PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego ostatni tydzień w naszej grupie był poświęcony temu zagadnieniu.

Czytaj więcej...

Kiedy spadł pierwszy śnieg nasza grupa wyszła na plac zabaw. Biegaliśmy po śniegu, rzucaliśmy się śnieżkami, a także lepiliśmy bałwana i zamek ze śniegu. W czasie tych zabaw pamiętaliśmy o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas rzucania się śnieżkami. Było super! 

Czytaj więcej...

Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy Wiewiórki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na przedszkolną uroczystość, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

Czytaj więcej...

14 grudnia nasza grupa wraz z Biedronkami wybrała się na wycieczkę do Świątecznej Krainy na Lednicy. Atrakcji było bardzo dużo. Najpierw zobaczyliśmy i nazywaliśmy zwierzęta, które kiedyś towarzyszyły Jezusowi w betlejemskiej stajence. Następnym miejscem, do którego się udaliśmy była chatka Elfa Mędrca.

Czytaj więcej...

Wesoła zabawa przy muzyce i wróżbach odbyła się w naszej grupie 30 listopada. Podczas zabawy poznaliśmy swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego, dowiedzieliśmy się, co może zdarzyć się nam w niedalekiej przyszłości, a także jaki zawód będziemy kiedyś wykonywały. Nie obyło się też bez tradycyjnego lania wosku i wspólnego interpretowania woskowych figurek. Dzięki naszym kochanym Rodzicom mogliśmy świętować ten dzień delektując się różnorodnymi słodkościami. Dziękujemy!

Czytaj więcej...

28 listopada dzieci wybrały się na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych „Bolglass”. Dzieci zapoznały się z technologią powstania bombki, jej obróbką, dekorowaniem. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki mogły obejrzeć wyjątkowe bombki, które bardzo często robione są na specjalne zamówienie, oraz odebrać zamówioną bombkę z własnym imieniem.

Czytaj więcej...

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze.

Czytaj więcej...

17 listopada odwiedziliśmy Galerię w Gnieźnie, a konkretnie Kino Helios. Film, na który się wybraliśmy pt: „Przytul mnie” pokazał nam przygody taty misia i jego synka, przedstawione na tle zmieniających się pór roku. Film ten ukazał nam jak ważne w życiu jest przytulanie i wzajemne wsparcie. Było super:)

Czytaj więcej...

W tym roku pomarańczowe stroje zastąpiliśmy różnorodnymi przebraniami, zabawami i wystrojem sali, jednak dynia była nadal motywem przewodnim. Podziwialiśmy jej kolory i kształty, rozmawialiśmy na temat tego, co można z niej przyrządzić, zrobiliśmy lampion z motywem dyni, a na koniec ozdobiliśmy przyniesione przez nas dynie.

Czytaj więcej...

Przed dniem Wszystkich Świętych Wiewiórki odwiedziły pobliski cmentarz. Zapaliły znicze na grobach żołnierzy poległych podczas I Wojny Światowej.

Czytaj więcej...

Dzięki zabawie z bankomatem, uczymy się rozpoznawać i nazywać nominały monet i banknotów, a także doskonalimy liczenie. Każdy z nas wykonał dla siebie kartę bankomatową, za pomocą której wypłacał pieniądze.

Czytaj więcej...

Tym razem obserwowaliśmy jakie skutki wywołuje napięcie powierzchniowe. Wyglądało to trochę jak czary, gdyż z przechylonej do góry dnem szklanki przykrytej kartką, woda nie wypłynęła. To samo powtórzyliśmy ze szklanką zakrytą gazą i tym razem woda znów „nie uciekła”, pomimo iż gaza ma dziurki. Chętne dzieci nakłuwały gazę  i  wpychały do środka wykałaczki, kiedy robiły to delikatnie, napięcie utrzymywało się. Na koniec przekonaliśmy się, że jednym gwałtownym ruchem można je przerwać.

Czytaj więcej...

28 września odwiedziły nas panie z Biblioteki pedagogicznej w Gnieźnie. W ramach ogólnopolskiej akcji „Głośne czytanie dzieciom” Pani Miecia przeczytała nam wesołą historyjkę o lisie i prosiaczku pt.: „Mój szczęśliwy dzień”. Potem rozmawialiśmy z paniami o tej historyjce, a pani Krysia poprowadziła z nami zabawy ruchowe ze śpiewem.

Czytaj więcej...

W naszej grupie, również świętowaliśmy z okazji Dnia Chłopca. Były tańce, zabawy z gazetami i zabawy zręcznościowe. Nie zabrakło też słodkości i upominków dla naszych chłopców. To był bardzo miły i wesoły dzień!

Czytaj więcej...

Zabawy rytmem to najpopularniejsza, choć nie jedyna forma pracy z bum bum rurkami. W tym roku te kolorowe instrumenty zakupiło nasze przedszkole, a my jako pierwsi je przetestowaliśmy. Cała frajda z tęczowych dźwięków polega nie tylko na graniu piosenek, ale i na zabawie z nimi.

Czytaj więcej...

Na podstawie wierszyka J. Brzechwy „Na straganie”, zrobiliśmy inscenizację. Najpierw samodzielnie przygotowaliśmy sylwety warzyw i ozdobiliśmy je, następnie nasze „kukiełki” występowały. Dzięki temu utrwaliliśmy sobie nazwy warzyw.

Czytaj więcej...

Pewnego słonecznego dnia, wybraliśmy się na pobliskie ogródki działkowe, aby na żywo przekonać się, czy marchewka rzeczywiście rośnie w ziemi, a na zewnątrz wystaje tylko nać , czy pomidory rosną na krzaczkach itd. Przy okazji podziwialiśmy piękne kolorowe kwiaty, pnącza z liśćmi zmieniającymi już kolor, oraz nieliczne w tym roku owoce na drzewach.

Czytaj więcej...

Dzisiaj102
Wczoraj256
Ostatni tydzień684
Ostatni miesiąc5246
Suma odwiedzin276723

środa, 21, luty 2018