PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Wyjątkowa noc miała miejsce w naszym przedszkolu z 5 na 6 kwietnia- była to "NOC STRAŻNIKÓW PRZYRODY"! W piątkowy wieczór od godziny 18:00 w przedszkolu "zaroiło" się od "Pszczółek" i "Jeżyków", tego dnia zaczęła się niezwykła przygoda, która trwała do sobotniego poranka godz. 9:00!  

Czytaj więcej...

Wzruszająca historia małej Bulle, która poszukuje swojego talentu, świat fantastyczny spotyka się ze światem rzeczywistym...  Na jej drodze pojawiła się nieprzeciętna akrobatka, niebanalna tancerka, uzdolniony wokalista, a także jedyny w Polsce mistrz baniek mydlanych!

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. W tym roku Jasełka dla dzieci z całego przedszkola przygotowały dzieci 6 letnie „Pszczółki”. Przedstawienie odbyło się 19 grudnia.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu realizujemy projekt "ABC Ekonomi" . Uczymy się o ekonomii w ciekawy i interesujący sposób. Dzieci z grupy Pszczółki poznają polską walutę  oraz uczą się gospodarowania pieniędzmi. 

Czytaj więcej...

Zajęcia języka angielskiego w grupie Pszczółki. Dzieci uczą się nazw warzyw i owoców. Wspólnie gotujemy zupę warzywną ;-}.

Czytaj więcej...

"... Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry..."

Czytaj więcej...

Dnia 31 listopada obchodziliśmy w naszej grupie " Dzień Dyni".
To był wesoły dzień pełen zabaw, gier i niespodzianek.
Na koniec czekał nas słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Dnia 22 października dzieci z naszej grupy wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu " Segregacja!Dziecinnie proste!"
Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i zainteresowaniem.
Pani Aniu dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Czytaj więcej...

Bez kasztanowców trudno wyobrazić sobie czas jesieni. Jednak od wielu lat te drzewa chorują. Akcja „Ratujmy kasztanowce” polega na systematycznym grabieniu i uprzątaniu opadających liści kasztanowców. To ważne, bo właśnie wewnątrz liści tych drzew zimują osłonięte kokonem poczwarki szrotówka kasztanowcowiaczka.

Czytaj więcej...

Pszczółki biorą udział w "Jubileuszowej 25  Akcji Sprzątanie świata - Polska" 

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Czytaj więcej...

Dnia 19 września dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu „W poszukiwaniu oznak jesieni”.

Na miejscu czekała na nas Pani Leśnik i wyjaśniła dzieciom, jak ważny jest las, co w nim możemy znaleźć i przypomniała wszystkim, że las jest domem zwierząt, a my jesteśmy w nim gośćmi, więc powinniśmy zachowywać się w lesie, jak na gości przystało!

Czytaj więcej...

Grupa "Pszczółki" liczy 18 dzieci, wszystkie dzieci mają po 6 lat!
W grupie jest 9 dziewczynek i 9 chłopców!
Wychowawcy to : Bożena Dzięcielska i Wanda Maciejewska
Pomaga nam: Iwona Jankowska

Czytaj więcej...

Dzisiaj114
Wczoraj507
Ostatni tydzień2267
Ostatni miesiąc7572
Suma odwiedzin418464

sobota, 20, kwiecień 2019