X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Co można zrobić z kartonów? To była lawina pomysłów!!! Tata Bartka dostarczył nam katony różnych rozmiarów a my- wzięliśmy się do pracy – zamki, garaże, lądowiska . Powstał także kartonowy gabinet odnowy biologicznej.

Czytaj więcej...

11 listopada to ważny dzień dla wszystkich Polaków. Co roku uroczyście obchodzimy ten dzień. W tym roku nie uczestniczyliśmy w żadnych wydarzeniach zewnętrznych, ale poprzez nasze działania w przedszkolu i w domu podkreślamy nasz patriotyzm. Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Jesień to czas zbiorów. To oznacza ,że znaczna część upraw osiągnęła swój szczyt rozwojowy i nadaje się do spożycia. Część warzyw przetwarzamy, abyśmy mogli skonsumować je w późniejszym czasie.

My na ostatnich zajęciach poznaliśmy sposób przetwarzania żywności zw. kiszeniem. Poddaliśmy procesowi fermentacji następujące warzywa: kapustę, ogórki, brukselkę i pomidorki koktajlowe.

Czytaj więcej...

Nasze ulubione zajęcia związane są z ruchem. Bardzo lubimy zabawy sportowe: gimnastykę, konkurencje sportowe, gry i zabawy. Ostatnim naszym ulubionym zajęciem są ćwiczenia z …hula-hopem. Dzięki temu, ćwiczymy naszą postawę ciała, zręczność i wzmacniamy mięśnie. Ćwiczymy rano i popołudniu.

Czytaj więcej...

Październikowy temat –JESIEŃ W LESIE zainspirował nas do zasadzenia własnego drzewka. W tym tygodniu dużo rozmawialiśmy o ekosystemie – las, o jego mieszkańcach i roślinności. Szkoda, że w tym roku osobiście nie możemy się wybrać do tego pięknego przyrodniczego miejsca. Nic nam jednak nie przeszkodziło i …sami postanowiliśmy zasadzić dębowy las w naszej sali. Teraz czekamy na efekty.

Czytaj więcej...

Październik to czas, kiedy przyroda zachwyca nas różnorodnością barw. Podziwiamy ją podczas spacerów, czasem przez przedszkolne okno a ostatnio wybraliśmy się na ogródki działkowe. Wszystkimi zmysłami staraliśmy się dostrzec to co działo się dookoła nas – zapach wody w powietrzu, odgłosy ptaków przygotowujący się do nadchodzącej zimy i piękne krajobrazy.

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka to nasze święto! W tym roku obchodzimy to święto po raz ostatni, ponieważ jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Dzień zaczęliśmy od samodzielnego przygotowywania śniadania, później były konkursy, zabawa i …niespodzianki.

Czytaj więcej...

Na początku każdego roku szkolnego powracamy do tematu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa na spacerze , w przedszkolu i w domu. Utrwalamy zasady poruszania się po chodniku, przechodzenia przez jezdnię, a także bezpiecznych zabaw w domu i w przedszkolu.

Czytaj więcej...

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Mamy 6 lat i lubimy ze sobą spędzać czas.

Szkoda, że to ostatni rok w przedszkolu…

Czytaj więcej...

Dzisiaj146
Wczoraj755
Ostatni tydzień2370
Ostatni miesiąc17987
Suma odwiedzin743865

czwartek, 26, listopad 2020