Wiosna to czas rozkwitu. Naszej sali powstał mały ogródek. Codziennie rano podlewamy rośliny, obcinamy obsuszone kwiatostany a przede wszystkim prowadzimy obserwacje przyrodnicze. Dzięki naszym rodzicom, którzy współtworzyli z nami ten przyrodniczy kącik przynosząc cebulki kwiatowe możemy relaksować się podziwiając barwność i zapach tych roślin.

Puk…puk… Kto tam? To ja dinozaur.

Do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście – zielone wielkie jaszczurki. Temat o pradawnych mieszkańcach planety był niezwykle interesujący dla nas wszystkich . Efektem naszych działań z papieroplastyki była para wesołych dinozaurów.

Poniedziałek, 8 marca to szczególny dzień dla wszystkich Pań. Od samego rana przyjmowałyśmy życzenia i kwiatki, nie zabrakło też komplementów ze strony naszych Panów. W naszej grupie świętowało 13 dziewczynek, niestety nie wszystkie w tym dniu były obecne w przedszkolu. W takiej atmosferze rozpoczęliśmy nowy tydzień…

Co wiemy o Wszechświecie?

Kosmiczne zajęcia trwały cały tydzień. Prowadziliśmy obserwacje astronomiczne, budowaliśmy statki kosmiczne, tworzyliśmy Układ Słoneczny a wszystko przy kosmicznej muzyce.

17ego lutego obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA. Na ten dzień wspólnie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Były koty w bajkach, były zabawy kocie i figle, teatrzyk i „Kot w butach’. Ten dzień był okazją do tego, aby pochwalić się również swoimi pupilami.