PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Kraina liczb to program matematyczny oparty na materiale dydaktycznym firmy Wehrfritz w postaci „ Liczbowych Ogrodów”. To pomoc wspomagająca wszystkie działania dzieci, dopasowana do dziecięcego sposobu myślenia i świata przeżyć. Magiczny świat pełen liczb, przeliczania i konstruowania sprawia, iż w naturalny sposób kształtują się ich kompetencje matematyczne: aspekty ilości/zbioru, kolejności liczb, rozkładu liczb, równoliczności.

Atrakcyjne pomoce same zachęcają do działania. Dzieci budują krainę liczb: ze zwierzętami, drogami, domami, wieżami, ogrodami; krainę gdzie żyje Czarodziejka Niezapominajka i Psotnik Przewrotnik. W Liczbowej Krainie liczby mieszkają w domach i w spersonalizowany sposób oznajmiają swoje matematyczne właściwości. Procesowi tworzenia towarzyszą gry i rozmaite formy aktywności. W Krainie Liczb to dzieci tworzą matematykę, a każde zajęcie jest nową, ciekawą przygodą, o czym mogli przekonać się nasi Rodzice przyglądając się zajęciom. Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie!

Dzisiaj35
Wczoraj378
Ostatni tydzień1301
Ostatni miesiąc7607
Suma odwiedzin395672

czwartek, 21, luty 2019