PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. Chłopcy z naszej grupy uczcili ten dzień życzeniami, piosenką i upominkami Na buziach dziewczynek przez cały dzień gościł uśmiech, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo w tym dniu, byli mili i uczynni.

Czytaj więcej...

 

2 marca w naszym przedszkolu odbyła się prelekcja dotycząca zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzieci spotkały się z pracownikami Bridgestone’a i żółtym „wypadkowym” manekinem Janem. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego trzeba zapinać pasy w samochodzie a także utrwaliły sobie zasady przechodzenia przez jezdnię oraz numer alarmowy 112. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe worki i kamizelki oraz inne ważne dla bezpieczeństwa drobiazgi.

Czytaj więcej...

Motylki w ramach poznawania nowych zawodów, wybrały się z wizytą do pobliskiego  salonu fryzjerskiego na ul. Cymsa w Gnieźnie. Właścicielka salonu  opowiedziała dzieciom na czym polega praca fryzjera oraz pokazała wszystkie potrzebne do tej pracy akcesoria. Przedszkolacy mieli również okazję zaobserwować  w jaki sposób wykonuje się fryzurę,  zadawały mnóstwo pytań. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że praca fryzjera wymaga siły i cierpliwości. W podziękowaniu za tak miłe przyjęcie dzieci wręczyły Pani mały upominek. Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy za bardzo serdeczne  i miłe spotkanie.

Czytaj więcej...

"Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości, witamy wszystkich zebranych gości …"- takimi słowami Motylki przywitały swoich Dziadków podczas uroczystości z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji Ich święta, dzieci z grupy Motylki wraz z paniami przygotowały ciekawe przedstawienie. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu.

Czytaj więcej...

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal nad bale”. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów czy żołnierzy i policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami.

Czytaj więcej...

20 grudnia ( piątek) był dniem bardzo radosnym dla wszystkich przedszkolaków. Odświętnie ubrani udaliśmy się do sali „Jeżyków”, aby obejrzeć „Jasełka”przygotowane przez dzieci z tej grupy. Podczas oglądania włączyliśmy się do wspólnego śpiewania kolęd. Odwiedził nas ksiądz proboszcz Andrzej Grzelak, który miał dla nas piękne obrazki. Przed świątecznym obiadem łamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia, nie zabrakło również słów: „przepraszam” i „dziękuję”. W tym dniu mogliśmy cieszyć się prezentami od „Gwiazdora”, które znaleźliśmy pod choinką. To był dzień pełen wrażeń!

Czytaj więcej...

19 grudnia odbyło się w naszej sali uroczyste, przedświąteczne spotkanie z Rodzicami. Dzieci recytowały wiersze dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, pięknie zaśpiewały kolędy oraz piosenkę o tematyce świątecznej: „Bukiet od aniołków”. Nie tylko poprzez kolędy dzieci wprowadziły nastrój świąteczny, w dalszej części spotkania odbyło się wspólne dekorowanie pierników, które dzieci wcześniej same wykrawały, a panie w kuchni- upiekły. Bardzo miło zakończył się ten dzień w przedszkolu.

Czytaj więcej...

W ramach programu promocji muzyki klasycznej corocznie organizowany jest cykl koncertów pt „Muzyczne Mikołajki”
Na tegoroczne koncerty dnia 4 grudnia 2019r. zostały zaproszone 6 latki z grupy Jeżyków i Motylki. Dzieci  wysłuchały montażu poetyckiego przygotowanego przez uczniów Szkoły Muzycznej oraz muzyki na żywo w wykonaniu najmłodszych uczniów , prezentujących swoje umiejętności gry na takich instrumentach jak: skrzypce, fortepian, gitara , akordeon, flet , wibrafon.

Czytaj więcej...

Miłym akcentem w tym przedświątecznym, magicznym okresie było pieczenie pierników. Motylki miały możliwość wcielenia się w niecodzienną rolę cukierników i z przyjemnością wykrawały różne kształty pierników, które są niewątpliwie jednym z głównych symboli nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci będą miały okazję przygotowane pierniki udekorować wspólnie z rodzicami na uroczystym „Spotkaniu przy choince”.

Czytaj więcej...

6 grudnia był dniem pełnym wrażeń dla wszystkich dzieci z przedszkola.  Po śniadaniu udaliśmy się na piękne przedstawienie przygotowane przez kolegów i koleżanki z grupy Żabki. Elfy – pomocnicy Św. Mikołaja wysprzątały salę, wyczarowały śnieg, zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyk. Na końcu przyszedł wyczekiwany przez wszystkich - Mikołaj. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj odwiedził w tym dniu wszystkie sale i grupy przedszkolne, miło było porozmawiać sobie z nim i zaśpiewać mu piosenkę.

