X55do103
/
/

PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

X

ŹRÓDEŁKO

We wtorek 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu dzieci wraz z Paniami przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski,było uroczyście, biało - czerwono i bardzo patriotycznie.

Czytaj więcej...

Dzieciaki z grupy Motylki postanowiły troszkę porysować, jednak jak zobaczycie nie było to zwykłe rysowanie na kartce papieru. Przedszkolaki otrzymały tacki wypełnione kaszą manną i przy pomocy swojego paluszka mogły tworzyć różne wzory. Dzieciom bardzo spodobało się to, że rysunki potrafią znikać, kiedy potrząsa się tacką. Wykonywane prace były różne, począwszy od kreseczek długich i krótkich po różnej wielkości kółeczka, a skończywszy na usypywanych z kaszy górach.

Czytaj więcej...

W piątek 30 października dzieci z grupy Motylki obchodziły Dzień Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo można było poczuć się jak na dyniowej grządce, a samych dyń w przedszkolu też nie zabrakło.Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego warto jeść dynię oraz jej pestki. Dzieci wspólnie robiły dyniowe dekoracje, odbył się slalom dyniowy oraz układanie dyni od najmniejszej do największej. To był wspaniały dyniowy dzień.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły odłożyć na bok kredki, kartkę i zamienić je na pędzel, farby oraz folię. Sala zmieniła się w prawdziwą pracownię artystyczną, a malowanie jesiennych pejzaży w tak nietypowy sposób sprawiło dzieciom wiele przyjemności.

Czytaj więcej...

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji postanowiliśmy zrobić dla naszych chłopców pyszny i zdrowy sok jabłkowo-marchewkowy. Po skończonej pracy były także upominki, wspólne gry, zabawy i mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu nie ma miejsca na nudę! Cały świat jest nauką przez zabawę, potrzebny jest tylko dorosły, który umiejętnie poprowadzi dziecko przez labirynt wiadomości. Motylki bardzo lubią kreatywnie spędzać czas. W wolnej chwili malujemy, wycinamy, doświadczamy, eksperymentujemy a najważniejsza przy tym jest dobra zabawa. Spójrzcie tylko na te uśmiechy!

Czytaj więcej...

15 września dzieci z grupy Motylki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania były wypełnione kolorowymi kropkami. Razem szukaliśmy kropek tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu.Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy też własną historię małej Kropki, a potem z kolorowych kropek robiliśmy fantazyjne rysunki. Było kolorowo i radośnie.

Czytaj więcej...

Motylki to my - tak się nazywamy, codziennie rano nasze przedszkole z uśmiechem na buzi odwiedzamy. Mamy już 4 lata. W naszej grupie jest 11 chłopców i 14 dziewczynek. Wszyscy za sobą tęskniliśmy i bardzo się cieszymy, że w końcu możemy bawić się razem w przedszkolu. Poznaliśmy już naszą nową salę oraz zabawki. Bardzo nam się tutaj podoba i aktywnie spędzamy każdy dzień.

Czytaj więcej...

Dzisiaj148
Wczoraj755
Ostatni tydzień2372
Ostatni miesiąc17989
Suma odwiedzin743867

czwartek, 26, listopad 2020