PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

11.05.2018 r. tj. piątek  w przedszkolu wielkie poruszenie, bo odwiedzili nas policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gnieźnie. Pan policjant z dużym poczuciem humoru i pełnym profesjonalizmem przekazał dzieciom najważniejsza informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, używania kamizelek odblaskowych, przypomniał o przewożeniu dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami. 

Czytaj więcej...

Dnia 08.05.2018 r. Żabki wybrały się na wycieczkę do piekarni „Glanc” w Witkowie. Celem spotkania było poznanie zwodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. W czasie wycieczki dzieci zwiedziły pomieszczenia piekarni: magazyn i halę produkcyjną. Słuchając wszelkich informacji obserwowały jednocześnie pracę urządzeń służących do produkcji różnego rodzaju pieczywa. Największą atrakcją dla dzieci było wyrabianie z przygotowanego ciasta wymyślnych bułeczek, które zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

Czytaj więcej...

Żabki wzięły udział w happeningu ekologicznym pt. „Chrońmy klimat” z okazji Dnia Ziemi 20.04.2018 r.; organizowany przez Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie. Przedszkolaki uczestniczyli w przemarszu od ul. Bolesława Chrobrego do MOK-u w Gnieźnie na Zielone zaplecze, gdzie zaprezentowali swoje hasła ekologiczne i przygotowaną piosenkę nawiązującą do zagadnień związanych ze zmianami klimatycznymi.

Czytaj więcej...

Dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców oraz studentów PWSZ sąsiadującą z naszym przedszkolem,. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.

Czytaj więcej...

Warsztaty inicjowały edukację historyczną związaną z początkami państwa polskiego  w temacie dzieciom najbliższym, czyli zabaw i zabawek. Podczas spotkania Żabki dowiedziały się , czym bawili się ich rówieśnicy 1000 lat temu, poprzez bezpośredni  kontakt z replikami zabawek wczesnośredniowiecznych. W trakcie warsztatu dzieci wykonywały zabawki z gliny, czyli materiału dawniej bardzo popularnego, dziś prawie zapomnianego.

Czytaj więcej...

„Powiedz mi, a zapomnę,pokaż – a zapamiętam,pozwól mi działać, a zrozumiem!”

Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Tak też ,,Żabki” chętnie eksperymentowały  z wodą.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, siały owies, rzeżuchę. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole.

Czytaj więcej...

23 marca zawitała u nas grupa teatralna Kapsuła Czasu. Żabki aktywnie uczestniczyły w spektaklu przygotowanym przez Kapsułę Czasu, dzięki której miały możliwość na chwile przenieść się do przeszłości.

Czytaj więcej...

Wiosna zawitała już do naszej sali!  Stworzyliśmy kącik małego ogrodnika, w którym własnoręcznie zasadziliśmy: rzeżuchę, koperek, szczypiorek, pietruszkę, owies  i fasolę. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć efekt naszej wspólnej pracy:)

Czytaj więcej...

21 marca Żabki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę  i powitać wiosnę.Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu propagujemy prawidłowe odżywianie się. Dlatego też Żabki podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy. Mali dżentelmeni złożyli życzenia i wręczyli upominki.  Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień.  

Czytaj więcej...

Występ rewelacyjnych dziewczynek z grupy Żabki na konkursie z języka angielskiego w Przedszkolu nr 12 Plastusiowo. Dziewczynki zaśpiewały utwór " If you happy and you know it " i poszło im świetnie, gdyż zajęły I miejsce

Rozpiera nas duma i bardzo się cieszymy, że mamy takie zdolne dzieci w naszym przedszkolu oraz życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych. Brawo Maja i Liwia !!! 

Czytaj więcej...

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce.

Czytaj więcej...

W związku z realizacją tegorocznego założenia, czyli wdrażania dziecięcej poezji naszą grupę odwiedziła mama Liwii p. Sandra Góral. Dziękujemy i zachęcamy innych rodziców do czytania dzieciom w naszym przedszkolu.

Czytaj więcej...

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, 

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.  Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Czytaj więcej...

Dzieci miały okazję poznać niecodzienny i bardzo kolorowy zestaw instrumentów Bum Bum Rurek, który w szybki i interesujący sposób wprowadziły uczestników zajęć w fascynujący świat muzyki. Kolorowe, lekkie tuby, które od kilku lat podbijają świat, uderzane o siebie lub inną powierzchnię pozwoliły cieszyć się prawdziwym muzykowaniem. W końcu na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

Czytaj więcej...

Drewniane łyżki są bardzo przydatne w kuchni podczas codziennego przygotowywania potraw. Dzieci z grupy II wymyśliły dla łyżki inne zastosowanie. Wykonały z nich piękne kolorowe kukiełki, które wykorzystały do zabawy w teatr.  Potem odgrywały swobodne scenki i bawiły się własnoręcznie wykonanymi kukiełkami. Sprawiło to dzieciom wiele radości.

Czytaj więcej...

Wnuczkom małym słów niewiele trzeba,  

oni Dziadkom swoim przychylić chcą nieba.  

A chociaż wszystkiego powiedzieć nie umiem 

 to moje uściski Babcia zrozumie. 

 

Czytaj więcej...

Dzisiaj12
Wczoraj264
Ostatni tydzień276
Ostatni miesiąc5528
Suma odwiedzin313140

wtorek, 19, czerwiec 2018