Już od pierwszych dni marca maluszki przygotowywały się na przyjście wiosny. W naszej sali robiło się coraz radośniej i kolorowo, a w kąciku przyrody pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty.

W tym tygodniu grupa Biedronek założyła kącik hodowli roślin. Przedszkolaki samodzielnie wsypywały ziemię do doniczek, siały nasiona i sadziły cebulki. Oczywiście przed przystąpieniem do pracy, dzieci poznały etapy rozwoju roślin i dowiedziały się,  czego rośliny potrzebują.

Wesołe zabawy Biedronek z wykorzystaniem SIgumy. Po zajęciach z SIgumą nasze maluszki są radosne i roztańczone ☺️ A co najważniejsze, zabawa tak się podoba, że nie wypuszczały by  najchętniej SIgumy z rąk ☺

Biedroneczki w tym tygodniu poznały proces powstawania deszczu. Każdy z zaciekawieniem obserwował, kiedy spadnie pierwsza kropla deszczu.

Biedroneczki eksperymentowały "Jak działają wirusy". Wiemy już jak postępować, żeby nie zarażać samemu, ale też żeby się nie zakazić od innych. Dowiedzieliśmy się, że taki sam wpływ ma mydło na wszelkie zarazki, które mamy na naszych dłoniach. Dlatego tak ważne jest mycie rąk po tym, kiedy kichnęliśmy i zasłoniliśmy usta dłońmi, ale też przed jedzeniem lub po każdym spacerze.

Dzień Kobiet! Dzień kobiet!
Niech żyją nam zdrowe
i pani nasza i mamy
i woźna kucharka,
przedszkolna lekarka.
Im wszystkim kwiaty rozdamy.

Dzień kobiet! Dzień kobiet!
Niech każdy się dowie,
że dzisiaj święto dziewczynek!
Uśmiechy są dla nich
zabawa i taniec.
Piosenka z radia popłynie.