Olimpiada Sportowa Przedszkolaków to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów. Rozgrywki sportowe odbywały się w hali sportowej GOSIR. W dniach od 8-10 maja 2018 rywalizowały ze sobą dzieci z 14 gnieźnieńskich przedszkoli. Tegoroczne rozgrywki odbywały się pod hasłem: „Żyjmy zdrowo i sportowo”

Pierwszego dnia odbyło się Uroczyste otwarcie XVII Olimpiady Sportowej Przedszkolaków, którego dokonał Prezydent Tomasz Budasz wraz z Dyrektorem Przedszkola nr 14 – p. Gorettą Hanczewską.

Po odśpiewaniu hymnu, złożeniu ślubowania na flagę olimpijską i zapaleniu znicza olimpijskiego dzieci przystąpiły do zmagań sportowych.

W każdym dniu grupa przedszkoli wybranych losowo walczyła o wejście do finału, by trzeciego dnia zawalczyć o zwycięstwo. Każda grupa przygotowała także układ taneczny oraz transparent dopingujący ich drużynę.

W I dniu rywalizowały dzieci z przedszkoli nr 6,8,9,10,17 – do finału weszły Przedszkolaki z „Polnych kwiatów” – Przedszkole nr 6

W II dniu były to Przedszkola nr 1,2,3,12,13 – do finalistów dołączyło Przedszkole nr 13.

W ostatnim III dniu do zmagań sportowych ruszyły Przedszkola nr 5,14,15 i Przedszkole Sióstr Miłosierdzia. Trzecim finalistą zostało Przedszkole nr 5.

W finale w dwóch konkurencjach rywalizowały Przedszkola nr 5,6,13, po dogrywce wyłoniono zwycięzców

I miejsce PRZEDSZKOLE NR 5 „MALI PRZYRODNICY” – GRATULUJEMY!!!

II miejsce Przedszkole nr 13

III miejsce Przedszkole nr 6

Hasło dopingujące nasza drużynę: „ Czy wygramy, czy przegramy- zawsze dobry humor mamy!!!!”

Nasze „Pszczółki całkiem nieźle sobie radziły

środa, 19, wrzesień 2018