Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy Motylki posadziły cebule.  Przedszkolaki uważnie zapoznały się z jej wyglądem: budową, kolorem, kształtem oraz zapachem. Po wnikliwej obserwacji cebulek dzieci ustaliły kolejność wsadzania roślin i przystąpiły do dzieła. Przygotowały pojemniki, ziemię i wodę oraz sadzonki. Po pokazie nauczyciela każdy z nich zrobił w ziemi dziurkę, włożył cebulkę odpowiednią stroną i przysypał ją ziemią. Następnie sadzonki podlaliśmy wodą i odstawiliśmy w słoneczne miejsce.

Na ostatnich zajęciach umuzykalniających bawiliśmy się z kolor-piano. To takie duuuże, podłogowe pianino - nasz nowy, przedszkolny nabytek. Dzieci po zapoznaniu się z instrumentem ochoczo zabrały się do wygrywania prostych rytmów a nawet melodii. Zabawy było ciągle mało i każdy chciał po kilka razy próbować. Nowy instrument okazał się dla dzieci dużą, atrakcyjną i muzyczną niespodzianką.

Ach, te nasze przedwiośnie! Każdego dnia szykuje nam nowe niespodzianki: to śnieg, to deszcz, to piękne ciepłe słońce. Do tego ten kapryśny MARZEC! Wszystko razem wymieszał! Na ten właśnie temat rozmawialiśmy, próbując zrozumieć stare polskie przysłowie. Motylki wytrwale umieszczały w garnku wszystkie składniki naszej „pogodowej zupy". Na koniec wspólnie wykonaliśmy plakat poznając przy tym symbole określające pogodę.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Z tej okazji chłopcy z grupy Motylki przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę: odśpiewali dziewczynkom "Sto lat", złożyli życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości, wzajemnego okazywania przyjaźni i szacunku.

Motylki bardzo lubią wszelkiego rodzaju zajęcia sportowe. Przedszkolaki szczególnie upodobały sobie pokonywanie toru przeszkód. Dzięki takiej formie zajęć uczymy się zdrowej rywalizacji ale również rozwijamy koordynację ruchową. Zajęcia łączące zabawę i ruch sprawiają, że dzieci nabierają pewności siebie, poznają swoje ciało ale przede wszystkim mają okazję do wyładowania swojej energii.