W związku z ostatnimi niepokojącymi wydarzeniami, które stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów w szkołach informuję, że na stronie internetowej naszego przedszkola  w zakładce „Strefa Rodziców” umieszczony jest System bezpieczeństwa, obowiązujący w Przedszkolu nr 2. Uprzejmie proszę wszystkich Rodziców o zapoznanie się z tym dokumentem. Do 31 sierpnia br. zostanie również opracowana procedura postępowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych.

Informuję również, że w holu przedszkola znajduje się anonimowa skrzynka na sygnały dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Ponadto przekazuję kontakt do instytucji, do których można zgłosić się w celu wsparcia w sytuacjach z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowania:

Poradnia Psychologiczno – Pedagogicza   61 424 66 40

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej        61 426 25 82

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie     61 424 07 54

Halina Siwka

Dyrektor Przedszkola Nr 2

Załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 2/2019

Dyrektora Przedszkola Nr 2 z dnia 29.01.2019

PRZEDSZKOLE NR 2 „ŹRÓDEŁKO” w Gnieźnie

PODSTAWY PRAWNE

Spis treści:

1. Budynek, wyposażenie, teren przedszkolny
  2. Kontrole techniczne
  3. Organizacja pracy
  4. Wychowanie fizyczne, sport i turystyka
  5. Zasady opieki oraz przyprowadzania odbierania dzieci z przedszkola
  6. Zachowania trudne
  7. Wypadki osób pozostających pod opieką przedszkola
  8. Edukacja dla bezpieczeństwa
  9. Procedura „Niebieskiej karty”
  10. Postanowienia końcowe
  11. Załączniki

Dyrektor zapewnia dzieciom i pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w przedszkolu i poza jego terenem.