X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

17ego lutego obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Na ten dzień wspólnie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Były koty w bajkach, były zabawy kocie i figle, teatrzyk i „Kot w butach’. Ten dzień był okazją do tego, aby pochwalić się również swoimi pupilami.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie baliku nastąpiło 8- ego lutego tuż przed 9 rano. Początkiem dobrej zabawy była prezentacja wszystkich uczestników. Kiedy za przedszkolnym oknem sypał śnieg a temperatura powietrza spadła do -10 stopni Celcjusza w naszej sali panowała wręcz gorąca atmosfera. Temperaturę podnosiła muzyka, która porywała nas do tańca. Były konkursy wiedzy, taneczne, koło fortuny i inne… cóż to był za bal…

Czytaj więcej...

Styczeń przygotował nam zimową niespodziankę – za oknem zrobiło się biało…

Popołudniami korzystamy z tej pięknej zimowej aury na naszym placu zabaw.

Czytaj więcej...

Grudzień to piękny czas.W piątek 18 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. ... Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie przy choince, składanie świątecznych życzeń, a także posiłek, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. W tym dniu odwiedził nas także Święty Mikołaj.

Czytaj więcej...

Niezwykły dzień – niezwykły gość. Mikołajki to szczególny dzień. Czas oczekiwania umiliły nam śpiewy i tańce przy choince. Święty Mikołaj pojawił się z ogromnym workiem prezentów.

Czytaj więcej...

Andrzejki w tym roku obchodziliśmy z lekkim opóźnieniem. Tradycyjnie, jak co roku zaczęliśmy od wróżb andrzejkowych. Tym razem było lanie wosku i zabawa przy muzyce…

W piątek 27 listopada dowiedzieliśmy się co można zrobić z węgla. Okazało się, że węgiel towarzyszy nam w życiu codziennym przez cały rok – w kosmetykach, lekarstwach i w sklepach papierniczych. Niezwykłą atrakcją było rysowanie węglem. To był nasz grupowy „Black Friday”

Czytaj więcej...

„Wiem co jem” czyli pielęgnujemy dobre nawyki żywieniowe. W tym roku często komponujemy kanapki na śniadanie z dużą przewagą warzyw, dbamy o to aby na naszych talerzach było smacznie i kolorowo. Ostatnio postawiliśmy na kolorowe i smaczne szaszłyki owocowe! Ten posiłek dostarczył nam energii do późnego wieczora.

Czytaj więcej...

Jesień to sezon dyni – również w naszym przedszkolu. Dynia często nam towarzyszy na talerzu, w zabawie ale też podczas nauki. Ostatnio przeprowadziliśmy naukowe doświadczenia z dynią.

Czytaj więcej...

Co można zrobić z kartonów? To była lawina pomysłów!!! Tata Bartka dostarczył nam katony różnych rozmiarów a my- wzięliśmy się do pracy – zamki, garaże, lądowiska . Powstał także kartonowy gabinet odnowy biologicznej.

Czytaj więcej...

11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Co roku uroczyście obchodzimy ten dzień. W tym roku nie uczestniczyliśmy w żadnych wydarzeniach zewnętrznych, ale poprzez nasze działania w przedszkolu i w domu podkreślamy nasz patriotyzm. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Jesień to czas zbiorów. To oznacza ,że znaczna część upraw osiągnęła swój szczyt rozwojowy i nadaje się do spożycia. Część warzyw przetwarzamy, abyśmy mogli skonsumować je w późniejszym czasie.

My na ostatnich zajęciach poznaliśmy sposób przetwarzania żywności zw. kiszeniem. Poddaliśmy procesowi fermentacji następujące warzywa: kapustę, ogórki, brukselkę i pomidorki koktajlowe.

Czytaj więcej...

Nasze ulubione zajęcia związane są z ruchem. Bardzo lubimy zabawy sportowe: gimnastykę, konkurencje sportowe, gry i zabawy. Ostatnim naszym ulubionym zajęciem są ćwiczenia z …hula-hopem. Dzięki temu, ćwiczymy naszą postawę ciała, zręczność i wzmacniamy mięśnie. Ćwiczymy rano i popołudniu.

Czytaj więcej...

Październikowy temat –JESIEŃ W LESIE zainspirował nas do zasadzenia własnego drzewka. W tym tygodniu dużo rozmawialiśmy o ekosystemie – las, o jego mieszkańcach i roślinności. Szkoda, że w tym roku osobiście nie możemy się wybrać do tego pięknego przyrodniczego miejsca. Nic nam jednak nie przeszkodziło i …sami postanowiliśmy zasadzić dębowy las w naszej sali. Teraz czekamy na efekty.

Czytaj więcej...

Październik to czas, kiedy przyroda zachwyca nas różnorodnością barw. Podziwiamy ją podczas spacerów, czasem przez przedszkolne okno a ostatnio wybraliśmy się na ogródki działkowe. Wszystkimi zmysłami staraliśmy się dostrzec to co działo się dookoła nas – zapach wody w powietrzu, odgłosy ptaków przygotowujący się do nadchodzącej zimy i piękne krajobrazy.

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka to nasze święto! W tym roku obchodzimy to święto po raz ostatni, ponieważ jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Dzień zaczęliśmy od samodzielnego przygotowywania śniadania, później były konkursy, zabawa i …niespodzianki.

Czytaj więcej...

Na początku każdego roku szkolnego powracamy do tematu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa na spacerze , w przedszkolu i w domu. Utrwalamy zasady poruszania się po chodniku, przechodzenia przez jezdnię, a także bezpiecznych zabaw w domu i w przedszkolu.

Czytaj więcej...

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Mamy 6 lat i lubimy ze sobą spędzać czas.

Szkoda, że to ostatni rok w przedszkolu…

Czytaj więcej...

Dzisiaj514
Wczoraj685
Ostatni tydzień4463
Ostatni miesiąc4463
Suma odwiedzin802265

niedziela, 07, marzec 2021