X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Jak co roku w karnawale, mamy wszyscy piękne bale! I tym razem Wiewiórki wpadły w wir świetnej zabawy. Wcześniej jednak zaprezentowały swoje fantastyczne stroje. Towarzyszyła im dobra muzyka, ogrom przygotowanych zabaw oraz wspaniałe humory :) Ach, co to był za bal!

Czytaj więcej...

Tegoroczna zima rozpieszcza nas śniegiem, więc z wielką przyjemnością skorzystaliśmy z tego, że śnieg przykrył nasz plac zabaw. Mogliśmy robić aniołki na śniegu, rzucać się śnieżkami, badać właściwości śniegu i wspólnie spędzić czas w pomalowanym na biało świecie.

Czytaj więcej...

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
W tym wyjątkowym świątecznym czasie cieszy nas fakt, że mogliśmy razem zasiąść do stołu, podzielić się opłatkiem i wspólnie śpiewać kolędy. Przeżyliśmy wyjątkowy świąteczny krąg, odwiedził nas Gwiazdor z prezentami, czytaliśmy świąteczne historie i cieszyliśmy się swoją obecnością.
Wszystkim życzymy wesołych świąt!

Czytaj więcej...

Ależ zapachy! Zapachniało świętami w naszej sali (i nie tylko), gdy każdy z nas ozdabiał pomarańcze goździkami. Mogliśmy wykazać się kreatywnością, a także poćwiczyć sprawność naszych rąk oraz doświadczać różnymi zmysłami: wzrokiem, dotykiem, węchem i smakiem. Takie zadania to my lubimy :)

Czytaj więcej...

Ależ to było smakowite zadanie! Pierniczki, lukier, posypki: każdy z przyjemnością przystąpił do pracy. Powstało piękne i kolorowe, a w dodatku smaczne drugie śniadanie w przedświątecznym czasie.

Czytaj więcej...

Ponieważ tegoroczna zima nie rozpieszcza nas śniegiem, postanowiliśmy zrobić śniegowe kule, żeby mieć przy sobie mały śnieżny świat :) Przydał się sztuczny śnieg, mnóstwo brokatu i pracowite ręce. Teraz możemy się cieszyć swoimi dziełami :)

Czytaj więcej...

To już nasza mała tradycja, że wspólnie odliczamy dni do świąt, korzystając z kalendarza adwentowego. Tym razem miał on formę listów od elfa Kori, który pisał je do nas wprost z fabryki zabawek świętego Mikołaja. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia elfów, a także codziennie mieliśmy do wykonania świąteczne zadanie. Mieliśmy ręce pełne roboty :)

Dodatkowo codziennie wspólnie czytaliśmy historię o Winstonie-myszce, która próbowała ocalić święta dla pewnego chłopca.

Czytaj więcej...

27 listopada odbyła się w naszej grupie zabawa andrzejkowa. Dzieci zapoznały się z tradycją wróżenia sobie przyszłości w tym dniu. Zabawy andrzejkowe: „Kim będę w przyszłości”, „Koło losu”, „Poznaj imię chłopaka, dziewczyny” itp., przeplatane były zabawą i konkursami przy muzyce. Stroje postaci bajkowych jeszcze bardziej uatrakcyjniły nam ten wesoły i pełen wrażeń dzień.

Czytaj więcej...

Co się u nas dzieje na co dzień? Mnóstwo fantastycznych rzeczy! Budujemy bazy, z folii robimy morze, żeby rybki miały gdzie pływać, bawimy się piórkami, gramy na bum bum rurkach, zbieramy ślimaki, tworzymy biżuterię, prowadzimy autka w korku i wiele wiele innych rzeczy :) Ale co najważniejsze: świetnie się przy tym wszystkim bawimy :) 

Czytaj więcej...

Za nami II moduł projektu. Tym razem tematem była WYOBRAŹNIA. Czytaliśmy naszą ulubioną historię "Miejsce na miotle", odgrywaliśmy scenki z bohaterami, odwiedziła nas czarownica i wykonaliśmy własne czarodziejskie różdżki. Bawiliśmy się balonami, zamieniliśmy je w śmieszne stworki i malowaliśmy miotełkami. Pobudzaliśmy naszą wyobraźnię, wymyślając ciekawe historie i dorysowując elementy do obrazków. Wyobraźnia ma moc!

