PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Na początku nowego roku zaczęliśmy przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ćwiczyliśmy codziennie , gdyż chcieliśmy aby wszystko wypadło pomyślnie. W ostatnich dniach przed uroczystością przygotowaliśmy własnoręcznie wykonane upominki dla naszych gości i pięknie udekorowaliśmy naszą salę , dzieląc ją na dwie części scenę i widownię. Oklaski nie miały końca.

Czytaj więcej...

Grudzień to czas oczekiwania na święta. Dnia 13- ego grudnia wybraliśmy się do Uzarzewa. Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego i spotkanie ze Św. Mikołajem. Ciekawym doświadczeniem były zajęcia praktyczne zw. ze świętami Bożego narodzenia. Ten dzień sprawił, że jeszcze bardziej poczuliśmy magię tych świąt.

Czytaj więcej...

Pewnego grudniowego dnia zaprosiliśmy do naszego przedszkola naszych rodziców, aby wspólnie spędzić ten przedświąteczny czas. Zaprosiliśmy nasze rodziny do wspólnej zabawy, przedtem jednak chcąc podkreślić bożonarodzeniowy klimat zaprezentowaliśmy występ taneczno – wokalny, do którego przygotowywaliśmy się od kilku tygodni. Podzieliliśmy się też naszymi umiejętnościami matematycznymi..…….

Czytaj więcej...

W czwartek mieliśmy w przedszkolu bardzo uroczysty dzień – zaprosiliśmy naszych Rodziców do przedszkola. Tematem głównym zajęć była nasza ojczyzna. W tym dniu nasza sala zamieniła się w wielkie widowisko a my …w aktorów. Po występie otrzymaliśmy głośne brawa.

Czytaj więcej...

W pewien listopadowy dzień wybraliśmy się do kina. Zaraz po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do naszego gnieźnieńskiego kina Helios. Naszym głównym celem było obejrzenie filmu a właściwie ekranizacja książki o pomysłowej Basi i jej rodzinie. Po obejrzeniu filmu mieliśmy okazję poznać pracownika kina, który oprawadził nas po wszystkich pomieszczeniach i opowiedział jak wygląda kino „od kuchni”.

Czytaj więcej...

Mamy 5 lat i już wiemy, że matematyka to królowa wszystkich nauk. Liczymy wszystko co można policzyć, dodajemy, odejmujemy co nam wpadnie w ręce, nazywamy wszystko co ma jakiś kształt. Matematyka jest wszędzie! Na ostatnich zajęciach liczyliśmy dary jesieni…było ich sporo.

Czytaj więcej...

Oto jest pytanie. Jeszcze całkiem niedawno był dzień, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy. Szybko mijają dni w przedszkolu- bawimy się, uczymy, spacerujemy…i już listopad do nas zapukał…

Czytaj więcej...

W drugim tygodniu października, dokładnie we wtorek wybraliśmy się do muzeum, do auli na przedstawienie teatralne. Głównym tematem przedstawienia były warzywa. Było śmiesznie i wesoło. Korzystając z okazji, że jesteśmy w tak historycznym miejscu wybraliśmy się na spacer, brzegiem jeziora, zwanym potocznie Wenecją. Cały czas towarzyszyły nam piękne widoki i piękna złota jesień.

Czytaj więcej...

Listopad to idealny czas na zajęcia promujące piękne pomarańczowe warzywo zwane dynią. Umówiliśmy się , ze w piątek (31października) organizujemy w naszej grupie  przyjęcie na cześć tego warzywka. Dowiedzieliśmy się jakie potrawy można przygotować z dyni. Cały dzień było nam pomarańczowo….

Czytaj więcej...

Pewnego jesiennego dnia wybraliśmy się na pobliski cmentarz – zapaliliśmy symboliczny znicz…

Czytaj więcej...

Początek roku szkolnego zaczęliśmy od przypomnienia zasad bezpieczeństwa. Dbamy o bezpieczeństwo nasze i innych. W związku z tym wybraliśmy się też na spacer instruktażowy po okolicy naszego przedszkola w kamizelkach odblaskowych. Udaliśmy się także na pobliskie skrzyżowanie w celu poznania zasad ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

W piątek , 20 września zaplanowaliśmy wyjazd do leśniczówki w pobliskim lesie.  Tuż po śniadaniu, w dobrych nastrojach wsiedliśmy do autokaru. Nasza przygodę zaczęliśmy od krótkiego spaceru nasłuchując odgłosów mieszkańców tego ekosystemu. Wszechobecna zieleń, słońce i cisza towarzyszyły nam podczas  tej przyrodniczej wędrówki. Po powrocie czekały na nas ciepłe kiełbaski. To był niezapomniany dzień…

Czytaj więcej...

„Wiewióreczka ruda
Oczkiem sobie mruga
Damy jej orzechy
Może przyjdzie tutaj.
Ma rudy ogonek
oczka jak węgielki,

Czytaj więcej...

Dzisiaj76
Wczoraj228
Ostatni tydzień555
Ostatni miesiąc76
Suma odwiedzin578664

środa, 01, kwiecień 2020