PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Zimno na dworze, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było u Jeżyków, do których licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie.

Czytaj więcej...

Dzięki uprzejmości Taty Borysa, w naszej grupie odbyły się warsztaty mydlarskie. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności dzieci oraz zachowywanie ostrożności podczas kontaktu z substancjami chemicznymi jak również zachowanie rozwagi przy kontakcie z gorącymi cieczami. Głównym  zadaniem było stworzenie własnych mydełek poprzez mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów, umieszczanie w środku elementów dekoracyjnych oraz wybór foremki.

Czytaj więcej...

Nasza grupa przygotowała przedstawienie mikołajkowe, na które zaprosiliśmy dzieci z całego przedszkola wraz z paniami. Wcześniej przygotowaliśmy naszą salę na tą uroczystość: udekorowaliśmy choinkę, malowaliśmy kominek z kartonu, wykonywaliśmy wiele ozdób, aż nasza sala zamieniła się w „świąteczną krainę”. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło spotkania ze Św. Mikołajem, który miał dla nas cukierki, a także inne słodkości pod choinką.

Czytaj więcej...

28 listopada pojechaliśmy autokarem z grupą „Wiewiórek” do Radia Plus i do Katedry.Mieliśmy okazję dowiedzieć się na czym polega praca radiowca, a także zobaczyć z bliska wszystkie urządzenia znajdujące się w studio radiowym. Przy okazji zwiedziliśmy Katedrę i dowiedzieliśmy się, że stoi ona na Wzgórzu Lecha, a przed Katedrą stoi pomnik pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego, który koronowany był w Gnieźnie.

Czytaj więcej...

26 listopada dzieci z naszej grupy uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.

Czytaj więcej...

W miniony piątek  nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”, „co mnie czeka” itp. Podziwialiśmy również swoje kapelusze, chętne dzieci zrobiły sobie w nich sesję zdjęciową. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Przedstawiciele naszej grupy: Bartek i Kuba reprezentowali naszą grupę na konkursie Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”, śpiewając piosenkę „Szara piechota”. Celem konkursu było m. in.  kształtowanie poczucia przynależności i tożsamości narodowej; uczenie patriotyzmu - miłości do ojczyzny oraz umożliwienie zaprezentowania dzieciom swojego talentu. Chłopcy swoim występem wywarli duże wrażenie na jury i wspaniale zaprezentowali nasze przedszkole. Serdeczne gratulacje chłopcy!

Czytaj więcej...

Kraina liczb to program matematyczny oparty na materiale dydaktycznym firmy Wehrfritz w postaci „ Liczbowych Ogrodów”. To pomoc wspomagająca wszystkie działania dzieci, dopasowana do dziecięcego sposobu myślenia i świata przeżyć. Magiczny świat pełen liczb, przeliczania i konstruowania sprawia, iż w naturalny sposób kształtują się ich kompetencje matematyczne: aspekty ilości/zbioru, kolejności liczb, rozkładu liczb, równoliczności.

Czytaj więcej...

Tematem wyprawy do biblioteki był Miś. Podczas naszej wizyty dzieci  dowiedziały się jak w ogóle doszło do tego, że ich ulubione maskotki  także świętują. Wspólnie poznaliśmy najpopularniejsze misie takie jak Kubuś Puchatek, miś Yogi, miś Uszatek,  Miś Colargol. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa, toteż nic dziwnego, że  przedszkolaki były zachwycone.

Czytaj więcej...

 W ostatni dzień października urządziliśmy sobie „Mroczną imprezkę”. W przeddzień tego święta naszą salę przyozdobiliśmy w kolorze czarnym i pomarańczowym, nie zabrakło też nietoperzy, pająków, duszków i dyni. Przebrani w różnorodnie stroje bawiliśmy się przy muzyce. Była zabawa „Cukierek albo psikus”, „Upiorny spacer”, „Polowanie na nietoperze” i rzuty do „dyni” z kartonu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, za który dziękujemy naszym kochanym Rodzicom. Zabawa była super!

Czytaj więcej...

Dnia 24 października nasza grupa reprezentowała Przedszkole nr 2 „Źródełko” na Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole nr 13. Konkurs odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. Jednym z głównych celów konkursu było kształtowanie uczuć patriotycznych i przywiązania do Ojczyzny. Nasze dzieci przygotowały piosenkę pt.: „Szara piechota” i bardzo pięknie się zaprezentowały. Brawo „Jeżyki”!

Czytaj więcej...

W naszej grupie jest wiele miłośniczek ślimaków, które bardzo lubią je tropić…Zebraliśmy również liście kasztanowca zaatakowanego przez groźnego szkodnika - szrotówka kasztanowcowiaczka. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom te kasztanowce w przyszłym roku obrodzą pięknymi kasztanami.

Czytaj więcej...

Jeżyki wykonywały na zajęciach doświadczenia mające na celu poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Czy barwnik rozpuści się szybciej w ciepłej, czy zimnej wodzie? Skąd się biorą chmury? Co powoduje, że woda skleja ze sobą płytki? Czy woda z piaskiem również je sklei? A jakie przedmioty zatoną w wodzie? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi…

Czytaj więcej...

Niedawno nasza grupa wybrała się do Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, które znajduje się obok naszego przedszkola. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych eksponatów i rzeczy, których używali nasi rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie. Przewodnik- pan Tadeusz bardzo ciekawie dzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem; bardzo chętnie odpowiadał na nasze pytania i pozwalał nam dotykać różnych rzeczy. To była bardzo interesująca lekcja historii!

Czytaj więcej...

W ubiegły piątek świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki wraz z panią przygotowały dla naszych kolegów konkursy. Konkurencje podzieliliśmy na zadania i wyzwania. Chłopcy musieli m.in. omijać przeszkody z zawiązanymi oczami, gdzie dziewczynki podpowiadały, w którą stronę mają iść; zagrać koncert, rozwiązać quiz oraz nakarmić swoje koleżanki ciastkiem. Zakończeniem była zabawa „Wędrujący kapelusz”, w której wzięły udział wszystkie dzieci, a później dziewczynki obdarowały swoich kolegów upominkami.

Czytaj więcej...

 19 września wyjechaliśmy autokarem do leśniczówki. Pogoda dopisała, humory również. Na miejscu spotkaliśmy się z panią leśnik, która opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o życiu w lesie, a przy okazji sprawdziła naszą wiedzę dotyczącą zachowania się w lesie. Mieliśmy również czas na zabawy ruchowe i badawcze, a także na pyszną kiełbaskę z rusztu. :)

Czytaj więcej...

Prawie – bo u schyłku lata, ale materiał przyrodniczy, na którym pracowaliśmy zdecydowanie kojarzy się z jesienią. I tak korzystając z darów natury doskonaliliśmy liczenie, zarówno w aspekcie kardynalnym, jak i porządkowym, mierzyliśmy boki kwadratu za pomocą sznurka i uczyliśmy się rozwiązywać zadania tekstowe.

Czytaj więcej...

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują „Dzień Przedszkolaka"

Czytaj więcej...

To my, Jeżyki! Jesteśmy jedną z najstarszych grup w przedszkolu. W tym roku szkolnym powitaliśmy w naszym gronie  nową koleżankę - Polę oraz nowych kolegów: Kamila i Piotrka. Cieszymy się, że będziecie z nami ! Przed nami rok pełen nowych wyzwań i zabawy!

Czytaj więcej...

Dzisiaj34
Wczoraj378
Ostatni tydzień1300
Ostatni miesiąc7606
Suma odwiedzin395671

czwartek, 21, luty 2019