PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Dwie nasze przedstawicielki: Julia i Lena były reprezentantkami naszego przedszkola podczas konkursu „W świecie bajek, baśni i legend”. Tematyka konkursu obejmowała aż osiem pozycji z zakresu w/w literatury a zakres zadań był różnorodny. Nasze dziewczynki znakomicie sobie poradziły! Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

29 marca Jeżyki  odbyły wycieczkę do szklarni, aby w naturalnych warunkach przyswoić wiedzę dotyczącą rozwoju i uprawy roślin- warzyw i ziół. Zapoznały się również z zawodem ogrodnika. Opowieści p. Ani były bardzo ciekawe i przedstawiały wszystkie czynniki niezbędne roślinom do właściwego wzrostu. Nie ma to jak żywa lekcja przyrody w otoczeniu naturalnych warunków wzrostu roślin- szklarnia, korytka oraz sadzonki warzyw i ziół. Na koniec dostaliśmy do przedszkolnej uprawy sadzonkę pomidora koktajlowego oraz doniczkę z miętą. Dziękujemy, będziemy dbać o nasze roślinki!

Czytaj więcej...

W minionym tygodniu Jeżyki zgłębiały tajniki żywiołów, jakimi są woda i powietrze. Rozmawiały o zjawiskach przyrodniczych, atmosferycznych, oglądały filmy i zdjęcia, a na koniec przeprowadzały eksperymenty. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia. Sprawdzaliśmy między innymi jakie właściwości ma woda gazowana, jak zachowuje się przykryta szklanką świeczka na talerzyku z wodą, zbudowaliśmy substytut łodzi podwodnej w butelce z wodą oraz stworzyliśmy lawę w wulkanie.

Czytaj więcej...

Dzień kobiet to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych. My także świętowaliśmy w tym dniu. Z tej okazji chłopcy zorganizowali dla dziewczynek konkursy i składali życzenia. Na buziach dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu, byli mili i uczynni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i upominki.

Czytaj więcej...

W ostatni piątek Jeżyki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej restauracji „La dolce vita”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą kucharza, wyglądem i wyposażeniem restauracji. Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji, a także przy stole podczas posiłku. 

Czytaj więcej...

Pierwszym etapem realizacji zadania było zaznajomienie dzieci ze sposobem przygotowania napojów i produktami potrzebnymi do jego wykonania. Jeżyki wykazały się świetną znajomością sprzętu AGD, który jest przydatny w produkcji koktajli oraz wiedzą o bezpiecznym z niego korzystaniu. Następnie dzieci przystąpiły do działania: miksowały przyniesione przez siebie ulubione owoce. Później każdy Jeżyk przed degustacją opisał składniki koktajlu za pomocą wcześniej przygotowanych karteczek.

Czytaj więcej...

Niedawno odwiedziliśmy bibliotekę na ul. Kruczej. Pani Ulka opowiedziała nam bajkę o dobrym wilku oraz o tym jak ważna jest w życiu przyjaźń i pielęgnowanie jej. Zachęciła nas do odwiedzania biblioteki, z której można wypożyczyć książeczki na każdy temat. Odwiedzimy jeszcze na pewno tą bibliotekę i miłą panią bibliotekarkę:)

Czytaj więcej...

Zimno na dworze, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było u Jeżyków, do których licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie.

Czytaj więcej...

Dzięki uprzejmości Taty Borysa, w naszej grupie odbyły się warsztaty mydlarskie. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności dzieci oraz zachowywanie ostrożności podczas kontaktu z substancjami chemicznymi jak również zachowanie rozwagi przy kontakcie z gorącymi cieczami. Głównym  zadaniem było stworzenie własnych mydełek poprzez mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów, umieszczanie w środku elementów dekoracyjnych oraz wybór foremki.

Czytaj więcej...

Nasza grupa przygotowała przedstawienie mikołajkowe, na które zaprosiliśmy dzieci z całego przedszkola wraz z paniami. Wcześniej przygotowaliśmy naszą salę na tą uroczystość: udekorowaliśmy choinkę, malowaliśmy kominek z kartonu, wykonywaliśmy wiele ozdób, aż nasza sala zamieniła się w „świąteczną krainę”. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło spotkania ze Św. Mikołajem, który miał dla nas cukierki, a także inne słodkości pod choinką.

