PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W ramach realizacji projektu „Poznajemy zawody-kim będę w przyszłości” dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły Studio fryzur „Bella Lusso” przy ul. Artyleryjskiej. Pani właścicielka Bożena Paprocka-Rurek z zawodu jest fryzjerką oraz trychologiem. Z ogromną chęcią pokazywała dzieciom na czym polega jej praca , jakimi narzędziami się posługuje i jakie sprzęty są niezbędne w pracy fryzjera. Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie. Na koniec wręczyliśmy Pani właścicielce słodki upominek dziękując za tak miłe przyjęcie i gościnę. Dzieci również wyszły ze studia fryzur z upominkami i kolorowymi włosami. To był bardzo ciekawy i radosny dzień.

Czytaj więcej...

17 stycznia odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce karnawałowej. W pierwszej części zajęć dydaktycznych rodzice obserwowali swoje pociechy. Mogli zobaczyć, jak na co dzień wyglądają nasze zajęcia, czego się uczymy i jakimi metodami pracujemy oraz jak na tle grupy funkcjonują ich dzieci. W drugiej części zajęć rodzice zostali zaangażowani do wykonania pracy plastycznej. Wspólnie ze swoimi dziećmi przygotowali maski karnawałowe. Był to bardzo mile spędzony czas.

Czytaj więcej...

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci z grupy „Pszczółek” w tym dniu zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanych programach artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Czytaj więcej...

24 stycznia w naszym przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Czas dzieciom umiliły animacje grupy „Mozaika”. Nasza sala na ten dzień zmieniła się w dyskotekę dla dzieci, były balony, serpentyny, kula dyskotekowa, mnóstwo muzyki i zabawy. Rodzice przygotowali dzieciom przepiękne stroje oraz pomogli w organizacji poczęstunku. Bardzo dziękujemy za wsparcie. Wszyscy byli bardzo podekscytowani tym dniem, każda okazja do przebrania się za ukochaną księżniczkę, superbohatera, zwierzątko budzi niesamowitą radość u dzieci.

Czytaj więcej...

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszym przedszkolu przeżywamy ją bardzo uroczyście. Wigilia przedszkolna odbyła się 20 grudnia. W tym dniu dzieci dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia, uczestniczyły w przepięknych „Jasełkach”, które zorganizowała grupa Jeżyków. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Czytaj więcej...

W piątek 20 września grupa „Pszczółek” wraz z innymi dziećmi z przedszkola wybrała się na wycieczkę do lasu. Słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Dzieci w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic: np. spostrzegły mrówki, pajączki i inne owady. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, paprocie, mech i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, śpiewu ptaków, oraz wiele innych atrakcji odkrywały przedszkolaki podczas spaceru po lesie.

Czytaj więcej...

15 września w grupie „Pszczółek” rozmawialiśmy na temat bezpiecznego poruszania się na przejściu dla pieszych. Tego dnia dzieci zapoznały się z budową sygnalizatora, poznały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizacją i bez sygnalizacji. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne a następnie udaliśmy się na pobliskie skrzyżowanie, by poznane zasady bezpieczeństwa sprawdzić w praktyce.

Czytaj więcej...

Jesteśmy grupą 4- latków. Nasza grupa liczy 18 dzieci, 10 chłopców i 8 dziewczynek. Po rozdzieleniu naszej poprzedniej grupy dołączyły do nas nowe dzieci : Jagoda, Iwetka, Nataniel, Weronika i Mikołaj. Jesteśmy teraz w nowej sali, gdzie każdego dnia spotykamy się aby miło spędzić czas. Mamy mnóstwo ciekawych, kolorowych gier i zabawek. Uwielbiamy spędzać czas na tworzeniu niesamowitych budowli z klocków. Podczas zajęć uczymy się wierszyków, piosenek, dowiadujemy się ciekawych rzeczy o otaczającym nas świecie, tworzymy piękne prace plastyczne i dbamy o kondycję fizyczną.

Czytaj więcej...

Dzisiaj79
Wczoraj228
Ostatni tydzień558
Ostatni miesiąc79
Suma odwiedzin578667

środa, 01, kwiecień 2020