X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Szrotówek kasztanowcowiaczek jest obecnie najgroźniejszym szkodnikiem kasztanowca zwyczajnego białego. Jaja składane są na liściach, a wylęgłe larwy wgryzają się do wnętrza blaszek liściowych, obniżając zdolność fotosyntezy. Liście na skutek żerowania brązowieją, zasychają i przedwcześnie opadają. Szkodnik zimuje w stadium poczwarki w opadłych liściach kasztanowca. Jednym ze sposobów na ograniczenie populacji szrotówka jest bardzo dokładne i sukcesywne wygrabianie liści spod chorych drzew. W tym celu nasze Żabki, pewnego pięknego listopadowego dnia, udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie spod kasztanowca zgrabiły wszystkie liście. Mamy nadzieję, że nasz trud pomoże choć trochę naszemu drzewu.

 

Dzisiaj149
Wczoraj755
Ostatni tydzień2373
Ostatni miesiąc17990
Suma odwiedzin743868

czwartek, 26, listopad 2020