Czytaj więcej...

W piątek 29.11.2019 r. dzieci z grupy Motylków uczestniczyły w wyjeździe do auli przy ulicy Kostrzewskiego, gdzie obejrzały przedstawienie "Przygody kota – mądrość pokoleń" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru In - Art. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że ludzie z różnych pokoleń mogą się od siebie wiele nauczyć. Dzieci z zapartym tchem oglądały występy aktorów, którzy wcielali się w różne postaci. Uwagę przykuwała dekoracja i kostiumy bohaterów. Na twarzach dzieci gościł uśmiech i radość.

Czytaj więcej...

26 listopada dziewczynki z grupy Motylki reprezentowały nasze przedszkole  w konkursie „Smyki tańczą do klasyki”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Nr 6 „Polne Kwiaty”. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dowolnego układu tanecznego do muzyki klasycznej. Celem konkursu było: integracja środowisk przedszkolnych z Gniezna i okolicznych miejscowości, rozpowszechnienie różnych form muzyczno – ruchowo – tanecznych, rozbudzenie zainteresowań muzyką klasyczną i tańcem, rozbudzenie wśród dzieci poczucia własnej wartości.

Czytaj więcej...

Miś – to najpopularniejsza zabawka na świecie. Tak popularna, iż doczekała się swojego święta. Co roku Święto Pluszowego Misia obchodzone jest 25 listopada.Dziś chyba już nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa  bez pluszowego misia – towarzysza zabaw, „pocieszyciela” w trudnych chwilach czy przytulanki do snu. Misiowe święto w naszym przedszkolu, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia to bardzo miłe i wesołe święto.

Czytaj więcej...

18 listopada MOTYLKI pojechały na wycieczkę do Kina Helios . Dzieci obejrzały film „Baranek Shaun”. Na farmie baranka Shaun ląduje obdarzona niesłychanymi mocami  i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Przedszkolaki świetnie się bawiły, ponieważ przygody sympatycznego baranka są zabawne i bliskie dzieciom.

Czytaj więcej...

Wesoło było w naszej grupie 31 października. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola w „strasznych” przebraniach. Wcześniej udekorowaliśmy naszą salę własnoręcznie przygotowanymi dekoracjami oraz nadmuchaliśmy balony. Zabawa trwała już od samego rana, z przerwą na słodki poczęstunek, po to by mieć siłę dalej się bawić i uczestniczyć w konkursach. To był niezapomniany, pełen wrażeń dzień!

Czytaj więcej...

Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Dnia 29.10.2019 r. dzieci z grup: MOTYLKI wybrały się na cmentarz. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoim mieście   i mieszkańcach, których już nie ma. Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom. Dzieci z zaangażowaniem oraz zachowując się bardzo ostrożnie stawiały zapalone znicze na grobach. Obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Dzieci pokazały, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu.

Czytaj więcej...

Bardzo lubimy matematykę, a jeszcze bardziej lubimy ruch:). Naszą ulubioną zabawą matematyczną jest zabawa „Bingo” . Podczas tej zabawy utrwalaliśmy sobie kształty, a ostatnio poznane cyfry. Podczas tej zabawy dodajemy oraz przeliczamy zdobyte punkty (kasztany, orzechy itp.)

Czytaj więcej...

16 października wybraliśmy się do biblioteki na ul. Kruczej. Pani bibliotekarka zaprosiła nas na urodziny Kubusia Puchatka. Ten sympatyczny Miś o małym rozumku obchodził swoje 93 urodziny. Pani Ulka w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedstawiła nam jedną z jesiennych przygód Puchatka, a przy okazji zachęcała nas do odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami. To był było bardzo ciekawe i wesołe spotkanie...popatrzcie sami:)

Czytaj więcej...

Dnia 15 października nasza grupa wybrała się na spektakl w wykonaniu Teatru Fabryka Kultury, który odbył się w auli I LO w Gnieźnie przy ul. Kostrzewskiego. Był to zabawny spektakl o warzywach, które pragnęły zrobić wielkie muzyczne show. Niestety nic im specjalnie nie wychodziło. Były bowiem niezdyscyplinowane, niepunktualne i co najgorsze – nie potrafiły tak naprawdę śpiewać. W przygotowaniach pomimo starań nie pomagały im inne postacie – Samochwała za bardzo się przechwalała, Pies był zbyt smutny. W przedstawieniu mogliśmy usłyszeć takie piosenki jak: „Na straganie”, „Samochwała”, „Psie smuteczki”, „Igła z nitką” i inne.

Czytaj więcej...

Dzisiaj80
Wczoraj228
Ostatni tydzień559
Ostatni miesiąc80
Suma odwiedzin578668

środa, 01, kwiecień 2020