PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

6 grudnia Pszczółki tak jak inne dzieci na całym świecie obchodziły Mikołajki. Najpierw obejrzały mikołajkowe przedstawienie przygotowane przez grupę Żabki, następnie wróciły do sali, by odnaleźć drobne upominki pozostawione przez Mikołaja. Później przy dźwiękach piosenek świątecznych i kolęd pałaszowały słodkości. Fajny  był ten dzień!!! 

Czytaj więcej...

30 listopada Pszczółki obchodziły Andrzejki. W naszej grupie zorganizowaliśmy Andrzejkowy Bal Kapeluszowy... warunkiem uczestnictwa w balu było posiadanie nakrycia na głowę. Wszyscy przyszli przygotowani i chętni do zabawy. Na początku laliśmy wosk, później wróżyliśmy sobie przyszłych małżonków, zawód jaki będziemy wykonywać i dużo szczęścia. Mamy nadzieję,że część tych wróżb się spełni.

Czytaj więcej...

Pszczółki lubią poznawać różne smaki... a, że niektóre nie pamiętały, albo w ogóle nie próbowały ananasa, postanowiliśmy zorganizować ananasową degustację. Miny był różne, wrażenia smakowe również... ale wspólnie ogłosiły "tak" dla ananasów.

Czytaj więcej...

22 listopada odwiedziliśmy Fabrykę bombek Bolglass. Obejrzeliśmy cały proces powstawania bombki. Od momentu ich wydmuchiwania, barwienia, suszenia i ozdabiania. Bardzo nam się podobało...a pamiątką z tej wycieczki są nasze imienne bombki, które zawisną na choinkach w naszych domach. Święta się zbliżają...

Czytaj więcej...

24 listopada obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia nasze przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki, by wraz nimi spędzić dzień w przedszkolu. Poznaliśmy imiona ukochanych maskotek, wraz z nimi bawiliśmy się i ćwiczyliśmy. Kochamy nasze misie i inne maskotki.

Czytaj więcej...

Trzy Pszczółki: Ula, Wiktoria oraz Anastazja wzięły udział w konkursie wokalno - recytatorskim pt. "Polska - kraj nad Wisłą" zorganizowanym przez Przedszkole nr 6 "Polne kwiaty". Pięknie reprezentowały nasze przedszkole śpiewając piosenkę "Nasza Wisła". Dziewczyny bez stresu i widocznej tremy zaśpiewały jak prawdziwe profesjonalistki, za co nagrodzone zostały gromkimi brawami. Dziękujemy dziewczynki!!!

Czytaj więcej...

17 listopada Pszczółki odwiedziły kino Helios w Gnieźnie. Obejrzeliśmy film pt. "Przytul mnie" o dwóch misiach, które bardzo się kochały i wzajemnie się wspierały. Film ten obejrzeliśmy w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Misia, który obchodzimy 25 listopada. Na zakończenie odbyły się warsztaty o tematyce misiowej... dopiero wtedy uświadomiliśmy sobie, ilu mamy "misiowych bohaterów" w naszych ulubionych bajkach.

Czytaj więcej...

16 listopada Pszczółki zostały zaproszone na warsztaty językowe do szkoły Empik. A tam na nas czekało wiele niespodzianek... kolorowaliśmy bajkowe obrazki, uczestniczyliśmy w zajęciach z języka angielskiego, utrwalając i zdobywając nową wiedzę poprzez zabawę, ruch i śpiew, a także z pomocą tablicy interaktywnej. Na koniec dostaliśmy przepiękne upominki. Mamy nadzieję, jeszcze odwiedzić w przyszłości Szkołę Empik.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy Pszczółki bardzo wesoło obchodziły Święto Dyni. Dzień obfitował w wiele różnych atrakcji, które przygotowały dla nas nasze panie. W tym dniu każdy z nas mógł się przebrać w niesamowite stroje  :)

Czytaj więcej...