Czy można połączyć ćwiczenia logopedyczne z pracą plastyczną? Ależ oczywiście! Nasi mali artyści udowodnili, że tak, a efektem takiego połączenia są wyjątkowe dzieła :) 

Czytaj więcej...

Gimnastyka ważna sprawa,
to dopiero jest zabawa!
Wiewióreczki uwielbiają czas gimnastyki :) Ćwiczymy z przyrządami, rekwizytami, przy muzyce i zawsze w dobrym humorze. A co najważniejsze: w ten sposób dbamy o swoje zdrowie.

Czytaj więcej...

Tegoroczny Dzień Dyni, nasza grupa świętowała w nieco inny sposób niż dotychczas. Tym razem mieliśmy okazję pobawić się, potworzyć i doświadczać dynioliny, czyli masy sensorycznej przygotowanej z...dyni :) Każde dziecko mogło wyzwolić swoją kreatywność i stworzyć coś niesamowitego. Dyniolina dostarczyła wielu wrażeń sensorycznych swoim zapachem, kolorem i konsystencją. Wiewiórki bardzo lubią takie zabawy.

Czytaj więcej...

Czy da się coś zbudować z wykałaczek i cieciorki? Wiewiórki udowodniły, że tak! Dzieci miały mnóstwo niesamowitych pomysłów. Powstały wspaniałe konstrukcje, budowle indywidualne i grupowe. A ile przy tym było zabawy! 

Czytaj więcej...

Podczas omawiania tematu dotyczącego wody, Wiewiórki miały okazję eksperymentować z jej barwieniem. Użyły do tego bibuły w podstawowych kolorach i poprzez ich mieszanie obserwowały, jakie kolory pochodne powstają. Miło było zobaczyć zaskoczenie na ich twarzach :)  to była wspaniała zabawa!

Czytaj więcej...

Grupa Wiewiórek wzięła udział w przeglądzie teatralnym "Impresje Teatralne Smyka" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Mali aktorzy zaprezentowali legendę o św. Marcinie. Było to dla dzieci bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż były zaangażowane w powstawanie spektaklu: scenariusza, scenografii, kostiumów. Wiele pracy włożyły, by pięknie się zaprezetować. Wielkie brawa!

Już po raz trzeci, Wiewiórki wzięły udział w Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu", organizowanym przez wydawnictwo "Bliżej Przedszkola". Młodzi biegacze zrobili porządną rozgrzewkę, otrzymali numery startowe i pokonali wyznaczony dystans. Po biegu zostały wręczone pamiątkowe medale, a wspólny kilometrowy wynik został dopisany do ogólnej sumy kilometrów przebiegniętych przez przedszkolaki z całej Polski.

Czytaj więcej...

Podczas omawiania tematu zdrowego żywienia, Wiewiórki miały okazję samodzielnie przygotować owocowe szaszłyki. Była to znakomita okazja do wielozmysłowej obserwacji owoców, a także do ćwiczenia się w samodzielności. Dzieci kroiły owoce, komponowały szaszłyki, a później ze smakiem je zajadały :) To były bardzo smakowite zajęcia!

Czytaj więcej...

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym dniu złożyliśmy chłopcom życzenia. Każdy z nich otrzymał medal oraz prezent. Dziewczynki zaprezentowały również wymyślony przez siebie układ taneczny. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich chłopców! :)

Czytaj więcej...

Za nami pierwszy moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego EMOCJA. Jego tematem była kreatywność. Rozpoczęliśmy jego realizację od opowiadania "Kropka" P. H. Reynolds'a oraz obchodów Dnia Kropki. Stworzyliśmy Kącik Emocji oraz rozmawialiśmy o emocjach, jakie nam mogą towarzyszyć każdego dnia. Za nami mnóstwo ciekawych zabaw i już nie możemy doczekać się kolejnego modułu :)

Dzisiaj337
Wczoraj685
Ostatni tydzień4286
Ostatni miesiąc4286
Suma odwiedzin802088

niedziela, 07, marzec 2021