Przedszkole „Źródełko” już po raz kolejny wzięło udział w programie AIESEC Education, dzięki któremu zajęcia dla dzieci z naszego przedszkola prowadzone są przez praktykantów z całego świata.W tym roku gościliśmy Hyuing Chen i Camille Yuan z Chin,

Drodzy Rodzice! Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż „Źródełko” po raz kolejny weźmie udział w szczególnym programie w ramach AIESEC Education. Są to jedyne w swoim rodzaju zajęcia dla dzieci prowadzone przez praktykantów z całego świata.

Po raz kolejny nasi wychowankowie mieli niesamowitą okazję obcowania z osobą pochodzącą z innej części świata. Tym razem gościliśmy Julię z Ukrainy, która odznaczała się ciepłem i życzliwym uśmiechem. Podczas pobytu naszego gościa przedszkolaki miały możliwość poznać kulturę innego państwa i rozwijać umiejętność komunikowania w języku angielskim. Odwiedziny Julii to niezwykłe doświadczenie, bardzo wzbogacające w nowe doświadczenia.

Jest nam miło poinformować Państwa, że „Źródełko”  po raz kolejny zakwalifikowało się do Projektu Explore Yourself, przeznaczonego dla przedszkoli i realizowanego przez organizację AIESEC.

W ramach projektu w dniach 10-15.01.2016r. w przedszkolu odbędzie się cykl warsztatów w języku angielskim prowadzonych przez praktykantów z różnych części świata. Narodowość i profile praktykantów będą nam znane już wkrótce.

Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję poznać kulturę innych krajów i rozwijać umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Mamy nadzieję, że wspólna zabawa z gośćmi z zagranicy dostarczy też dzieciom wiele ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

W ramach realizacji ww. projektu do zadań przedszkola należy zapewnienie praktykantom posiłków i zakwaterowania. Chcielibyśmy też obdarować naszych gości pamiątkowymi upominkami.

Rodziców, którzy chcieliby zapewnić praktykantom zakwaterowanie w okresie pobytu lub wesprzeć w inny sposób (np. drobne upominki, zorganizowanie po południu wolnego  czasu itp.) prosimy o kontakt  z dyrekcją przedszkola.

Program AIESEC dostarcza swym praktykantom na całym świecie praktyczne doświadczenie, które umożliwia im poznawanie świata, odkrywanie tego co ma dla nich naprawdę znaczenie. Po raz drugi zdecydowaliśmy wspólnie z Rodzicami o wzięciu udziału w kolejnej edycji programu AIESEC, ponieważ uważamy, że jest to niezwykłe i niepowtarzalne doświadczenie w życiu przedszkolaka.