PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W ubiegłym tygodniu nasza grupa wybrała się na bliską wycieczkę, do naszych sąsiadów-Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tym razem celem naszej wizyty był Instytut nauk o zdrowiu. Podczas wycieczki mieliśmy okazję nauczyć się wielu rzeczy m. in. jakie informacje należy podać dzwoniąc na numer alarmowy 112, oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Na sali z noworodkami uczyliśmy się jak prawidłowo trzymać maluszka, zobaczyliśmy sprzęty ratujące życie wcześniaków, na innej z sal mogliśmy opatrzyć ranę pewnej pani (która była fantomem), a jeszcze dalej za pomocą specjalnego sprzętu prześwietlaliśmy swoje naczynia krwionośne. Naszą wizytę zakończyliśmy w bibliotece, gdzie naszym zadaniem było umieszczenie najważniejszych narządów w ciele człowieka-oczywiście na rysunku. Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że wkrótce odwiedzimy PWSZ ponownie.

Dzisiaj34
Wczoraj378
Ostatni tydzień1300
Ostatni miesiąc7606
Suma odwiedzin395671

czwartek, 21, luty 2019