X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

Znajomość dobrych manier przez dzieci korzystnie wpływa na atmosferę w grupie i relacje miedzy rówieśnikami. Dzieci z grupy Motylki postanowiły utrwalić zasady zachowania się przy stole, sposób nakrywania i podawania do stołu. Dużym zainteresowaniem okazała się zabawa tematyczna „W restauracji”, podczas której można było wcielić się w rolę kelnera oraz gości lokalu.

Czytaj więcej...

Podczas ostatnich zajęć dzieci z grupy Motylki poznawały barwy podstawowe oraz zasady ich łączenia. Jednak najwięcej frajdy sprawiła im zabawa barwnikami spożywczymi. Wykonaliśmy eksperyment Tęczowy wir mleczny oraz Wędrująca woda. Podczas doświadczenia rozmawialiśmy o tym, które kolory „przyjaźnią się” ze sobą i razem dają nową barwę. Na koniec zabawy daliśmy się ponieść fantazji i zmieszaliśmy wszystkie kolory, jakie posiadaliśmy w swym laboratorium. Co powstało? Zobaczcie sami!

Czytaj więcej...

Tegoroczna zima przynosi wiele radości wszystkim dzieciom bo pojawił się tak długo oczekiwany śnieg. Dlatego korzystając z jej uroków, odpowiednio przygotowani -postanowiliśmy pobawić się w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci oddały się „zimowemu szaleństwu”- rzucając śnieżkami, chodząc po śladach ,robiąc aniołki oraz lepiąc bałwana. Do przedszkola wróciliśmy z czerwonymi policzkami i szerokimi uśmiechami.

Czytaj więcej...

W zajęciach plastycznych z dziećmi najważniejszy jest dobry pomysł. Przedszkolaki uwielbiają malować, ale im ciekawszą propozycję im zaoferujemy, tym większą radość czerpią z samej pracy i tym lepszy jest efekt końcowy. Tym razem Motylki stworzyły zimowe krajobrazy z wykorzystaniem taśmy malarskiej, która posłużyła im do wyklejenia kształtu gór. Następie dzieci zamalowały całą powierzchni ę kartki farbami. Później wystarczyło już tylko kilka sprytnych ruchów, by spod farby wyłoniły się przepiękne prace.

Czytaj więcej...

5 lutego już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek a w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, rycerzy, policjantów, Spider-Mana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci świetnie się bawiły a na kolejny bal karnawałowy zapraszamy już za rok.

Czytaj więcej...

W tygodniu, w którym odbywa się balik karnawałowy nie mogło zabraknąć zabaw z balonami. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od tradycyjnej zabawy "Baloniku nasz malutki" oraz rozpoznawania kolorów balonów. Były zabawy ruchowe i tańce z balonami, balonowa orkiestra a na koniec każdy przedszkolak mógł pomalować swój balon według własnego pomysłu. Jak na karnawał przystało, zabawa była świetna!

Czytaj więcej...

Zima za oknem, ale śniegu mało, dlatego dzieci z grupy Motyli postanowiły same zrobić sztuczny śnieg. Do jego wykonania potrzebowaliśmy pianki do golenia oraz sody oczyszczonej. Sensoryczne zabawy sztucznym śniegiem były niezwykłą przyjemnością dla małych rąk, wskazane zwłaszcza w ich rozwoju i ćwiczeniu motoryki, ale także w oddziaływaniu na inne zmysły. Wspólne lepienie, ugniatanie, formowanie sprawiło dzieciom mnóstwo radości.

Czytaj więcej...

6 grudnia to dzień, na który wszystkie dzieci czekają z niecierpliwością. Już od samego rana przedszkolaki z grupy Motylki wyglądały przez okna wypatrując czerwonej czapki, siwej brody i worka pełnego prezentów. Kiedy udaliśmy się na spacer, Mikołaj odwiedził naszą salę, zostawiając swoje ślady na dywanie a pod choinką piękne prezenty. Było mnóstwo radości!

