PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W zeszłym tygodniu Pszczółki wzięły udział w zajęciach karate przygotowanych przez tatę naszej Anastazji. Spotkanie rozpoczęło się krótkim opowiadaniem na temat historii karate, następnie dzieci wzięły udział w rozgrzewce przygotowującej ich do poznania podstawowych ruchów karate. Dzieci były ogromnie zainteresowane i z podziwem patrzyły na Pana Macieja. Zadawały pytania dotyczące sposobów zdobycia kolejnych pasów. Zmęczone, ale szczęśliwe podziękowały za wspaniały występ pana Macieja. Dziękujemy!!!

Czytaj więcej...

30 maja obchodziliśmy sportowy Dzień Dziecka w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci uczestniczyły w wielu konkurencjach i zabawach sportowych. Dodatkowo wzięły udział w zajęciach z trenerami tenisa ziemnego z gnieźnieńskiej Szkoły Tenisa TP. A na koniec otrzymały sportowy upominek. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieciaków, tych małych i tych dużych!!!

Czytaj więcej...

22 maja Pszczółki i całe przedszkole pojechało na super wycieczkę do Zoo w Poznaniu. Pogoda dopisała, a humory były jeszcze lepsze. Spotkaliśmy wiele zwierząt, niektórych nazw nawet nie znaliśmy...ale były te których oczekiwaliśmy: niedźwiedzie, żyrafy, tygrysy i wiele, wiele innych. Aby się trochę zrelaksować zjedliśmy pyszne, śmietankowe lody i kolejką wróciliśmy do autokaru. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ukochanego przedszkola.

Czytaj więcej...

Pszczółki postanowiły odwiedzić bibliotekę i dowiedzieć się kilka informacji na temat jej funkcjonowania. Razem z Panią Bibliotekarką obejrzały całe pomieszczenie biblioteki i dowiedziały się jak można wypożyczyć książki...a przyda się ta wiedza na pewno, bo już od września Pszczółki będą chodziły do szkoły. Bardzo nam się podobało, a ilości pięknych, kolorowych, różnych książek zaskoczyło.

Czytaj więcej...

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów. Rozgrywki sportowe odbywały się w hali sportowej GOSIR. W dniach od 8-10 maja 2018 rywalizowały ze sobą dzieci z 14 gnieźnieńskich przedszkoli. Tegoroczne rozgrywki odbywały się pod hasłem: „Żyjmy zdrowo i sportowo”

Czytaj więcej...

Pszczółki wraz z Jeżykami, czyli dwie najstarsze grupy przedszkolne wzięły udział w nocy Strażników Przyrody. Wszystkie dzieci zebrały się w piątek o godz. 18, następnie wspólnie przygotowały i zjadły kolację. Po kolacji spotkaliśmy się wszyscy w holu przedszkola przy ekologicznym ognisku, gdzie dzieci dowiedziały się o zadaniach jakie miały wykonać, aby zostać Strażnikami Przyrody.

Czytaj więcej...

Pszczółki wzięły udział w warsztatach pt. "Czym bawiły się dzieci bardzo dawno temu". Podczas spotkania dowiedziały się, czym bawili się ich rówieśnicy 1000 lat temu, poprzez bezpośredni kontakt z replikami zabawek wczesnośredniowiecznych. Zapoznały się z gliną, badały ją i wykonywały z niej różne rzeczy. Zajęcia bardzo im się podobały.

Czytaj więcej...

Pszczółki wzięły udział w happeningu pt. "Chrońmy klimat". Wraz z innymi przedszkolami głosiły hasła ochrony przyrody i dbania o najbliższe otoczenie. Już od najmłodszych lat musimy dbać o naszą ziemię i powietrze.

Czytaj więcej...

Pszczółki wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez sąsiadującą Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Gnieźnie. Dowiedziały się jak postępować w sytuacjach zagrażających życiu człowieka, jak pomóc gdy ktoś tej pomocy potrzebuje. Ćwiczyły na sobie reanimację. Za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplom ukończenia szkolenia. Gratulacje!!!

Czytaj więcej...

Pszczółki z dużą niecierpliwością oczekiwały Świąt Wielkanocnych, wspólne śniadanie, przedstawienie świąteczne i w końcu prezenty od zajączka. To prawda ten dzień był wyjątkowy.Pszczółki wszystkim życzą wielu słonecznych dni!!!

Czytaj więcej...

Pszczółki przygotowały dla gości krótki występ związany za świętem wody, a zarazem imieninami przedszkola, następnie zaprosiły rodziców do wspólnej pracy... i w bardzo krótkim czasie powstała nasza rodzinka przedszkolno - kacza.

Czytaj więcej...

Pszczółki w Dzień Wody zorganizowały zabawy i doświadczenia z wodą. Wiele się o wodzie dowiedziały...a doświadczenia bardzo im się podobały. Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

Czytaj więcej...

Pszczółki zorganizowały Święto Wody. Święto Wody to również dzień imienin naszego przedszkola "Źródełka". Pszczółki opowiedziały wszystkim dzieciom jak ważna jest woda w życiu każdego organizmu. Zaśpiewały piosenki o wodzie... i podarowały wszystkim przedszkolakom butelkę wody.

Czytaj więcej...

Pszczółki wzięły udział w korowodzie wiosennym, aby przywitać wiosnę. Czarowały słowami: "Zimo odejdź...wiosno przybądź". Następnie posadziły kwiatki wiosenne, aby przyspieszyć przybycie wiosny.

Czytaj więcej...

Pszczółki zostały zaproszone do Szkoły Muzycznej na koncert zorganizowany przez dzieci z klas pierwszych. Dzieci pięknie wystąpiły, zatańczyły, zaśpiewały i zagrały na różnych instrumentach. Koncert bardzo nam się podobał... a w prezencie otrzymaliśmy zielone, wiosenne baloniki.

Czytaj więcej...

Nadchodzi wiosna... a wraz z nią budzą się do życia wszystkie roślinki. Pszczółki postanowiły zorganizować sobie swój mały ogródek. Posialiśmy nasionka, posadziliśmy cebulki... a teraz czekamy co wiosna nam wyczaruje. Cierpliwości Pszczółki!!! 

Czytaj więcej...

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Najpierw poznawaliśmy zawody wykonywane przez kobiety, później opowiadaliśmy o swoich mamach, o tym co robią w życiu. Następnie chłopcy przygotowali dla dziewczynek super zabawy i podarowali piękne prezenty, na koniec zorganizowaliśmy słodki poczęstunek. Wszystkim Kobietom małym i dużym życzymy wszystkiego najlepszego!!!

Czytaj więcej...

Pszczółki poznawały ostatnio skarby ziemi - między innymi sól. Odważnie próbowały i lizały grudki soli przywiezione z kopalni soli w Kłodawie. Po ich minach można stwierdzić...czy sól im smakowała, czy nie.

Czytaj więcej...

Dzisiaj12
Wczoraj264
Ostatni tydzień276
Ostatni miesiąc5528
Suma odwiedzin313140

wtorek, 19, czerwiec 2018