolaki z wielkim przejęciem dzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym serdeczne życzenia. Następnie zmówiły wszystkie modlitwę i zasiadły do świątecznie udekorowanego wigilijnego stołu. Na stołach, nie brakowało słodkości i świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.  Dania wigilijne przygotowały Panie z kuchni, którym serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

19 grudnia zaprosiliśmy Naszych Kochanych Rodziców do przedszkola na świąteczne zajęcia otwarte. Na początku Żabki zaprezentowały Swoim Rodzicom montaż słowno – muzyczny,  w którym pięknie wystąpiły, zaśpiewały świąteczne piosenki oraz recytowały wiersze; następnie wraz z rodzicami wspólnymi siłami wykonały pracę plastyczną – Mikołaje.  

Czytaj więcej...

15 grudnia odwiedziliśmy Świąteczną Krainę Mikołaja w Lednogórze. W pierwszej kolejności wybraliśmy się, aby poznać zwierzęta Mikołaja: alpaki, krowy, owce, króliki, kozy, bociana, pawie oraz bażanty. Następnym miejscem, do którego się udaliśmy była chatka Elfa Mędrca, najmądrzejszego elfa na świecie. Tam przy ognisku, popijając magiczny napój słuchaliśmy zabawnych opowieści Elfa. Później tworzyliśmy z pomocą elfa przewodnika swoje bombki i stroiki, odwiedziliśmy tunel tradycji, bawiliśmy się bańkami mydlanymi, oglądaliśmy świąteczną bajkę, a na koniec spotkaliśmy się z prawdziwym Mikołajem, któremu opowiedzieliśmy o swoich marzeniach.

Czytaj więcej...

Dwie dziewczynki z grupy ŻABKI reprezentowały naszą grupę, a zarazem nasze przedszkole w konkursie na Stroik Bożonarodzeniowy organizowany  przez Przedszkole nr 12 „Plastusiowo”; gdzie na ogłoszeniu wyników dzieci  z każdego przedszkola – przedstawiciele przedszkoli zobowiązani byli zaprezentować wiersz na temat Bożego Narodzenia. Lena  i Maja zaprezentowały wiersz pt: „Wesołych Świąt” Ewy Białek.   

Czytaj więcej...

6 grudnia  Żabki obchodziły Mikołajki tak jak  dzieci na całym świecie. W tym dniu  w przedszkolu panował niesamowity klimat, światła choinki wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Po śniadaniu wspólnie z całym przedszkolem spotkaliśmy się na holu,  w celu zaprezentowania przez naszą grupę montażu słowno – muzycznego pt: „Mikołajki, następnie wróciliśmy do sali, by odnaleźć drobne upominki pozostawione przez Mikołaja.

Czytaj więcej...

5 grudnia wspólnie z grupą  Biedronki wybraliśmy się do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie na Koncert Mikołajkowy jaki przygotowali nauczyciele i uczniowie klasy II. 

Czytaj więcej...

Rodzice dzieci z grupy Żabki bardzo chętnie włączają się w realizację tegorocznego założenia, czyli wdrażanie dziecięcej poezji. Ponownie odwiedziła nas mama Kuby p. Marta Jarzembowska, jak również mama Wojtka p. Ewelina Poremska. Dziękujemy.  

Czytaj więcej...

Żabki w ramach działań profilaktycznych przygotowały montaż słono – muzyczny pt. „Jak zdrowo żyć”, który miał na celu: uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zdrowie, kształtowanie postawy prozdrowotnej, wskazywanie czynników wpływających pozytywnie  i negatywnie na zdrowie i rozwój, rozwijanie umiejętności dbania o własne zdrowie i umysł, wyrabianie nawyku potrzeby ruchu do prawidłowego funkcjonowania organizmu, nabywanie przyzwyczajeń i nawyków prozdrowotnych.

Czytaj więcej...

17 listopada wspólnie z całym przedszkolem udaliśmy się na wycieczkę do kina „Helios” w Gnieźnie. Na wielkim ekranie został wyświetlony film pt: „Przytul mnie” opowiadający o przygodach taty misia i jego synka. Film ten ukazał nam jak ważne w życiu jest przytulanie i wzajemne wsparcie.

Czytaj więcej...

Ulubiona zabawka wszystkich dzieci to pluszowa przytulanka - miś. Ta ponadczasowa zabawka doczekała się swojego święta. Każdego roku 25 listopada wszystkie dzieci świętują Dzień Pluszowego Misia. Również Żabki obchodzili to święto 24 listopada przynosząc ze sobą do przedszkola pluszowe misie. Małe i duże, grube i chude, czasem nawet niekoniecznie miś - ważne by spełniały swoją funkcję! Czyli zapewniały przytulność i poczucie bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

  Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Nasze dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania "dyniowego wnętrza" i robienia dyniowych stworów.

W dniu 30 października  w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy wybrały się na pobliski cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych. Co roku  nasze  przedszkole stara się zadbać o zapomniane groby na tym cmentarzu. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, o których nikt już nie pamięta.

Czytaj więcej...

ZIEMNIAK - jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym  w naszych kuchniach na różne sposoby, stał się pretekstem do wspólnej zabawy.

 "Święto Pieczonego Ziemniaka" jest okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy. Główny cel imprezy, to stworzenie okazji do zintegrowania się z kolegami i koleżankami z przedszkola oraz wywołanie radości ze wspólnych zabaw.

Święto urozmaicają nam zawsze różnego rodzaju zabawy ruchowe, konkurencje sportowe..

Czytaj więcej...

Dzisiaj102
Wczoraj256
Ostatni tydzień684
Ostatni miesiąc5246
Suma odwiedzin276723

środa, 21, luty 2018