PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W ramach programu promocji muzyki klasycznej corocznie organizowany jest cykl koncertów pt „Muzyczne Mikołajki”.Na tegoroczne koncerty dnia 4 grudnia 2019r. zostały zaproszone 6 latki z grupy Jeżyków i Motylki. Dzieci  wysłuchały montażu poetyckiego przygotowanego przez uczniów Szkoły Muzycznej oraz muzyki na żywo w wykonaniu najmłodszych uczniów , prezentujących swoje umiejętności gry na takich instrumentach jak: skrzypce, fortepian, gitara , akordeon, flet , wibrafon.

Jak przyznaje Rafał Stańczak, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie są to koncerty bardzo ważne dla dzieci. Uczniom dają kolejną szansę obcowania ze sceną. Są również ważne dla przedszkolaków, ponieważ dość rzadką mają możliwość posłuchania „muzyki na żywo” i to w wykonaniu prawie rówieśników. Dziękujemy za zaproszenie i wprowadzenie w nastrój Świąt Bożegonarodzenia.

Dzisiaj138
Wczoraj283
Ostatni tydzień138
Ostatni miesiąc11221
Suma odwiedzin578247

poniedziałek, 30, marzec 2020