Czytaj więcej...

28 listopada pojechaliśmy autokarem z grupą „Wiewiórek” do Radia Plus i do Katedry.Mieliśmy okazję dowiedzieć się na czym polega praca radiowca, a także zobaczyć z bliska wszystkie urządzenia znajdujące się w studio radiowym. Przy okazji zwiedziliśmy Katedrę i dowiedzieliśmy się, że stoi ona na Wzgórzu Lecha, a przed Katedrą stoi pomnik pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego, który koronowany był w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

26 listopada dzieci z naszej grupy uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.

Czytaj więcej...

W miniony piątek  nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”, „co mnie czeka” itp. Podziwialiśmy również swoje kapelusze, chętne dzieci zrobiły sobie w nich sesję zdjęciową. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele naszej grupy: Bartek i Kuba reprezentowali naszą grupę na konkursie Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”, śpiewając piosenkę „Szara piechota”. Celem konkursu było m. in.  kształtowanie poczucia przynależności i tożsamości narodowej; uczenie patriotyzmu - miłości do ojczyzny oraz umożliwienie zaprezentowania dzieciom swojego talentu. Chłopcy swoim występem wywarli duże wrażenie na jury i wspaniale zaprezentowali nasze przedszkole. Serdeczne gratulacje chłopcy!

Czytaj więcej...

Kraina liczb to program matematyczny oparty na materiale dydaktycznym firmy Wehrfritz w postaci „ Liczbowych Ogrodów”. To pomoc wspomagająca wszystkie działania dzieci, dopasowana do dziecięcego sposobu myślenia i świata przeżyć. Magiczny świat pełen liczb, przeliczania i konstruowania sprawia, iż w naturalny sposób kształtują się ich kompetencje matematyczne: aspekty ilości/zbioru, kolejności liczb, rozkładu liczb, równoliczności.

Czytaj więcej...

Tematem wyprawy do biblioteki był Miś. Podczas naszej wizyty dzieci  dowiedziały się jak w ogóle doszło do tego, że ich ulubione maskotki  także świętują. Wspólnie poznaliśmy najpopularniejsze misie takie jak Kubuś Puchatek, miś Yogi, miś Uszatek,  Miś Colargol. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa, toteż nic dziwnego, że  przedszkolaki były zachwycone.

Czytaj więcej...

 W ostatni dzień października urządziliśmy sobie „Mroczną imprezkę”. W przeddzień tego święta naszą salę przyozdobiliśmy w kolorze czarnym i pomarańczowym, nie zabrakło też nietoperzy, pająków, duszków i dyni. Przebrani w różnorodnie stroje bawiliśmy się przy muzyce. Była zabawa „Cukierek albo psikus”, „Upiorny spacer”, „Polowanie na nietoperze” i rzuty do „dyni” z kartonu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, za który dziękujemy naszym kochanym Rodzicom. Zabawa była super!

Czytaj więcej...

Dnia 24 października nasza grupa reprezentowała Przedszkole nr 2 „Źródełko” na Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole nr 13. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. Jednym z głównych celów konkursu było kształtowanie uczuć patriotycznych i przywiązania do Ojczyzny. Nasze dzieci przygotowały piosenkę pt.: „Szara piechota” i bardzo pięknie się zaprezentowały. Brawo „Jeżyki”!

Czytaj więcej...

W naszej grupie jest wiele miłośniczek ślimaków, które bardzo lubią je tropić…Zebraliśmy również liście kasztanowca zaatakowanego przez groźnego szkodnika - szrotówka kasztanowcowiaczka. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom te kasztanowce w przyszłym roku obrodzą pięknymi kasztanami.

Czytaj więcej...

Jeżyki wykonywały na zajęciach doświadczenia mające na celu poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Czy barwnik rozpuści się szybciej w ciepłej, czy zimnej wodzie? Skąd się biorą chmury? Co powoduje, że woda skleja ze sobą płytki? Czy woda z piaskiem również je sklei? A jakie przedmioty zatoną w wodzie? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi…

Czytaj więcej...

Dzisiaj114
Wczoraj507
Ostatni tydzień2267
Ostatni miesiąc7572
Suma odwiedzin418464

sobota, 20, kwiecień 2019