X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.Tematyka związana z teatrem wyzwoliła w dzieciach ogromną aktywność własną. Kącik teatralny, a w nim scenka i pacynki, pobudziły dzieci do tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień. W ramach realizacji tematu „W krainie bajek i baśni” improwizowaliśmy scenki teatralne związane ze znanymi bajkami takimi jak np. „Czerwony kapturek”, „Jaś i Małgosia”.

Czytaj więcej...

Bum Bum Rurki dają praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej. Świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii.

Bum Bum Rurki wykonane są z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Świetnie sprawdzają się w łatwej i szybkiej nauce rytmu. Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię, np. ławkę, krzesło lub kolano czy wnętrze dłoni – kolorowe rurki wydobędą określone, harmonijne dźwięki.
Bum Bum Rurki wspaniale kreują także zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a Bum Bum Rurki inspirują dźwiękiem!

Czytaj więcej...

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

Czytaj więcej...

"WIATRAK MATEMATYCZNY" - innowacyjne narzędzie i metoda pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.Wiatrak matematyczny jest innowacyjną pomocą dydaktyczną, stworzoną przez doświadczone nauczycielki i animatorki. „Zabawy z Wiatrakiem” pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia z wykorzystaniem wiatraka matematycznego są z pewnością dla dzieci niezwykłym doświadczeniem edukacyjnym.Podczas zabaw matematycznych z jego wykorzystaniem dzieci uczą się orientacji w schemacie własnego ciała  i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier, kształtowania umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania i mierzenia.

Czytaj więcej...

Jest nam bardzo miło poinformować, że dwie nasze „Żabki” wraz z rodzicami: Łucja i Mateusz, wzięły udział w konkursie plastycznym „Magiczne Święta”, organizowanym przez Studenckie Koło Twórczego Arteterapeuty działającego przy Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium. Praca Łucji otrzymała wyróżnienie, natomiast praca Mateusza także została nagrodzona. Serdecznie gratulujemy dzieciom!

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz zimno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Przy okazji nasypaliśmy pokarmu dla ptaków do karmników, a po powrocie oceniliśmy, czy śnieg mimo że biały, jest tak naprawdę czysty. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek. Było wesoło i radośnie.

Czytaj więcej...

W tym tygodniu w ramach cyklu „Poznajemy zawody”, zapoznaliśmy się z pracą kosmetyczki. Jako, że w czasie pandemii nie możemy wychodzić na wycieczki, ani zapraszać gości, urządziliśmy w sali nasz własny kącik kosmetyczny. Zaczęło się od zaprezentowania dzieciom jak wygląda praca kosmetyczki. Rozmawialiśmy na temat przyborów niezbędnych w tym zawodzie, takich jak: pędzle, nożyczki, wszelkie akcesoria do paznokci, waciki itp. oraz zademonstrowana sposobu używania tych przedmiotów. Sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dziewczynek cieszyły się oczywiście kosmetyki do makijażu. Celem zajęć było ukazanie dzieciom przydatności i użyteczności wykonywania zawodu kosmetyczki.

Czytaj więcej...

W miniony czwartek nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”, „co mnie czeka” itp. Sprawdzaliśmy także jakie części garderoby u poszczególnych dzieci są w paski. Wśród atmosfery tańca i zabawy, ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, był pełen radości oraz posłużył dalszej integracji grupy.

Czytaj więcej...

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe przytulanki opanowały naszą salę 25 listopada, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Pluszowego Misia. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Czytaj więcej...

Szrotówek kasztanowcowiaczek jest obecnie najgroźniejszym szkodnikiem kasztanowca zwyczajnego białego. Jaja składane są na liściach, a wylęgłe larwy wgryzają się do wnętrza blaszek liściowych, obniżając zdolność fotosyntezy. Liście na skutek żerowania brązowieją, zasychają i przedwcześnie opadają. Szkodnik zimuje w stadium poczwarki w opadłych liściach kasztanowca. Jednym ze sposobów na ograniczenie populacji szrotówka jest bardzo dokładne i sukcesywne wygrabianie liści spod chorych drzew. W tym celu nasze Żabki, pewnego pięknego listopadowego dnia, udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie spod kasztanowca zgrabiły wszystkie liście. Mamy nadzieję, że nasz trud pomoże choć trochę naszemu drzewu.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Żabkach” odbyła się 30 października. Od samego rana trwały przygotowania, a następnie nasi Mali Artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. „Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swoim paniom oraz grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko to po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością.

Czytaj więcej...

We wtorek 27 października obchodziliśmy Dzień Dyni w naszej grupie. Tego dnia rządził kolor pomarańczowy, zarówno na naszych ubraniach jak i dekoracjach. Sprawdziliśmy co znajduje się w środku dyni, odważni spróbowali dyniowych pestek i wykonaliśmy dyniowy stroik na patyku. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi, a uśmiechy nie schodziły z naszych buziek!

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu tematyką zajęć u Żabek były „Zwierzęta domowe”. Dzięki uprzejmości mamy Oli z naszej grupy, dzieci mogły się zapoznać ze świnką morską, pupilem Oli.  Podczas zajęć nasze przedszkolaki w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznały się z wyglądem świnki morskiej, sposobem odżywiania i dbania o nią. Żabki mogły pogłaskać i nakarmić Zumę-świnkę morską. Wspaniałe doświadczenie! Bardzo dziękujemy Pani Asi za odwiedziny Zumy  w przedszkolu. Na zakończenie dzieci w grupach wykonały album o zwierzętach domowych:)

Czytaj więcej...

W ostatnich tygodniach dzieci z naszej grupy poznawały owoce i warzywa. Tego dnia skupiliśmy się na tym, co kryje się w owocach. Najpierw oglądaliśmy pestki poszczególnych owoców za pomocą lup, następnie staraliśmy się ustalić do jakich owoców one należą. Później postanowiliśmy posiać nasze nasionka w doniczkach, aby móc je później pielęgnować i czekać, czy coś z nich wyrośnie. Zabawę zakończyliśmy rozpoznawaniem owoców po smaku. Wszystko udało się doskonale! Dodatkowo podczas tego tygodnia nauczyliśmy się wierszyka „Wpadła gruszka…”

Czytaj więcej...

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola , o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z grupy "Żabki". Dziewczynki wręczyły im upominki, złożyły życzenia (by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi), uściskały. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" 

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Czytaj więcej...

We wtorek 15 września zorganizowaliśmy Dzień Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule "The Dot" (ang. kropka), wydana w 2003 r. przez amerykańskiego ilustratora i pisarza Petera H. Reynoldsa. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas zabaw na dywanie.

Czytaj więcej...

W roli przedszkolaków zadebiutowały „Żabki”. Nasza grupa składa składa się z dzieci 3 i 4 letnich. Chociaż rozstać się z rodzicami i opiekunami nie było łatwo, maluchy odważnie wkroczyły na przedszkolną salę. Zapoznały się z koleżankami i kolegami, a także z każdym dniem coraz śmielej uczestniczyły we wspólnych zabawach. W progu, z uśmiechem, witały je wszystkie panie i pracownicy przedszkola.

Czytaj więcej...

Dzisiaj514
Wczoraj685
Ostatni tydzień4463
Ostatni miesiąc4463
Suma odwiedzin802265

niedziela, 07, marzec 2021