PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. W tym roku Jasełka dla dzieci z całego przedszkola przygotowały dzieci 6 letnie „Pszczółki”. Przedstawienie odbyło się 19 grudnia.

Przepiękna sceneria, historia narodzin Jezusa, pięknie wykonane kolędy oraz przygotowane przez rodziców stroje dla dzieci- wszystko to wprowadziło nas w wyjątkowy, przedświąteczny nastrój. Uroczystość uświetnił Ks. kan. Andrzej Grzelak -proboszcz parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie, który przybliżył dzieciom istotę świąt Bożego Narodzenia i złożył wszystkim serdeczne życzenia. 

Dzisiaj416
Wczoraj466
Ostatni tydzień882
Ostatni miesiąc12230
Suma odwiedzin451374

wtorek, 25, czerwiec 2019