W nocy z 20 na 21 kwietnia nasi milusińscy stali się prawdziwymi Strażnikami Przyrody!

Celami głównymi nocy było:
* wdrażanie do obowiązkowości,
* podejmowania odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie,
* kształtowanie poczucia przynależności do społeczności swojej gromady,
* rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i moralnej dziecka,
* integracja dzieci poprzez wspólną zabawę,
* tworzenie atmosfery życzliwości i współpracy oraz pozytywnych relacji w grupie,
* wdrażanie do samodzielności,kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody
* wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę.

Nasi strażnicy mieli za zadanie miedzy innymi: wykonanie ekologicznej pracy plastycznej, samodzielne przygotowanie posiłku, wypełnienie wszystkich zadań w punktach kontrolnych podczas zabawy w podchody- zadania podyktowane były przez naszą planetę i zawarte w tajemniczych listach.
Na koniec dzieci otrzymały dyplomy oraz roślinki, którymi obiecały zająć się najlepiej jak potrafią.
TO BYŁA NIEZWYKŁA NOC!!!

czwartek, 21, luty 2019