PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Najstarsze grupy przedszkolaków, w tym również Wiewiórki wzięły udział w spektaklu teatralno - artystycznym w wykonaniu artystów polskiej edycji programu "Mam talent". Przepiękna opowieść o dziewczynce, pełna muzyki i magii, przeniosła małych widzów w bajkowy świat.

Czytaj więcej...

Wiewiórki bardzo lubią zabawy ruchowe, gdyż mają niespożytą energię Podczas zajęć gimnastycznych rozwijamy sprawność fizyczną, a rywalizując ze sobą uczymy się wygrywać, ale również przyjmować porażki. 

Czytaj więcej...

Wiewiórki nie mogą doczekać się wiosny, więc czerpią energię z każdego przedwiosennego promyka słońca. Na naszym przedszkolnym placu zabaw miło spędzamy czas wypatrując oznak oczekiwanej pory roku.

Czytaj więcej...

Zachęcamy rodziców, aby czytali dzieciom, również w naszych gościnnych progach! Dziękujemy mamie Julki, która odwiedziła nas, by przeczytać Wiewiórkom bajkę o "Trzech świnkach".

Czytaj więcej...

W ramach projektu "ABC ekonomii" dzieci poznały wygląd i wartość banknotów i monet, dowiedziały się, skąd wypłacamy pieniądze i gdzie je przechowujemy. Uczyły się również rozsądnie wydawać pieniądze, kupując różne towary. 

Czytaj więcej...

Jak co roku w karnawale w  naszym przedszkolu  odbył się długo oczekiwany „ Bal Przebierańców”. W tym dniu „ Wiewiórki” przeniosły się do „Wielkiej Krainy Bajek”. Pomysłowość rodziców nie miała granic za co bardzo dziękujemy. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Były tańce przy rytmach wesołej muzyki. Dzieci dowiedziały się co można wyczarować z balonów, uśmiechnięte, zadowolone i w dobrych humorach wróciły do domu. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły ten super dzień…

Czytaj więcej...

W naszym ogrodzie przedszkolnym mamy możliwość pomiaru pogody w stacji meteorologicznej. „Wiewiórki ” bardzo chętnie prowadzą obserwacje zjawisk atmosferycznych uczą się je określać .Ogród przedszkolny zaspokoił nie tylko potrzebę ruchu na świeżym powietrzu, ale również spełnił funkcję dydaktyczną.

Czytaj więcej...

W dniu Św. Andrzeja dzieci spędziły czas na wróżeniu i wesołej zabawie. Było wróżenie z wosku, ale także za pomocą butów oraz koło fortuny. Nie zabrakło czarodziejskich przebrań, tańców oraz słodkiego poczęstunku.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Wiewiórki I Motylki wzięły udział w koncercie mikołajkowym, na który zaprosili nas jak co roku nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej. Dzieci obejrzały przedstawienie i wysłuchały kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu młodych zdolnych muzyków.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Wiewiórki odwiedziły fabrykę Bolglass mieszczącą się przy ul Witkowskiej, zajmującą się produkcją bombek choinkowych. Dzieci poznały technologię powstawania tych niezwykle delikatnych ozdób, z ciekawością obserwowały poszczególne etapy pracy. Na koniec otrzymały bombki z własnymi imionami :D

Czytaj więcej...

Wiewiórki odwiedziły bibliotekę przy ul Kruczej gdzie uczestniczyły w ciekawych zajęciach związanych z Dniem Pluszowego Misia. Przemiła pani bibliotekarka przedstawiła nam misiowych bohaterów bajek, mieliśmy okazję zobaczyć maskotki mające ponad 50 lat! Dzieci nauczyły się wypożyczać książki, zwiedziły bibliotekę, a przy okazji znalazły misiaki, które ukryły się na bibliotecznych półkach Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty w bibliotece i obiecały pani, że wrócą tam ze swoimi rodzicami.

Czytaj więcej...

Wiewiórki odwiedziły pobliski cmentarz, gdzie zapaliły znicze na zapomnianych grobach, oraz na grobach żołnierzy, którzy polegli walcząc za naszą Ojczyznę. "Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim".

Czytaj więcej...

Ostatniego października Wiewiórki obchodziły Święto Dyni. Wystrój sali, zabawy oraz zajęcia nawiązywały do tego pomarańczowego warzywa. Przebrania dzieci i poczęstunek to dzieło rodziców ;)

Czytaj więcej...

W tym roku mamy piękną złotą jesień, więc korzystamy z jej uroków. Dużo spacerujemy, obserwując zmieniającą się przyrodę. Poznajemy też dary jesieni i w różnorodny sposób wykorzystujemy podczas zajęć. Tworzymy również muzykę do jesiennych piosenek :)

Czytaj więcej...

Przez cały tydzień Wiewiórki poznawały warzywa: opisywały je, przeliczały, malowały, a nawet smakowały! Wiemy już, że aby być zdrowym nie może zabraknąć warzyw w codziennej diecie :)

Czytaj więcej...

W ramach współpracy z pobliskim Muzeum dzieci z grupy Wiewiórki miały okazję obejrzeć zgromadzone tam eksponaty. Pan przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedział o historii terenu, na którym znajduje się m.in.przedszkole i muzeum. Pokazał nam wiele przedmiotów, których nigdy wcześniej dzieci nie widziały. Podziwialiśmy również dawne samochody i motocykle. Mamy nadzieję, że jeszcze tam powrócimy, aby poznać kolejne eksponaty, których ciągle w muzeum przybywa:)

Czytaj więcej...

20 września 2018 r w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Przedszkolaka” W tym dniu wszystkie dzieci były przepięknie przebrane za postacie z bajek. Grupa Wiewiórek uczestniczyła w różnych konkursach i zabawach tanecznych. Był oczywiście słodki poczęstunek z prezentami i balonami. Uśmiech i zadowolenie gościł cały czas na naszych twarzach……

Czytaj więcej...

Dzisiaj114
Wczoraj507
Ostatni tydzień2267
Ostatni miesiąc7572
Suma odwiedzin418464

sobota, 20, kwiecień 2019