PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. W grupie Żabki, 22 grudnia dzieci wraz z panią Magdą i Marysią  zasiadły do wigilijnego stołu. Od samego rana na sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Dzieci w odświętnych strojach przygotowywały się do wigilijnego posiłku.  Przedszkolaki z wielkim przejęciem dzieliły się opłatkiem, składając sobie przy tym serdeczne życzenia. Następnie zmówiły wszystkie modlitwę i zasiadły do świątecznie udekorowanego wigilijnego stołu. Na stołach, nie brakowało słodkości i świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.  Dania wigilijne przygotowały Panie z kuchni, którym serdecznie dziękujemy.

 

W ten pełen magii dzień dzieci z grupy „Wiewiórki” przedstawiły Jasełka. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Przedstawienie było wyjątkowe. Puentą biblijnej historii stały się słowa kolędy  „Przybieżeli do Betlejem pasterze” ,które zna każdy z nas zaśpiewanej przez wszystkich i zagranej na bum bum rurkach przez młodych aktorów; jak również pracowników przedszkola. Po powrocie do sali czekały na dzieci prezenty pod choinką.

Dzisiaj15
Wczoraj264
Ostatni tydzień279
Ostatni miesiąc5531
Suma odwiedzin313143

wtorek, 19, czerwiec 2018