PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

16 kwietnia odwiedziliśmy Wielkanocną Wioskę Zajączka w Lednogórze. Na początku w wielkanocnej wiosce wraz z kurczakiem pożegnaliśmy zimę w igloo niesamowitymi eksperymentami, a wiosnę przywitaliśmy tańcem i zabawą w Indiańskiej Wiosce. Następnie  z pomocą naszego kurczaka wykonaliśmy świąteczny stroik. Spotkaliśmy się również z przyjacielem Stumilowego Lasu – Tygryskiem, który zaprosił nas do zabawy tanecznej na samą myśl o wiośnie.

Czytaj więcej...

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Ozdabialiśmy pisanki, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki, baranki). Aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 17 kwiecień 2019 r. Już od rana dzieci czekały na Zajączka w przedszkolu.  Najpierw jednak było śniadanie wielkanocne przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi pokarmami: jajkiem, szynką, kiełbaską, chlebem i babeczką.

Czytaj więcej...

W poniedziałek dnia 15 kwietnia w oddziale Motylki odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego tematem były "Wielkanocne zwyczaje". Przedszkolaki z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy przygotowały dla Kochanych Rodziców program wokalno - artystyczny. Aktorzy przebrania za pisanki, kurczaki, zające, baranki śpiewały świąteczne piosenki, recytowały wiersze. Atmosfera tego dnia była bardzo radosna. Na koniec słodka babka i kawa. Tego typu zajęcia umiliły oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.  

Czytaj więcej...

01 kwietnia 2019 r. dzieci z grupy Motylki wyruszyły na spacer do ogródków działkowych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak wyglądają działki o tej porze roku oraz obserwowały czynności ogrodnicze wykonywane w okresie wiosennym. Sympatyczni działkowicze pozwolili dzieciom wejść na działkę, opowiadając im co tam rośnie. Prawdziwą sensacją były ptaki ozdobne napotkane u jednego z działkowców.

Czytaj więcej...

Nasze MOTYLKI bardzo lubią doświadczać, badać, eksperymentować. Tym razem postanowiły zostać małymi ogrodnikami i założyć zieloną hodowlę w kąciku przyrody. Po przygotowaniu niezbędnych przyborów i narzędzi wszyscy zabrali się do pracy. Każde dziecko miało okazję samodzielnie posiać nasiona  rzeżuchy , pietruszki, marchwi, fasoli , a także posadzić cebulę. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem, a na efekty naszej pracy będziemy cierpliwie czekać, systematycznie obserwując wzrost roślin w kąciku.

Czytaj więcej...

Od grudnia w naszym przedszkolu realizowany jest program  „Poznajemy zawody – Kim będę w przyszłości?”. W piątek odwiedziła nas mama Leny, Pani Sandra, która pokazała naszym dzieciom, na czym polega jej praca, która jest dla niej również pasją. Pani Sandra zmieniła salę przedszkolną w salon kosmetyczny. Pani Sandra opowiedziała dzieciom, że zawód kosmetyczki to nie tylko makijaż, manicure czy pedicure.

Czytaj więcej...

 

          "Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. 
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny. 
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk. 
                  Dużo radości. 

Czytaj więcej...

W naszej grupie został zrealizowany projekt „ABC Ekonomii”, który miał za zadanie upowszechnić edukację finansową i ekonomiczną wśród przedszkolaków.

Czytaj więcej...

W poniedziałek  04.03.2019 r. odbył się wyjazd  do Witkowa na  zaczarowany spektakl artystyczno - teatralny „Bulle”, gwiazd programu MAM TALENT. Historia małej Bulle, poszukującej własnego talentu, została przedstawiona przez niezwykle utalentowanych artystów. Na drodze Bulle pojawiła się wyjątkowa tancerka   i akrobatka, uzdolniony wokalista, a także jedyny w Polsce mistrz baniek mydlanych. Spektakl stworzony został z różnych etiud; przeplatał się z niebywałą historią małej dziewczynki.

Czytaj więcej...

Dzieci z grupy 5-latków doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy.

Czytaj więcej...

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w dniu 13 lutego 2019 roku w Przedszkolu „ŹRÓDEŁKO”. 

Czytaj więcej...

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Czytaj więcej...

Tajemniczą Krainę liczb tworzą: Liczbowa droga, Miasto liczb, liczbowe ogrody, domy i wieże. Żyją w niej szczególni mieszkańcy – liczby. Motylki podczas zajęć matematycznych korzystały z Liczbowej Drogi. Liczbowa Droga prowadzi przez Karinę Liczb – od jednego ogrodu do drugiego. Każda liczba jest namalowana na tabliczce.

Czytaj więcej...

Pani Zima postanowiła nas na chwilę odwiedzić  i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dzieci  dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się na plac przed przedszkolem. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.

Czytaj więcej...

Pokaz muzyczny - „Bębny afrykańskie”. Dzieci słuchały muzyki opartej na tradycyjnych rytmach Afryki zachodniej, wzbogaconej współczesnymi brzmieniami i  aranżacjami. Każdy przedszkolak miał możliwość osobiście zagrać na tych egzotycznych instrumentach. Nie było to jednak takie proste, wymagało to bowiem dużego skupienia i wyczucia rytmu.

Czytaj więcej...

"A gdy zabłyśnie gwiazdka
w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielili
opłatek, symbol miłości."

Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. W pierwszej części spotkania, która odbyła się w sali Jeżyków starszacy przedstawili  jasełka, dźwięki kolęd przywiodły Gwiazdora, który wcześniej poszukiwał dzieci w przedszkolu, życzeniami zaś obdarowała wszystkich Pani Wicedyrektor. 

Czytaj więcej...

Czy wy wiecie, czy nie wiecie?

Mikołaje są na świecie.

Czy wierzycie lub też nie,

Mikołaj odwiedzi mnie!

 

Czytaj więcej...

5 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się  „Cyrkowe Mikołajki”. W ofercie świątecznej mieliśmy okazję zobaczyć między innymi:

- cyrkowy pokaz mikołajkowy dla dzieci,
- świąteczne animacje,
- Świętego Mikołaja, z którym mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej...

Dzisiaj144
Wczoraj552
Ostatni tydzień3317
Ostatni miesiąc9646
Suma odwiedzin433139

niedziela, 19, maj 2019