PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych, dlatego ostatni tydzień w naszej grupie był poświęcony temu zagadnieniu.

W kolejnych zajęciach poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną, m.in.: jak prawidłowo dbać o zęby, skąd się biorą zęby, dlaczego należy chodzić do lekarza dentysty, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby.Dodatkowo tematyka zajęć została poszerzona o zagadnienia związane z higieną osobistą oraz aktywnością fizyczną. Niemniej jednak nadrzędnym celem prowadzonych zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych  na konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

Dzisiaj13
Wczoraj264
Ostatni tydzień277
Ostatni miesiąc5529
Suma odwiedzin313141

wtorek, 19, czerwiec 2018