PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Pszczółki z dużą niecierpliwością oczekiwały Świąt Wielkanocnych, wspólne śniadanie, przedstawienie świąteczne i w końcu prezenty od zajączka. To prawda ten dzień był wyjątkowy.Pszczółki wszystkim życzą wielu słonecznych dni!!!

Czytaj więcej...

Pszczółki przygotowały dla gości krótki występ związany za świętem wody, a zarazem imieninami przedszkola, następnie zaprosiły rodziców do wspólnej pracy... i w bardzo krótkim czasie powstała nasza rodzinka przedszkolno - kacza.

Czytaj więcej...

Pszczółki w Dzień Wody zorganizowały zabawy i doświadczenia z wodą. Wiele się o wodzie dowiedziały...a doświadczenia bardzo im się podobały. Ciąg dalszy na pewno nastąpi.

Czytaj więcej...

Pszczółki zorganizowały Święto Wody. Święto Wody to również dzień imienin naszego przedszkola "Źródełka". Pszczółki opowiedziały wszystkim dzieciom jak ważna jest woda w życiu każdego organizmu. Zaśpiewały piosenki o wodzie... i podarowały wszystkim przedszkolakom butelkę wody.

Czytaj więcej...

Pszczółki wzięły udział w korowodzie wiosennym, aby przywitać wiosnę. Czarowały słowami: "Zimo odejdź...wiosno przybądź". Następnie posadziły kwiatki wiosenne, aby przyspieszyć przybycie wiosny.

Czytaj więcej...

Pszczółki zostały zaproszone do Szkoły Muzycznej na koncert zorganizowany przez dzieci z klas pierwszych. Dzieci pięknie wystąpiły, zatańczyły, zaśpiewały i zagrały na różnych instrumentach. Koncert bardzo nam się podobał... a w prezencie otrzymaliśmy zielone, wiosenne baloniki.

Czytaj więcej...

Nadchodzi wiosna... a wraz z nią budzą się do życia wszystkie roślinki. Pszczółki postanowiły zorganizować sobie swój mały ogródek. Posialiśmy nasionka, posadziliśmy cebulki... a teraz czekamy co wiosna nam wyczaruje. Cierpliwości Pszczółki!!! 

Czytaj więcej...

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Najpierw poznawaliśmy zawody wykonywane przez kobiety, później opowiadaliśmy o swoich mamach, o tym co robią w życiu. Następnie chłopcy przygotowali dla dziewczynek super zabawy i podarowali piękne prezenty, na koniec zorganizowaliśmy słodki poczęstunek. Wszystkim Kobietom małym i dużym życzymy wszystkiego najlepszego!!!

Czytaj więcej...

Pszczółki poznawały ostatnio skarby ziemi - między innymi sól. Odważnie próbowały i lizały grudki soli przywiezione z kopalni soli w Kłodawie. Po ich minach można stwierdzić...czy sól im smakowała, czy nie.

Czytaj więcej...

9 lutego odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy pt. "W kolorach tęczy" prowadzony przez grupę Mozaika z Poznania. Była wyśmienita zabawa, dużo skoków i podskoków, dziwnych, śmiesznych min i wygibasów. Dużo świetnej muzyki, a na koniec ulubione przez nas wszystkich kolorowe balony.Zabawa była super... !!!

Czytaj więcej...

24 stycznia Pszczółki ugościły swoich wspaniałych dziadków w przedszkolu. Zaśpiewały, zatańczyły, złożyły mnóstwo życzeń i podarowały prezenty zrobione własnoręcznie. Spotkanie to było wyjątkowe, bo to już ostatnie Święto Babci i Dziadka w przedszkolu. Dlatego ukochanych gości zaprosiliśmy na kawkę, herbatkę i słodkie ciasteczka. Wszystkiego dobrego Drodzy Dziadkowie!!!!

Czytaj więcej...

18 stycznia Pszczółki wybrały się do Piekarni Glanc w Witkowie, by zgłębić tajniki wypiekania chleba. Poznały recepturę, rozróżniały ziarna, poznały budowę maszyn. Wielką frajdę sprawiło Pszczółkom samodzielne przygotowanie bułeczek. Dzieci z pasją i zaangażowaniem projektowały coraz to nowe kształty, a panie z piekarni inspirowały w działaniu oraz częstowały ciasteczkami i sokiem.

Czytaj więcej...

W końcu pojawił się długo oczekiwany przez nas śnieg. Nie mogliśmy się doczekać, aż zjemy obiad i wybiegniemy na ten miły, biały puch. I zaczęło się białe szaleństwo... biegaliśmy, rzucaliśmy śniegiem, no i obowiązkowo budowaliśmy bałwana. Było super. Mamy nadzieję, że ten śnieg utrzyma się jeszcze kilka dni.

Czytaj więcej...

Pszczółki w Wigilię przedszkolną składały sobie serdeczne życzenia: zdrowia, szczęścia i pomyślności, podzieliły się opłatkiem i razem śpiewały piękne polskie kolędy... a pod choinką znalazły super prezenty. Pszczółki życzą wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!!!

Czytaj więcej...

18 grudnia zaprosiliśmy Rodziców do przedszkola na świąteczne zajęcia otwarte. Najpierw Pszczółki pięknie wystąpiły, zaśpiewały świąteczne piosenki i kolędy, następnie wraz z rodzicami wspólnymi siłami przygotowały piękne renifery, które mamy nadzieję, będą zdobiły pokoje dzieci. Wesołych Świąt!!!

Czytaj więcej...

15 grudnia odwiedziliśmy Krainę Mikołaja. Na wstępie zwiedziliśmy rozległe posiadłości Mikołaja, poznaliśmy jego zwierzęta: alpaki, krowy, króliki, owce, kozy, bociana i inne ptaki.

Czytaj więcej...

6 grudnia Pszczółki tak jak inne dzieci na całym świecie obchodziły Mikołajki. Najpierw obejrzały mikołajkowe przedstawienie przygotowane przez grupę Żabki, następnie wróciły do sali, by odnaleźć drobne upominki pozostawione przez Mikołaja. Później przy dźwiękach piosenek świątecznych i kolęd pałaszowały słodkości. Fajny  był ten dzień!!! 

Czytaj więcej...

30 listopada Pszczółki obchodziły Andrzejki. W naszej grupie zorganizowaliśmy Andrzejkowy Bal Kapeluszowy... warunkiem uczestnictwa w balu było posiadanie nakrycia na głowę. Wszyscy przyszli przygotowani i chętni do zabawy. Na początku laliśmy wosk, później wróżyliśmy sobie przyszłych małżonków, zawód jaki będziemy wykonywać i dużo szczęścia. Mamy nadzieję,że część tych wróżb się spełni.

Czytaj więcej...

Pszczółki lubią poznawać różne smaki... a, że niektóre nie pamiętały, albo w ogóle nie próbowały ananasa, postanowiliśmy zorganizować ananasową degustację. Miny był różne, wrażenia smakowe również... ale wspólnie ogłosiły "tak" dla ananasów.

Czytaj więcej...

Dzisiaj53
Wczoraj347
Ostatni tydzień400
Ostatni miesiąc7945
Suma odwiedzin295980

wtorek, 24, kwiecień 2018