PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W ubiegły piątek świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki wraz z panią przygotowały dla naszych kolegów konkursy. Konkurencje podzieliliśmy na zadania i wyzwania. Chłopcy musieli m.in. omijać przeszkody z zawiązanymi oczami, gdzie dziewczynki podpowiadały, w którą stronę mają iść; zagrać koncert, rozwiązać quiz oraz nakarmić swoje koleżanki ciastkiem. Zakończeniem była zabawa „Wędrujący kapelusz”, w której wzięły udział wszystkie dzieci, a później dziewczynki obdarowały swoich kolegów upominkami.

Czytaj więcej...

 19 września wyjechaliśmy autokarem do leśniczówki. Pogoda dopisała, humory również. Na miejscu spotkaliśmy się z panią leśnik, która opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o życiu w lesie, a przy okazji sprawdziła naszą wiedzę dotyczącą zachowania się w lesie. Mieliśmy również czas na zabawy ruchowe i badawcze, a także na pyszną kiełbaskę z rusztu. :)

Czytaj więcej...

Prawie – bo u schyłku lata, ale materiał przyrodniczy, na którym pracowaliśmy zdecydowanie kojarzy się z jesienią. I tak korzystając z darów natury doskonaliliśmy liczenie, zarówno w aspekcie kardynalnym, jak i porządkowym, mierzyliśmy boki kwadratu za pomocą sznurka i uczyliśmy się rozwiązywać zadania tekstowe.

Czytaj więcej...

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują „Dzień Przedszkolaka"

Czytaj więcej...

To my, Jeżyki! Jesteśmy jedną z najstarszych grup w przedszkolu. W tym roku szkolnym powitaliśmy w naszym gronie  nową koleżankę - Polę oraz nowych kolegów: Kamila i Piotrka. Cieszymy się, że będziecie z nami ! Przed nami rok pełen nowych wyzwań i zabawy!

Czytaj więcej...

Dzisiaj179
Wczoraj400
Ostatni tydzień1026
Ostatni miesiąc6228
Suma odwiedzin353325

środa, 17, październik 2018