PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Pszczółki postanowiły zadbać o najbliższe otoczenie, w szczególności o kasztanowce, które rosną obok przedszkola. Pszczółki wiedzą, że liście kasztanowców są chore, dlatego trzeba je zebrać i zniszczyć, aby szrotówek nie rozprzestrzeniał się dalej. Dlatego pewnego ranka, zabrały się do pracy i zagrabiły kupkę liści do zniszczenia. Napracowały się bardzo, a i efekty są widoczne.

Czytaj więcej...

26 września Pszczółki odwiedziły Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Tam czekało na nas wiele niespodzianek: oglądaliśmy różne okazy zwierząt, dotykaliśmy węża i jaszczurkę oraz zwiedziliśmy ogród dendrologiczny w którym spotkaliśmy małą wiewióreczkę oraz zapoznaliśmy się z różnego rodzaju drzewami i krzewami.Na zakończenie zorganizowaliśmy piknik na powietrzu, gdyż jak wiadomo praca wzmaga apetyt.Bardzo nam się podobało na uniwersytecie i mamy nadzieję,że jeszcze tam kiedyś się znajdziemy.

Czytaj więcej...

Pszczółki przyłączyły się do akcji "PSIjaciel zwierząt" realizowanej w wybranych przedszkolach na terenie całego kraju we współpracy z OTOZ Animals i Disney Junior. Celem udziału w tym projekcie jest poszerzenie wśród dzieci wiedzy na temat świata zwierząt w kontekście prawidłowego postępowania w kontaktach ze zwierzętami, z elementami zasad bezpieczeństwa i nauką odpowiedzialności.

Czytaj więcej...

29 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopca. Chłopcy, aby zasłużyć na prezent musieli wykonać liczne zadania, które wymyśliły dla nich dziewczynki, między innymi: robili pompki, przysiady, pajacyki, śpiewali piosenkę oraz pokazali jak zachowuje się prawdziwy dżentelmen. Wszystkie zadania zostały wykonane w 100% i chłopcy otrzymali drobne upominki. Dodatkowo dziewczyny zaśpiewały naszym przystojniakom sto lat. Wszystkiego najlepszego chłopcy!!!

Czytaj więcej...

W piątek 15 września Pszczółki zwarte i gotowe udały się na wielkie sprzątanie okolicy przedszkola. Uzbrojone w rękawiczki szybko wzięły się do pracy... a efekty widać wszędzie. Dzielne Pszczółki poradziły sobie w 100%. Dzięki Pszczółki!!!

Czytaj więcej...

20 września obchodziliśmy uroczysty Dzień Przedszkolaka. Wszyscy przebraliśmy się za postaci bajkowe i zamieniliśmy nasze przedszkole w bajkową krainę wszystkich przedszkolaków. Ten specjalny dzień minął nam bardzo szybko, obejrzeliśmy występ przygotowany przez grupę Żabki, zorganizowaliśmy sobie słodki poczęstunek... a do domu dostaliśmy kolorowy balonik. Szkoda, że nasze święto jest tylko raz do roku.

Czytaj więcej...

My jesteśmy pszczółki duże, zwariowane.

Humory mamy doskonałe,bzzzzzzzzzzz.

Duże brzuszki, mądre główki.

My jesteśmy łakomczuszki,bzzzzzzzzzzz.

Czytaj więcej...

Ulka przesyła gorące pozdrowienia z gorących wakacji. Woda była wspaniała, Ula prawie z niej nie wychodziła, chociaż gruntu nie miała :) Jeszcze trochę a będzie pływać jak Otylia Jędrzejczak!

Czytaj więcej...

Dzisiaj110
Wczoraj301
Ostatni tydzień411
Ostatni miesiąc8286
Suma odwiedzin244882

wtorek, 24, październik 2017