Jesienny spacer na ogrody działkowe był bardzo udany. Pogoda nam sprzyjała. Przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią (chociaż pogoda była bardziej wiosenna) :)

Czytaj więcej...

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych....dlatego Pszczółki postanowiły odwiedzić groby...te zapomniane, te zaniedbane, te opuszczone. Zapaliliśmy światełko... by uczcić pamięć tych co odeszli...

Pszczółki postanowiły zadbać o najbliższe otoczenie, w szczególności o kasztanowce, które rosną obok przedszkola. Pszczółki wiedzą, że liście kasztanowców są chore, dlatego trzeba je zebrać i zniszczyć, aby szrotówek nie rozprzestrzeniał się dalej. Dlatego pewnego ranka, zabrały się do pracy i zagrabiły kupkę liści do zniszczenia. Napracowały się bardzo, a i efekty są widoczne.

Czytaj więcej...

26 września Pszczółki odwiedziły Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Tam czekało na nas wiele niespodzianek: oglądaliśmy różne okazy zwierząt, dotykaliśmy węża i jaszczurkę oraz zwiedziliśmy ogród dendrologiczny w którym spotkaliśmy małą wiewióreczkę oraz zapoznaliśmy się z różnego rodzaju drzewami i krzewami.Na zakończenie zorganizowaliśmy piknik na powietrzu, gdyż jak wiadomo praca wzmaga apetyt.Bardzo nam się podobało na uniwersytecie i mamy nadzieję,że jeszcze tam kiedyś się znajdziemy.

Czytaj więcej...

Pszczółki przyłączyły się do akcji "PSIjaciel zwierząt" realizowanej w wybranych przedszkolach na terenie całego kraju we współpracy z OTOZ Animals i Disney Junior. Celem udziału w tym projekcie jest poszerzenie wśród dzieci wiedzy na temat świata zwierząt w kontekście prawidłowego postępowania w kontaktach ze zwierzętami, z elementami zasad bezpieczeństwa i nauką odpowiedzialności.

Czytaj więcej...

29 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopca. Chłopcy, aby zasłużyć na prezent musieli wykonać liczne zadania, które wymyśliły dla nich dziewczynki, między innymi: robili pompki, przysiady, pajacyki, śpiewali piosenkę oraz pokazali jak zachowuje się prawdziwy dżentelmen. Wszystkie zadania zostały wykonane w 100% i chłopcy otrzymali drobne upominki. Dodatkowo dziewczyny zaśpiewały naszym przystojniakom sto lat. Wszystkiego najlepszego chłopcy!!!

Czytaj więcej...

W piątek 15 września Pszczółki zwarte i gotowe udały się na wielkie sprzątanie okolicy przedszkola. Uzbrojone w rękawiczki szybko wzięły się do pracy... a efekty widać wszędzie. Dzielne Pszczółki poradziły sobie w 100%. Dzięki Pszczółki!!!

Czytaj więcej...

20 września obchodziliśmy uroczysty Dzień Przedszkolaka. Wszyscy przebraliśmy się za postaci bajkowe i zamieniliśmy nasze przedszkole w bajkową krainę wszystkich przedszkolaków. Ten specjalny dzień minął nam bardzo szybko, obejrzeliśmy występ przygotowany przez grupę Żabki, zorganizowaliśmy sobie słodki poczęstunek... a do domu dostaliśmy kolorowy balonik. Szkoda, że nasze święto jest tylko raz do roku.

Czytaj więcej...

My jesteśmy pszczółki duże, zwariowane.

Humory mamy doskonałe,bzzzzzzzzzzz.

Duże brzuszki, mądre główki.

My jesteśmy łakomczuszki,bzzzzzzzzzzz.

Czytaj więcej...

Dzisiaj256
Wczoraj303
Ostatni tydzień1133
Ostatni miesiąc3830
Suma odwiedzin259591

czwartek, 14, grudzień 2017