25 kwietnia w Bibliotece Publicznej filii nr 1, przy ulicy Kruczej, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu „W świecie bajek, baśni i legend”, cyklicznie organizowanym przez nasze przedszkole. Konkurs był objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza oraz patronatem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych dzieci, a przedmiotem stworzenie okładki do wybranej przez dziecko baśni, bajki lub legendy.

W konkursie wzięło udział 6 gnieźnieńskich przedszkoli: Przedszkole nr 2 „Źródełko”, Przedszkole nr 3 „Kubuś Puchatek”, Przedszkole nr 6 „Polne kwiaty”, Przedszkole nr 9 „Leśne Ludki”, Przedszkole nr 12 „Plastusiowo” oraz Przedszkole nr 13 „Gniazdo Orląt”.

Prace wykonane przez uczestników cechowały się różnorodnością wykonania oraz kreatywnością, jury przyznało I miejsce Filipowi Strzyżewskiemu z Przedszkola nr 13, II miejsce Aleksandrze Krysie z Przedszkola nr 2 i III miejsce Damianowi Gędek z Przedszkola nr 12. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza oraz Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna.

Szanowni Rodzice

Informujemy, że od 12.04.2022r. od godz. 14.00 do 25.04.2022r. do godz. 15.00

przyjmowane będą „Potwierdzenia woli uczęszczania do przedszkola”.

Potwierdzenie woli można składać osobiście w przedszkolu w godz. 8.30. do 15.00 lub poprzez system rekrutacji elektronicznej.

Nie złożenie deklaracji „Potwierdzenia woli” jest jednoznaczne z rezygnacją miejsca w przedszkolu.

Szanowni Rodzice dzieci niezakwalifikowanych do żadnego przedszkola

Uprzejmie informujemy, że w związku z niezakwalifikowaniem Państwa dzieci do żadnego z wnioskowanych przedszkoli po dniu 9 maja 2022r. zostaną do Państwa wysłane pisma, w których wskazane będzie miejsce realizacji przez Państwa dzieci wychowania przedszkolnego w publicznym przedszkolu na terenie Miasta Gniezna.

Drodzy Rodzice!!!Z całego serca dziękujemy Wszystkim za okazane wsparcie i pomoc dla obywateli Ukrainy. Produktów otrzymaliśmy bardzo dużo i mamy nadzieję, że wkrótce trafią w ręce tych najbardziej potrzebujących. Dziękujemy za dobre serce!!!

Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF Polska, która już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji dzieci z pomocą rodziców projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. W dniach od 03.03-04.03.2022r. w naszym przedszkolu odbędzie się kiermasz unikatowych lalek. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF w Polsce.