PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Jakiś czas temu grupa Żabki przeprowadziła swój pierwszy projekt badawczy. Czym się wyróżnia taka forma pracy? Tym, że dzieci stawiają pytania, na które wspólnie szukamy odpowiedzi w różnych źródłach wiedzy i u specjalistów. Żabki wybrały się więc do biblioteki, szperały na półkach w przedszkolnej biblioteczce, przyniosły mnóstwo książek z domów, a także zaprosiły rodziców do czytania.
 
 
 

Żabki, jak co miesiąc miały okazję uczestniczyć w zajęciach sensoplastycznych. Tym razem do zabawy angażującej zmysły wykorzystaliśmy kolorową fasolę. Dzieci miały okazję ją przeliczać, segregować, klasyfikować, przesypywać, układać wzory i wykazać się kreatywnością. Taka zabawa jest wspaniałą okazją do ćwiczeń motoryki małej. Nie bez znaczenia jest również okazja do nauki współpracy w grupie i wzajemnej pomocy. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć!

Czytaj więcej...

Ach, co to był za bal! Wspaniale poprowadzony przez duet z zespołu Mozaika. Dzieci miały okazję fantastycznie się bawić, zaprezentować swoje stroje i współpracować. A najważniejsze, że każde dziecko otrzymało zapewnienie, że jest wyjątkowe <3

Czytaj więcej...

6 grudnia grupa Żabek zamieniła się w Elfy, by przygotować wszystko na przybycie świętego Mikołaja. Elfy dzielnie sprzątały, wyczarowały śnieg i spakowały prezenty, a wszystko to poprzez taniec i śpiew. Ich trud został doceniony i odwiedził je Święty Mikołaj :) Radości nie było końca, a gość został obsypany pytaniami.

Czytaj więcej...

Podczas świętowania Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu, odwiedziła nas Pani z Biblioteki Pedagogicznej, by poprzez teatrzyk Kamishibai opowiedzieć nam co nieco o misiach. Teatrzyk zamknięty w tajemniczej skrzyni jest bardzo ciekawą formą opowiadania dzieciom historii. Dziękujemy bardzo za to spotkanie!

Czytaj więcej...

Podczas realizacji artystycznego tematu, Żabki miały okazję sprawdzić, jak maluje się na dużym formacie. W naszej sali urządziliśmy więc pracownię malarzy artystów. Przedszkolaki mogły przekonać się, jakie kolory powstaną z połączenia barw, jakie ślady zostawiają pędzle w zależności od grubości oraz jak wygląda się z pomalowanym nosem ;-) Zabawa z malowaniem była wspaniałą okazją do rozwijania kreatywności.

Czytaj więcej...

Jesień jest taka piękna! Wspólnie odkrywamy jej uroki podczas spacerów. Mamy okazję obserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie w czasie tej pory roku. Korzystając ze słonecznej pogody, pewnego dnia zorganizowaliśmy sobie małą sesję fotograficzną w plenerze :)

Czytaj więcej...

Żabki kontynuują swoje comiesięczne spotkania z sensoplastyką. Tym razem samodzielnie wykonały slime, czyli ciekawą w konsystencji masę, którą można się wspaniale bawić :) Nie lada zadaniem było odmierzanie ilości potrzebnych składników, ale dzięki znajomości matematyki, udało się to czterolatkom wspaniale. Slime okazał się rozciągliwy, a za razem na tyle plastyczny, by formować z niego różne kształty.

Czytaj więcej...

Żabki bardzo lubią wszelkiego rodzaju zajęcia sportowe. Przedszkolaki szczególnie upodobały sobie pokonywanie toru przeszkód. Dzięki takiej formie zajęć uczymy się zdrowej rywalizacji ale również rozwijamy koordynację ruchową.  Zajęcia łączące zabawę i ruch sprawiają, że dzieci nabierają pewności siebie, poznają swoje ciało ale przede wszystkim mają okazję do wyładowania swojej energii.

Czytaj więcej...

W tym roku przedszkolnym kontynuujemy nasz cykl zajęć sensoplastycznych. To wspaniała okazja do pobudzania zmysłów :) Tym razem wykonaliśmy pachnącą ciecz nienewtonowską w jesiennych kolorach. Zabawy było przy tym co niemiara! Takie brudzenie to coś, co Żabki uwielbiają :)

Czytaj więcej...

W tym roku, zgodnie z polityką oświatową Państwa, większą wagę przywiązujemy do wszelkich matematycznych aktywności. W naszej sali stworzyliśmy kącik matematyczny, a na zajęciach stosujemy wiatrak matematyczny oraz metodę liczb Willy'ego. Dzięki temu poprzez zabawę możemy rozwijać nasze matematyczne kompetencje.

Czytaj więcej...

W pewien piękny słoneczny dzień, wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Podczas spaceru poszukiwaliśmy znanych roślin oraz wypatrywaliśmy leśnych zwierząt. Po spacerze, czekał na nas posiłek z ogniska oraz okazja do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Bardzo miło wspominamy tę wycieczkę!

Czytaj więcej...

To było dla nas wielkie wydarzenie! Już od rana wypatrywaliśmy w oknie wizyty Strażnika Miejskiego, aż w końcu dostrzegliśmy jego specjalny samochód:) Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć i przymierzyć atrybuty pracownika Straży Miejskiej, sprawdzić znajomość przepisów ruchu drogowego oraz znaków drogowych.

Czytaj więcej...

Dzisiaj73
Wczoraj228
Ostatni tydzień552
Ostatni miesiąc73
Suma odwiedzin578661

środa, 01, kwiecień 2020