Drodzy Rodzice

Nasze przedszkole po raz kolejny wspiera akcję Szlachetnej Paczki. Tym razem zbieramy różnego rodzaju artykuły dla 2 osób oraz dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Poznaniu. Szczegóły znajdziecie Państwo na plakatach przy salach dzieci. Zbiórka trwa do 4 grudnia. Za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękujemy J

Pomagamy Pani Basi:

Pani Basia jest samotną kobietą, która cierpi na cukrzycę, zaćmę, a ponad rok temu złamała kręgosłup. Wcześniej pani Barbarze żyło się dużo lepiej, bo pracowała jako pomoc kuchenna, ale niestety wypadek spowodował, że nie mogła wrócić do pracy. Pani Barbara żyje w małym pokoiku, za który płaci (560 zł), po odliczeniu wszystkich kosztów Pani Basi na życie zostaje (360 zł), jej dochód miesięczny to (950 zł).

Co jest potrzebne:

Żywność trwała: ryż, mąka, makaron, owoce i warzywa w puszkach, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, kasza, konserwy rybne, konserwy mięsne, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, kakao, budynie, kisiele, galaretki, zupki, pomidory w puszkach, kukurydza, groszek

Środki czystości: szampon, mydło / żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów. Odzież: Kurtka (Zimowe) rozmiar: M, Uwagi: rozmiar 44, prośba o płaszczyk czarny albo brązowy, sweter rozmiar: M/44, rękawiczki (Zimowe), kozaki/buty zimowe rozmiar: 38, Uwagi: ważne, żeby nie były jasne. Wyposażenie mieszkania: Koc, garnek z pokrywką 16 x 10,5cm poj.1,5L, garnek z pokrywką 18 x 11,5cm poj.2,5L, garnek z pokrywką 20 x 12,5cm poj.3,0L. Szczególne upominki o których marzy Pani Basia: blacha do ciasta, mikser/blender, książka z przepisami.

Zbiórka do 4.12.2021 r. Produkty prosimy zostawiać w kartonach w holu przedszkola

Pomagamy również Pani Justynie:

Pani Justyna 5 lat temu dostała udaru, od tego czasu jej zdrowie kompletnie się posypało, ma trudność z chodzeniem, miażdżyca już w połowie zaatakowała jej nogi. Cukrzyca po kolei wyniszcza różne organy w jej organizmie, ma duże kłopoty z trzustką i żołądkiem. Jej codzienne życie, to spędzanie czasu z pieskiem, który jest najlepszym przyjacielem. Przez coraz to nowe schorzenia i utrzymywanie się z renty chorobowej oraz zasiłku, w łącznej wysokości 1135 zł, pani Justyna jest w ciężkiej sytuacji finansowej, po opłaceniu mieszkania i rachunków, a także wykupieniu niezbędnych leków, które po zsumowaniu dają 753 zł, na życie pozostaje jej 382 zł miesięcznie.

Co jest potrzebne:

Żywność trwała: ryż, mąka, makaron, owoce i warzywa w puszkach, dżem, kawa, herbata, kasza, konserwy rybne, konserwy mięsne (ze względu na cukrzycę :Herbata zielona i czarna. Najlepiej kasza jęczmienna, makaron pełnoziarnisty ze słodyczy pani Justyna może jeść tylko gorzką czekoladę, dżem niskosłodzony, z niską zawartością cukru. Konserwy rybne np. w pomidorach, nie w oleju). Środki czystości: Mydło / żel myjący , szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, podpaski, płyn do płukania, proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, rękawiczki nitrylowe, papier toaletowy, ręczniki kuchenne

Odzież: Dres rozmiar: M, Uwagi: cieplejszy dres, na chłodne dni, czapka na zimę, szalik, Kozaki/buty zimowe rozmiar: 39, Uwagi: ocieplane buty zimowe za kostkę, ze względu na problem z poruszaniem się i równowagą buty nie mogą być za ciężkie, bez obcasa. Normalnie pani Justyna nosi rozmiar 38,5, ale jeśli nie to małe 39.

Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Koc, Pościel (poszwy, prześcieradło). Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: czajnik, dzbanek filtrujący z wkładami (Pani Justyna ma bardzo stary zakamieniony czajnik; kobieta ma też problem z nerkami i nie powinna pić takiej wody, oprócz tego pije wodę z kranu, więc potrzebuje dzbanka filtrującego).

Szczególne upominki o których marzy Pani Justyna: Obraz do malowania po numerkach, puszki z jedzeniem dla pieska.

Nasza pomoc trafi również do dzieci, które przebywają w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Poznaniu.

Co potrzebne: słodycze, mokre chusteczki, środki czystości, żele do mycia dzieci z problemami skórnymi, kremiki dla dzieci z chorobami skórny.