X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Podczas omawiania tematu dotyczącego wody, Wiewiórki miały okazję eksperymentować z jej barwieniem. Użyły do tego bibuły w podstawowych kolorach i poprzez ich mieszanie obserwowały, jakie kolory pochodne powstają. Miło było zobaczyć zaskoczenie na ich twarzach :)  to była wspaniała zabawa!

Czytaj więcej...

Grupa Wiewiórek wzięła udział w przeglądzie teatralnym "Impresje Teatralne Smyka" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Mali aktorzy zaprezentowali legendę o św. Marcinie. Było to dla dzieci bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż były zaangażowane w powstawanie spektaklu: scenariusza, scenografii, kostiumów. Wiele pracy włożyły, by pięknie się zaprezetować. Wielkie brawa!

Już po raz trzeci, Wiewiórki wzięły udział w Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu", organizowanym przez wydawnictwo "Bliżej Przedszkola". Młodzi biegacze zrobili porządną rozgrzewkę, otrzymali numery startowe i pokonali wyznaczony dystans. Po biegu zostały wręczone pamiątkowe medale, a wspólny kilometrowy wynik został dopisany do ogólnej sumy kilometrów przebiegniętych przez przedszkolaki z całej Polski.

Czytaj więcej...

Podczas omawiania tematu zdrowego żywienia, Wiewiórki miały okazję samodzielnie przygotować owocowe szaszłyki. Była to znakomita okazja do wielozmysłowej obserwacji owoców, a także do ćwiczenia się w samodzielności. Dzieci kroiły owoce, komponowały szaszłyki, a później ze smakiem je zajadały :) To były bardzo smakowite zajęcia!

Czytaj więcej...

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym dniu złożyliśmy chłopcom życzenia. Każdy z nich otrzymał medal oraz prezent. Dziewczynki zaprezentowały również wymyślony przez siebie układ taneczny. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopców! :)

Czytaj więcej...

Za nami pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego EMOCJA. Jego tematem była kreatywność. Rozpoczęliśmy jego realizację od opowiadania "Kropka" P. H. Reynolds'a oraz obchodów Dnia Kropki. Stworzyliśmy Kącik Emocji oraz rozmawialiśmy o emocjach, jakie nam mogą towarzyszyć każdego dnia. Za nami mnóstwo ciekawych zabaw i już nie możemy doczekać się kolejnego modułu :)

20 września to bardzo ważna data dla każdego przedszkolaka. W naszej grupie obchodziliśmy to święto 21 września. Były zabawy ruchowe przy muzyce, zabawy z papierowymi lotkami oraz tańce z balonami. „Wiewiórki” wykonały również wspólny plakat nawiązujący do ich marzeń. W tym dniu każde dziecko otrzymało drobny upominek i medal Super przedszkolaka!

Czytaj więcej...

Kolejny już raz nasza grupa włączyła się w obchody Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności i poznawania własnych talentów. Ubrani w kropki z uwagą wysłuchaliśmy opowiadania o Vashti autorstwa P. H. Renoldsa. Poszukiwaliśmy kropek w sali, zrobiliśmy mnóstwo konfetti, malowaliśmy kropkowe obrazy, a na koniec każdy z nas zaprojektował własną kropkę, która dzięki aplikacji Quiver ukazała się nam w trójwymiarze :)

Czytaj więcej...

Pierwsze dni w przedszkolu już za nami. Z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie po długiej nieobecności. Stęskniliśmy się za sobą, przedszkolem i wspólną zabawą. Nasza nowa sala przywitała nas zabawkami, dekoracjami i zachętą do wspaniałych pomysłów na zabawę. Powitaliśmy również w grupie nowego kolegę Julka oraz dołączyła do nas pani Kasia. Czeka nas mnóstwo przygód w nowym roku przedszkolnym:)

Czytaj więcej...

Dzisiaj491
Wczoraj679
Ostatni tydzień491
Ostatni miesiąc16108
Suma odwiedzin741986

poniedziałek, 23, listopad 2020