PRZEDSZKOLE NR 2 W GNIEŹNIE

ŹRÓDEŁKO

W naszym przedszkolu odbywały się również działania dotyczące obchodów 100 - lecia Niepodległości Polski. Celem ich było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziełami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnych   i przystępnych formach, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, konkursach, warsztatach plastycznych poznawały  pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Nasza grupa aktywnie włączyła się w powyższe obchody; gdyż zaprezentowaliśmy naszym kolegom i koleżankom w przedszkolu piosenkę „Od morza, aż do Tatr”, jak również wystąpiliśmy podczas konkurs recytatorskiego „Ojczyzna w oczach dziecka” w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Przystrojeni w okolicznościowe kotyliony własnoręcznie wykonane wzięliśmy również udział w biciu rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego. 

Dzisiaj164
Wczoraj552
Ostatni tydzień3337
Ostatni miesiąc9666
Suma odwiedzin433159

niedziela, 19, maj 2019