PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych. My także świętowaliśmy w tym dniu. Z tej okazji chłopcy zorganizowali dla dziewczynek konkursy i składali życzenia. Na buziach dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu, byli mili i uczynni. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i upominki.

Czytaj więcej...

Kolejną ciekawą wizytą w naszej grupie w ramach poznawania zawodów było spotkanie z Tatą Kuby , który jest farmaceutą. Wprowadzeniem do spotkania było zadanie-dzieci musiały ułożyć historyjkę obrazkową związaną z wizytą w aptece. Ważnym wątkiem rozmowy z dziećmi były zasady odnoszące się do zasady stosowania leków tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych . Ciekawym elementem tego spotkania była zabawa dydaktyczna – polegająca na odnajdywaniu specyfików, które można kupić w aptece i zastanawianie się do czego one służą oraz jaką drogą są podawane.

Czytaj więcej...

Gdy za oknem jeszcze chłodno, Jeżyki postanowiły przywołać wiosnę do naszej sali, zakładając hodowlę roślin w kąciku przyrody. Dzieci zasiały nasiona warzyw, kwiatów i ziół. Sadziły cebulę oraz  fasolę. Już po kilku dniach czekania nasiona wykiełkowały, a dzieci z zaciekawieniem je obserwowały. Dzięki bezpośredniej obserwacji nasze przedszkolaki mają możliwość poznania cyklu rozwojowego roślin.  Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Czytaj więcej...

W ramach naszego projektu czytelniczego, 26 lutego gościliśmy w naszej grupie Panią Kingę Barlik, autorkę książki dla dzieci i rodziców „Dziennik bliskości”.  Pani Kinga opowiedziała dzieciom o etapach powstawania książki i oczywiście o tym co  ta pozycja zawiera. Zachęcała dzieci do rozwijania swoich talentów i wyobraźni, a także do bliskiego spędzania czasu z rodzicami Na zakończenie wręczyła każdemu dziecku swoją książkę z osobistą dedykacją. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, dziękujemy bardzo!

Czytaj więcej...

Zimno na dworze, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery był  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było u Jeżyków, do których licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności wokalne, aktorskie oraz recytatorskie. 

Czytaj więcej...

18 grudnia Jeżyki zaprosiły swoich rodziców na premierę przedstawienia Jasełkowego. Dzieci pięknie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz muzyczne. Przedszkolaki znakomicie wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, królów, aniołków, a także diabełka. W przedszkolu panowała prawdziwa świąteczna atmosfera.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki zapoznały się z różnorodnością gatunków ciast i świątecznych wypieków.  Z zawodem cukiernika zapoznały się już na zajęciach w  przedszkolu. Podczas wizyty w cukierni dzieci degustowały ciasteczka, miały możliwość zapoznania się z zawodem sprzedawcy. Oglądały i nazywały różne rodzaje pieczywa oraz wyrobów cukierniczych. Było Nam bardzo przyjemnie i słodko…  

Czytaj więcej...

Dnia 10 grudnia w grupie „ Jeżyki" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców poświęcone rozwijaniu i podtrzymywaniu świątecznej tradycji. Z tej okazji zaprezentowaliśmy co już się nauczyliśmy w przedszkolu. Następnie dzieci z dużym zaangażowaniem uczyły się lukrować i ozdabiać pierniki. Rodzice wspierali „młodych cukierników” i swoim przykładem zachęcali do rozwijania umiejętności artystycznych.  Spotkania rodzinne były radosnym doświadczeniem w okresie Adwentu i zapowiedzią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Czytaj więcej...

W ramach programu promocji muzyki klasycznej corocznie organizowany jest cykl koncertów pt „Muzyczne Mikołajki”.Na tegoroczne koncerty dnia 4 grudnia 2019r. zostały zaproszone 6 latki z grupy Jeżyków i Motylki. Dzieci  wysłuchały montażu poetyckiego przygotowanego przez uczniów Szkoły Muzycznej oraz muzyki na żywo w wykonaniu najmłodszych uczniów , prezentujących swoje umiejętności gry na takich instrumentach jak: skrzypce, fortepian, gitara , akordeon, flet , wibrafon.

Czytaj więcej...

13 grudnia Jeżyki pojechały do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie na przedświąteczne spotkanie. Głównym punktem wycieczki było spotkanie z Mikołajem, który opowiadał o krainie, z której pochodzi, różnych ciekawostkach związanych z trybem życia reniferów oraz oczywiście wręczył dzieciom prezenty. W ramach wycieczki dzieci obejrzały także wystawy stałe: „Jak pory roku po świecie wędrowały”, „Zwierzęta różnych ekosystemów” oraz „Zwierzęta na różnych kontynentach”. Jeżyki wykonały także kartki świąteczne, rozmawiały o tradycjach Bożego Narodzenia i delektowały się piernikami :D

Czytaj więcej...

