PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W naszym przedszkolu propagujemy prawidłowe odżywianie się. Dlatego też Żabki podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty. Wszystkie ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apatytem zjadły, przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Dzisiaj418
Wczoraj495
Ostatni tydzień913
Ostatni miesiąc6885
Suma odwiedzin405153

wtorek, 19, marzec 2019