X55do103

Kolejną ciekawą wizytą w naszej grupie w ramach poznawania zawodów było spotkanie z Tatą Kuby , który jest farmaceutą. Wprowadzeniem do spotkania było zadanie-dzieci musiały ułożyć historyjkę obrazkową związaną z wizytą w aptece. Ważnym wątkiem rozmowy z dziećmi były zasady odnoszące się do zasady stosowania leków tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych . Ciekawym elementem tego spotkania była zabawa dydaktyczna – polegająca na odnajdywaniu specyfików, które można kupić w aptece i zastanawianie się do czego one służą oraz jaką drogą są podawane.

Przedszkolaki dowiedziały się także, jak wygląda i do czego służy recepta. Dziękujemy Panu Mateuszowi za poświęcony nam czas- to było bardzo ciekawe doświadczenie.

sobota, 19, wrzesień 2020