W ostatnią środę w naszej grupie odbyły się warsztaty mydlarskie. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności dzieci oraz zachowywanie ostrożności podczas kontaktu z substancjami chemicznymi jak również zachowanie rozwagi przy kontakcie z gorącymi cieczami. Głównym  zadaniem było stworzenie własnych mydełek poprzez mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz wybór foremek.

Czytaj więcej...

W ostatnich dniach Jeżyki odwiedziły sąsiadujące z naszym przedszkolem Muzeum Zabytków Kultury Technicznej. Sympatyczny pan przewodnik z ogromną wiedzą, doświadczeniem i z wielkim entuzjazmem prezentował dzieciom unikatowe eksponaty z zakresu kultury technicznej np. działające w dawnych czasach telefony, przeciwgazowe maski wojskowe dla ludzi i koni, starodawne żelazka, czy też maszyny do szycia.

Czytaj więcej...

Kraina liczb to program matematyczny oparty na materiale dydaktycznym firmy Wehrfritz w postaci „ Liczbowych Ogrodów”. To pomoc wspomagająca wszystkie działania dzieci, dopasowana do dziecięcego sposobu myślenia i świata przeżyć. Magiczny świat pełen liczb, przeliczania i konstruowania sprawia, iż w naturalny sposób kształtują się ich kompetencje matematyczne: aspekty ilości/zbioru, kolejności liczb, rozkładu liczb, równoliczności. Atrakcyjne pomoce same zachęcają do działania.

Czytaj więcej...

W tym tygodniu edukatorka z firmy Abrys realizującej w Gnieźnie kampanię edukacyjną pt. „EKO-Strażnicy środowiska w Gnieźnie”, przeprowadziła warsztaty edukacyjne na temat czystego powietrza, selektywnej zbiórki odpadów oraz zrównoważonego rozwoju. Dzieci  dowiedziały się między innymi jakie są przyczyny powstawania smogu oraz jakie niesie ze sobą skutki i zagrożenia zanieczyszczenie powietrza.

Czytaj więcej...

Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola bardzo podekscytowane. Sprzyjał temu nie tylko wystrój naszej sali, ale też piękne przebrania, które tego dnia założyły. Zabawy trwały już od samego rana, z przerwą na słodki poczęstunek, po to by mieć siłę dalej się bawić i uczestniczyć w konkursach. To był niezapomniany, pełen wrażeń dzień!

Czytaj więcej...

W nawiązaniu do uroczystości Wszystkich Świętych,  dzieci z naszej grupy wybrały się na pobliski cmentarz. Oddając hołd żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej zapaliły znicze. W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.

Szrotówek kasztanowcowiaczek jest obecnie najgroźniejszym szkodnikiem kasztanowca zwyczajnego białego. Jaja składane są na liściach, a wylęgłe larwy wgryzają się do wnętrza blaszek liściowych, obniżając zdolność fotosyntezy. Liście na skutek żerowania brązowieją, zasychają i przedwcześnie opadają. Szkodnik zimuje w stadium poczwarki w opadłych liściach kasztanowca.

Czytaj więcej...

Zajęcia z Podstaw ekonomii dla dzieci zaczęły się od rozmowy o pieniądzach – czym są, o historii ich powstania i rozwoju. Dzieci dowiedziały się  po co są karty płatnicze i jak to się dzieje, że bankomat wypłaca nam gotówkę. Jeżyki przygotowały własne karty debetowe i uczestniczyły w „budowaniu” bankomatu z kartonowych pudeł. Zabawa bankomatem stała się hitem tygodnia!

Czytaj więcej...

„Jeżyki" wybrały się do „Parowozowni” w Gnieźnie  na warsztaty kreatywne, które były prowadzone przez animatorów z doświadczeniem i ogromną pasją, którzy swoją charyzmą i zaangażowaniem, pokazali jak można się bawić ucząc. Zwiedziliśmy, również „Kolejkę Wąskotorową”, gdzie w ciekawy sposób dowiedzieliśmy się, jak kiedyś się podróżowało koleją i zobaczyliśmy jak wyglądały wagony i kasa biletowa. Pełni  wiedzy i doświadczenia wróciliśmy z uśmiechem do teraźniejszości.

Czytaj więcej...

Dzisiaj77
Wczoraj228
Ostatni tydzień556
Ostatni miesiąc77
Suma odwiedzin578665

środa, 01, kwiecień 2020