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z grupy Motylki wzięły udział w konkursie "Mikołajki z PHUP" organizowanym przez firmę PHUP Gniezno na najdłuższy łańcuch bożonarodzeniowy. Dzieci bardzo się zaangażowały i chociaż nie udało nam się zająć miejsca na podium w nagrodę odwiedził nas prawdziwy Mikołaj z dyplomem i słodkimi upominkami.

Czytaj więcej...

25 listopada pluszowe misie przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Czytaj więcej...

Ponieważ grudzień zbliża się wielkimi krokami, a Mikołaj jak co roku ma bardzo dużo pracy postanowiliśmy nie czekać i napisać a właściwie narysować list do Świętego Mikołaja. Bardzo mocno wierzymy w to, że nasze marzenia o pięknych prezentach zostaną spełnione.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu ważnym elementem codziennej edukacji poprzez zabawę są różnego rodzaju gry. Piotruś, Memory, Domino czy Dubble są najczęściej wybierane przez dzieci. Podczas wspólnej gry dzieci nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz radzenia sobie z przegraną. To świetny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Czytaj więcej...

W ramach realizacji programu przedszkolnego: Poznajemy zawody - kim będę w przyszłości? - dzieci z grupy Motylki zapoznały się z zawodem fotografa. Przedszkolaki dowiedziały się jak działa aparat fotograficzny , ten nowy i ten troszkę starszy, jak wygląda klisza fotograficzna oraz obiektyw. Dzieci bardzo chętnie wcieliły się w rolę fotografa, robiły zdjęcia i wzajemnie dla siebie pozowały.

Czytaj więcej...

We wtorek 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci wraz z Paniami przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski,było uroczyście, biało - czerwono i bardzo patriotycznie.

Czytaj więcej...

Dzieciaki z grupy Motylki postanowiły troszkę porysować, jednak jak zobaczycie nie było to zwykłe rysowanie na kartce papieru. Przedszkolaki otrzymały tacki wypełnione kaszą manną i przy pomocy swojego paluszka mogły tworzyć różne wzory. Dzieciom bardzo spodobało się to, że rysunki potrafią znikać, kiedy potrząsa się tacką. Wykonywane prace były różne, począwszy od kreseczek długich i krótkich po różnej wielkości kółeczka, a skończywszy na usypywanych z kaszy górach.

Czytaj więcej...

W piątek 30 października dzieci z grupy Motylki obchodziły Dzień Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo można było poczuć się jak na dyniowej grządce, a samych dyń w przedszkolu też nie zabrakło.Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego warto jeść dynię oraz jej pestki. Dzieci wspólnie robiły dyniowe dekoracje, odbył się slalom dyniowy oraz układanie dyni od najmniejszej do największej. To był wspaniały dyniowy dzień.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły odłożyć na bok kredki, kartkę i zamienić je na pędzel, farby oraz folię. Sala zmieniła się w prawdziwą pracownię artystyczną, a malowanie jesiennych pejzaży w tak nietypowy sposób sprawiło dzieciom wiele przyjemności.

Czytaj więcej...

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić dla naszych chłopców pyszny i zdrowy sok jabłkowo-marchewkowy. Po skończonej pracy były także upominki, wspólne gry, zabawy i mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę! Cały świat jest nauką przez zabawę, potrzebny jest tylko dorosły, który umiejętnie poprowadzi dziecko przez labirynt wiadomości. Motylki bardzo lubią kreatywnie spędzać czas. W wolnej chwili malujemy, wycinamy, doświadczamy, eksperymentujemy a najważniejsza przy tym jest dobra zabawa. Spójrzcie tylko na te uśmiechy!

Czytaj więcej...

Dzisiaj515
Wczoraj685
Ostatni tydzień4464
Ostatni miesiąc4464
Suma odwiedzin802266

niedziela, 07, marzec 2021