Skąd ten deszcz?  – na te pytanie Żabki szukały odpowiedzi. Oczywiście, najłatwiej jest znaleźć odpowiedź na pytanie, gdy się to samemu zobaczy lub doświadczy. Przedszkolaki wykonały dwa doświadczenia. Dzięki pierwszemu zauważyły, że woda pod wpływem ciepła paruje, a para się skrapla i powstaje deszcz. Natomiast drugie pokazało jak wywołać deszcz, ale nie taki zwykły tylko kolorowy. Żabki z wielkim oczekiwaniem obserwowały, kiedy spadnie pierwsza kropla deszczu i jak można go wywołać.

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
                  I pierwszy promień bliskiej wiosny.
                  Dzień bez kłopotów i bez trosk.
                  Dużo radości.

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
                  W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
                  Każdego dnia dobry uczynek -
                  To jest od chłopców upominek"
                                                                  Zbigniew Jeżyna

Nasze przedszkolaki poznały różne typy instrumentów i dowiedziały się, jakie dźwięki wydaje każdy z nich. Najpierw poznawaliśmy nazwy instrumentów,  później były zagadki tematyczne, a na koniec najprzyjemniejsze, czyli gra na instrumentach. W czasie zajęć dzieci miały okazję do wspólnego muzykowania. Prezentacja instrumentów oraz muzyczne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

Żabki obejrzały teatrzyk o łyżce i jej córeczkach-łyżeczkach. Sztućce podpowiedziały dzieciom, w jaki sposób należy zachowywać się przy stole i że dobre maniery są zawsze ważne i doceniane przez naszych współbiesiadników. Następnie dzieci same układały talerzyki, miseczki, kubeczki   i sztućce. Każda Żabka potrafi teraz ładnie nakryć do stołu, bo wie, że to też dobra zabawa.

SIguma – guma sensoryczna Krainy Muzyki, która w połączeniu z wartościową muzyką, poza węchem i smakiem, aktywizuje wszystkie dziecięce zmysły. Jest doskonałym sposobem wspierającym proces terapii, wychowania i nauczania. Dzięki różnorodnym fakturom i możliwościom, pozwala na aktywne słuchanie muzyki, trening małej i dużej motoryki, dzięki zabawom ruchowo – manipulacyjnym.

W ostatnim tygodniu nasza grupa zaznajamiała się z tą nowo nabytą przez nas pomocą dydaktyczną, zabawy z SIgumą wywołały wiele uśmiechów na naszych dziecięcych buziach!