PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

30 maja uczciliśmy zbliżające się święto naszych milusińskich na sportowo. W  ogrodzie przedszkolnym przygotowane zostały stanowiska, tzw. stacje aktywności fizycznej. Dzieci mogły doskonalić  swoje umiejętności ruchowe poprzez rzuty do celu, skoki w workach, biegi, podskoki, przejście przez tunel. Spotkały się również z trenerami tenisa ziemnego z gnieźnieńskiej  Szkoły Tenisa TP. 

Czytaj więcej...

W ubiegły wtorek 10 osobowa grupa „Wiewiórek” reprezentowała nasze przedszkole na turnieju tanecznym „Mali mistrzowie tańca”. Dzieci zatańczyły taniec z pomponami do piosenki Shakiry. Pozostałe przedszkolaki z grupy dzielnie kibicowały naszym tancerzom, za co zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Tancerze otrzymali statuetkę dla przedszkola, dyplom oraz upominki. Grupie tanecznej gratulujemy odwagi i talentu!

Czytaj więcej...

W ubiegłym tygodniu nasza grupa wybrała się na bliską wycieczkę, do naszych sąsiadów-Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tym razem celem naszej wizyty był Instytut nauk o zdrowiu. Podczas wycieczki mieliśmy okazję nauczyć się wielu rzeczy m. in. jakie informacje należy podać dzwoniąc na numer alarmowy 112, oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Czytaj więcej...

Wiewiórki zaprosiły Rodziców do przedszkola na zajęcia otwarte, które rozpoczęły krótkim występem związanym ze znajomością bajek. Zajęcia miały charakter mini-konkursu, dzieci brały udział w rywalizacjach grupowych. Podczas całego roku szkolnego dzieci poznawały różne bajki, konkurs był podsumowaniem wiedzy na ich temat.

Czytaj więcej...

9 kwietnia odwiedziła nas pani Marta z Muzeum Początków Państwa Polskiego. Pani Marta przeprowadziła z nami warsztaty przygotowane dla przedszkolaków przez Pracownię edukacyjną Muzeum. Poprzez bezpośredni kontakt z replikami zabawek wczesnośredniowiecznych dowiedzieliśmy się czym bawiły się dzieci 1000 lat temu.

Czytaj więcej...

W czwartek, 15 marca, „Wiewiórki” wraz z „Jeżykami” i „Pszczółkami”, odwiedziły Szkołę Muzyczną w Gnieźnie. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów tej szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, skrzypcach, akordeonie, flecie, saksofonie, fortepianie i trąbce.

Czytaj więcej...

Dzięki tej wycieczce, „Wiewiórki” miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia „od środka”. Miały okazję przyjrzeć się pracy piekarza, zobaczyły również maszyny, które pomagają jemu w pracy. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa.

Czytaj więcej...

W tym dniu chłopcy nie zapomnieli o kobietach i tych małych i tych dużych. Były życzenia dla pań, upominki i życzenia dla dziewczynek i konkurs na Miss-ale nie piękności, bo u nas wszystkie dziewczynki są piękne! Konkurencje dotyczyły śpiewania, tańca, liczenia, najdłuższego kucyka, zwinności, szybkości itp., chłopcy przyznawali punkty.

Czytaj więcej...

W mijającym tygodniu najwięcej uwagi poświęciliśmy temu, jak wyglądało życie na Ziemi przed tysiącami lat. Na podstawie różnych tekstów i ilustracji rozmawialiśmy o tym, jakie zwierzęta i rośliny wtedy występowały, czym charakteryzowały się dinozaury, gdzie mieszkali jaskiniowcy i jak wyglądała ich codzienność. Dowiedzieliśmy się, jak powstał węgiel i jak jest wykorzystywany. Dyskutowaliśmy o tym, co robi archeolog na wykopaliskach.

Czytaj więcej...

9 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy pt. "W kolorach tęczy" prowadzony przez grupę Mozaika z Poznania. Była wyśmienita zabawa przy dobrej muzyce, dużo „czerwonych” podskoków, „zielonych” pląsów oraz  śmiesznych min i wygibasów, a na koniec ulubione przez nas wszystkich kolorowe balony. Zabawa była super!!! Zobaczcie sami:)

Czytaj więcej...

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego ostatni tydzień w naszej grupie był poświęcony temu zagadnieniu.

Czytaj więcej...

Kiedy spadł pierwszy śnieg nasza grupa wyszła na plac zabaw. Biegaliśmy po śniegu, rzucaliśmy się śnieżkami, a także lepiliśmy bałwana i zamek ze śniegu. W czasie tych zabaw pamiętaliśmy o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas rzucania się śnieżkami. Było super! 

Czytaj więcej...

Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy Wiewiórki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na przedszkolną uroczystość, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.

Czytaj więcej...

14 grudnia nasza grupa wraz z Biedronkami wybrała się na wycieczkę do Świątecznej Krainy na Lednicy. Atrakcji było bardzo dużo. Najpierw zobaczyliśmy i nazywaliśmy zwierzęta, które kiedyś towarzyszyły Jezusowi w betlejemskiej stajence. Następnym miejscem, do którego się udaliśmy była chatka Elfa Mędrca.

Czytaj więcej...

Wesoła zabawa przy muzyce i wróżbach odbyła się w naszej grupie 30 listopada. Podczas zabawy poznaliśmy swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego, dowiedzieliśmy się, co może zdarzyć się nam w niedalekiej przyszłości, a także jaki zawód będziemy kiedyś wykonywały. Nie obyło się też bez tradycyjnego lania wosku i wspólnego interpretowania woskowych figurek. Dzięki naszym kochanym Rodzicom mogliśmy świętować ten dzień delektując się różnorodnymi słodkościami. Dziękujemy!

Czytaj więcej...

28 listopada dzieci wybrały się na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych „Bolglass”. Dzieci zapoznały się z technologią powstania bombki, jej obróbką, dekorowaniem. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki mogły obejrzeć wyjątkowe bombki, które bardzo często robione są na specjalne zamówienie, oraz odebrać zamówioną bombkę z własnym imieniem.

Czytaj więcej...

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze.

Czytaj więcej...

17 listopada odwiedziliśmy Galerię w Gnieźnie, a konkretnie Kino Helios. Film, na który się wybraliśmy pt: „Przytul mnie” pokazał nam przygody taty misia i jego synka, przedstawione na tle zmieniających się pór roku. Film ten ukazał nam jak ważne w życiu jest przytulanie i wzajemne wsparcie. Było super:)

Czytaj więcej...

Dzisiaj12
Wczoraj264
Ostatni tydzień276
Ostatni miesiąc5528
Suma odwiedzin313140

wtorek, 19, czerwiec 2018