PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Pani Zima postanowiła nas na chwilę odwiedzić  i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci  dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na plac przed przedszkolem. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.

Czytaj więcej...

Pokaz muzyczny - „Bębny afrykańskie”. Dzieci słuchały muzyki opartej na tradycyjnych rytmach Afryki zachodniej, wzbogaconej współczesnymi brzmieniami i  aranżacjami. Każdy przedszkolak miał możliwość osobiście zagrać na tych egzotycznych instrumentach. Nie było to jednak takie proste, wymagało to bowiem dużego skupienia i wyczucia rytmu.

Czytaj więcej...

"A gdy zabłyśnie gwiazdka
w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielili
opłatek, symbol miłości."

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. W pierwszej części spotkania, która odbyła się w sali Jeżyków starszacy przedstawili  jasełka, dźwięki kolęd przywiodły Gwiazdora, który wcześniej poszukiwał dzieci w przedszkolu, życzeniami zaś obdarowała wszystkich Pani Wicedyrektor. 

Czytaj więcej...

Czy wy wiecie, czy nie wiecie?

Mikołaje są na świecie.

Czy wierzycie lub też nie,

Mikołaj odwiedzi mnie!

 

Czytaj więcej...

5 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się  „Cyrkowe Mikołajki”. W ofercie świątecznej mieliśmy okazję zobaczyć między innymi:

- cyrkowy pokaz mikołajkowy dla dzieci,
- świąteczne animacje,
- Świętego Mikołaja, z którym mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej...

Motylki reprezentowały nasze przedszkole w konkursie Przedszkola Nr 8 „Mali Polanie” – „Taniec z gwiazdami” w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, z układem tanecznym do piosenki Luisa Fonsi „Despacito”. Celem konkursu było m. in. integracja środowisk przedszkolnych z Gniezna i Gminy Gniezno, rozpowszechnienie różnorodnych form muzyczno – ruchowo – tanecznych, rozbudzenie u dzieci zainteresowania muzyką i tańcem, rozbudzenie u dzieci poczucia własnej wartości oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym. Dzieci wspaniale zaprezentowały nasze przedszkole. Gratulacje!

Czytaj więcej...

W czwartek (29.11) MOTYLKI przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Czytaj więcej...

Stacja pogodowa to miejsce wykonywania pomiarów i obserwacji meteorologicznych. Przedszkolna stacja meteorologiczna zawiera: termometr, deszczomierz, wiatromierz. Nasza przedszkolna stacja pozwala dokonać wszelkich niezbędnych pomiarów. Przedszkolaki prowadzą obserwacje zjawisk atmosferycznych, uczą się je określać. Główne zadanie przedszkolaków to zbadanie jak pogoda wpływa na przyrodę i nasze bliższe i dalsze środowisko.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu odbywały się również działania dotyczące obchodów 100 - lecia Niepodległości Polski. Celem ich było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziełami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnych   i przystępnych formach, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, konkursach, warsztatach plastycznych poznawały  pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Czytaj więcej...

Pierwszego listopada obchodzimy DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że  jest to czas ciszy i zadumy. 30 października dzieci odwiedziły pobliski cmentarz by wraz ze swoimi paniami zapalić znicze na miejscach pamięci. Na koniec w ciszy i skupieniu wszyscy pomodlili się za zmarłych spoczywających na cmentarzu.

Czytaj więcej...

W ostatni dzień października Motylki obchodziły Święto Dyni. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały tego dnia i wraz z Rodzicami przygotowywały wyjątkowe stroje. Była: „Zabawa z miotłą”, „Krzyk rozpaczy”, „Przeprawa przez bagno”, Dyniowe kręgle” itp. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, za który dziękujemy naszym kochanym Rodzicom. Zabawa była super!

Czytaj więcej...

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z grupy   "Motylki". Dziewczynki wręczyły im upominki, złożyły życzenia (by nasi chłopcy rośli duzi  i szczęśliwi), uściskały. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Czytaj więcej...

Środa (19.09) dla starszych przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Wszystkie grupy oraz nauczycielki, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do Nadleśnictwa w Gnieźnie. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała. 

Czytaj więcej...

„My jesteśmy motylkami”

My jesteśmy motylkami,
Kolorowe skrzydła mamy.
I fruwamy tu i tam,
Gdzie słoneczko świeci nam
I na dół i w górę, z kwiatka na kwiatek,
Tu z przodu stokrotka, a z tyłu bławatek.

Czytaj więcej...

Dzisiaj34
Wczoraj378
Ostatni tydzień1300
Ostatni miesiąc7606
Suma odwiedzin395671

czwartek, 21, luty 2019