X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

"WIATRAK MATEMATYCZNY" - innowacyjne narzędzie i metoda pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.Wiatrak matematyczny jest innowacyjną pomocą dydaktyczną, stworzoną przez doświadczone nauczycielki i animatorki. „Zabawy z Wiatrakiem” pomagają nauczycielom w sposób oryginalny realizować podstawę programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia z wykorzystaniem wiatraka matematycznego są z pewnością dla dzieci niezwykłym doświadczeniem edukacyjnym.Podczas zabaw matematycznych z jego wykorzystaniem dzieci uczą się orientacji w schemacie własnego ciała  i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier, kształtowania umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania i mierzenia.

Wiatrak w sposób niezwykle przystępny wprowadza dzieci w świat pojęć geometrycznych, ćwiczy koordynację, równowagę oraz sprawność manualną dzieci. Łączy bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch. Bardzo istotnym walorem Wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej dzieci z różnorodnymi zabawami ruchowymi. Wielobarwny Wiatrak dostarcza też wrażeń na kilku poziomach: pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Uczy współpracy i działania w grupie. Jest metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim jest  świetną zabawą. 

Dzisiaj736
Wczoraj514
Ostatni tydzień2098
Ostatni miesiąc12879
Suma odwiedzin796050

czwartek, 25, luty 2021